Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy kutya 'depressziós'?

Lehet egy kutya 'depressziós'?

Figyelt kérdés
8 éves drótszőrű foxim van. Régen mindig mindenkire ugrált, szaladgált, mint egy normális kutya. Most ha hívom, meg se moccan, és ha oda is jön, fél órába telik. Kicsit hízott is, pedig enni sem sokat eszik. Mi lehet vele? Vagy ezek csak az öregedés jelei? Meddig él átlagosan egy foxi?
2011. okt. 20. 15:48
 1/10 Hovarju ***** válasza:

Lehet, hogy fáj valamije és nem esik jól neki a mozgás.

Szerintem vidd el állatorvoshoz, egy kivizsgálás nem árthat.

2011. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Annyi hogy bepötyögöd szépen a googleba hogy foxi és ki ad egy rakás találatot amiből válogathatsz. Ne legyetek már ilyen lusták. Meg amúgy is foxid van és nem tudod azt az alapvető dolgot hogy meddig él a választott fajtád? Akkor mit tudsz róla? Amúgy 13-14 év. A kedvetlenségnek sok fajta oka lehet de lehet hogy valami betegség előjele. Van étvágya? Mert ha nincs irány az állatorvos de ha van akkor is szerintem mert fő a biztonság. Simán lehetnek depressziósak a kutyák.
2011. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nemrég vittük el, nyár végén, vagy szeptember elején, nem emlékszem pontosan. azt mondta, hogy vitaminhiány. kapott valami tablettákat, de semmit nem használt neki. olyan rossz így, mintha nem lenne semmi életkedve. :(
2011. okt. 20. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Depresszió kutyáknál:

.Tartós stresszes megterhelés

.A tartós stressznek kitett állatok a depressziós ember tüneteinek megfelelő testi tüneteket is mutathatnak. Ide tartoznak az olyan látható tünetek mint például a súlycsökkenés,emésztési zavar. De vannak nehezebben felismerhető tünetek: hormon háztartás zavar. Krónikusan stresszes állatok közömbösek és passzívak valamint nyugtalanok és agresszívak lehetnek. Először amit tehetünk hogy tisztázzuk a változás okát és ha stressz okozta betegségről van szó akkor megszüntetjük a stresszt.

Stressz okai: - foglalkozás hiánya.

- környezettel szembeni bizonytalanság

- hiányzó társas kötődés.

Félelmen alapuló betegségek a depresszió szoros össze függésében állnak egymással, ezért gyakran egyidejűleg jelennek meg. Az alkalmazkodás például beteges formát is önthet: a szélsőséges, krónikussá váló félelem testileg is nagyon megtarhalő az állatnak. Summázhatnám tovább de már nagyon belebonyolódnék.

Tipp: Ha stressz van a háttérben: -Megfelelő környezet a kutyának ami elősegíti a szellemi mozgékonyságot is.

- Megfelelő és sok törődés az állattal szemben.

Ha félelem áll a háttérben: - A félős kutyákat lassan, fokozatosan szoktassuk hozzá új környezetéhez,

hogy megtanulják nem jelent számukra veszélyt.


Az állatok többsége öregkorában lényegesen könnyebben dolgozza fel testi teljesítő képességének gyengülését, mint az ember. Ha egy idősödő kutya egy számára nem tipikus helyzetre bizonytalanul válaszol, idegesen vagy feldúltan reagál, időskori emlékezet zavarra gyanakodhatunk. Ha ezen tünetek egyikét se produkálja a kutyád és gondold át hogy biztosan ki lehet zárni a depresszió leggyakoribb okozójának mint a két fajtáját, akkor valamilyen betegségre gyanakszom Hány éves pontosan?

2011. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rosszul mondtam: Ha számára tipikus helyzet.*
2011. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
8 éves. jövőre lesz 9, most nem tudom pontosan mikor. az mondjuk igaz, hogy kevesebbet foglalkozunk vele mostanábán, de mondjuk én csak hétvégén vagyok otthon. volt neki egy labdája, amivel mindig játszott, ha rúgtuk neki, mindig utánaszaladt és sosem adta oda. ha próbáltuk elvenni tőle, még morgott is. a macskákat is kergette, most nem törődik velük. meg feltudott ugrani az udvaron az asztalra 'hopp'-ra és le is tudott ülni 'ül'-re, de már ezeket sem tudja. :/
2011. okt. 20. 16:26
 7/10 anonim ***** válasza:
8 éves? Akkor nem is annyira öreg. Mondhatni középkorú. Irány az orvos azzal a panasszal hogy nem múlik a kedvetlensége!
2011. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az orvos adott valamit, ami nem használ, akkor vissza kell menni és megmondani, hogy nem jött be. Miért bonyolult ez...?
2011. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
menj vissza a dokihoz és mond hogy nem használ a gyógyszer és hogy a kutya nagyon kedvtelen vagy vidd egy másik dokihoz..
2011. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sugarpirate válasza:

Sziasztok!

Kedves kérdező !

Megértelek tisztaszívemből, mert hihetettlen de igaz, hogy a mi kutyánk is foxi, és 8 éves és ugyan ilyen kedvetlenségi gondokkal küzd. Édesanyukámé a kutya, kiskora óta nála van, nagyon szereti és Szuzi ( a foxink) is kölcsönösen szereti.

De tegnap este valami más lett :/

Kimentünk vacsorát adni a kutyusainknak ( van három xd)

és Szuzi mindig ahogy meglátja az ételt minding felpattan és csóválja a farkát és alig tudja kivárni hogy megkapja xd

de tegnap másvolt, kisem jött a helyéről, anyu is hívta magához, de nem ment oda. Kedvetlen, egésznap fekszik, és szomorú a tekintete.

Egyszerűen minden alkalommal amikor a szemébe nézek sirni tudnék, mert nem tudom mi a baja, és folyton bevillannak azok a képek hogy kicsinek milyen törpevolt, és ahogy szalad lobogó fülekkel :( Ha elveszíteném azt rettentő nehezen tudnám feldolgozni :((

Najó lehet hogy egy kicsit eltértem a tárgytól, de legalább találtam valakit aki átérzi :(

2011. dec. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!