Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamutot szeretnénk párommal!...

Malamutot szeretnénk párommal! Mit kell tudni a neveléséről? Kertes házba szeretnénk.

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Gyönyörű kutyák, de iszonyú makacsok, nehezen nevelhetőek. Ha első kutyának vennétek, inkább lebeszélnétek róla titeket. Sokat vonyít, emellett betonbiztos kerítés kell hozzá, mert különben elszökik.
2011. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bozsikrisz ***** válasza:
52%

A velünk szembe lévő házban is volt egy, tavaly pusztult el.

Gyönyörű kutya volt, viszont borzalmasan agresszív (bár ez a gazdi hibája) és ahogy előttem is írták, nagyon sokat vonyított. Nem ugatott, hanem ahogy a farkasok vonyítanak...Imádom a kutyákat, de bizony volt, hogy átmentem szólni, hogy valamit csináljanak, mert ez elviselhetetlen. De valószínűleg ezen a téren sem volt jól fegyelmezve.

Nekem ennyi kapcsolatom volt malamutokkal:) Amúgy nagyon szépek (bár nekem a husky jobban tetszik) és viszonylag ritkán látni ezt a fajtát.

Szerintem is jól gondoljátok át, hogy biztosan ezt a fajtát akarjátok e tartani, tényleg nem könnyű természetűek.

2011. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Határozott, következtes irányítást igényel. Elég dominánsak, nagy a mozgásigényük. A tanításához kitartó és elszánt gazdi kell, de nem lehetetlen vállalkozás.
2011. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szép, makacs, szökős és eleven. Talán így írnám le. És még valami: nem szeret egyedül lenni. Falkában érzi jól magát, ezért jobb elősször egy másik kutyát venni, és amikor már idősebb, akkor jöhet mellé a malamut. Ezt tapasztalatból mondom, de lehet másnál másként működik jól.
2011. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
52%

Ahogy elnézem, kaptál 3 olyantól választ, aki legfeljebb a szomszédban látott malamutot.

Nekem huskym van, nagyon hasonlóak, de sok malamutot ismerek a szánhúzós programok kapcsán. Ha következetesen, jól van nevelve, bűbájos kutya és remek társ.

Javaslom, hogy regisztrálj ide: [link] és keresd meg a malamutos topikot. Vannak jópáran ott és minden kérdésedre választ fogsz kapni.

2011. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem Huskym van. Bizony nagyon szépek. sok minden függ a neveléstől, meg attól, hogy épp milyen természetű kutyát fogsz ki, mert hát fajtán belül is vannak eltérések, van egy általános leirás ami vagy nagyon ráillik vagy pedig kevésbé. nekem jó tapasztalatom van a kutyámmal. sem nem vonyit, se nem szökik, mozgás igényével sincs baj, szófogadó, okos kutyus. persze makacs ő is. de egyébként imádni való. én nem bántam meg hogy őt választottam, ha eleget foglalkozol vele jó kutya lesz belőle. és nagyon nem szeretnek egyedül. nekem van még egy kutyám igy elvan vele mikor én nem vagyok itthon. ásni eléggé szeretnek, meg nagyokat rohangálni. szóval mi a sétálást is elöbb futással kezdjük és csak aztán sétálunk.:D
2011. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb olvasni kellene a fajtáról, ajánlom a Nagy Tamás: Az alaszkai malamut c. könyvet.
2012. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!