Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a spánielekről?

Mit gondoltok a spánielekről?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon sokat kell vele foglalkozni, és nagy a mozgásigénye? Mi a hétvégét kivéve 8-tól 4-ig nem vagyunk itthon, kint tartanánk őt, ahol van neki egy nagy kert, ott futkározhat. Azután elviszem én sétálni, de mondjuk nem 3-4 órára gondoltam, mert olyat is olvastam, hogy az a minimum.. Vagy milyen fajta kutyát ajánlanátok?
2011. okt. 20. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

minden kutyával kell foglalkozni ,mert lelki beteg lesz, de nem kell 0-24 óráig vele lenni.

Szerintem nagyon aranyos és okos kutyák. Nekem spániel keverékem van, de a spániel tulajdonságai a dominánsak, és nagyon alázatos, kedves fajta. Higgatt, az igaz hogy szeret sokat futni és készülj fel rá , hogy ásni is szertni fog. Úgy tudom könnyen tanul.

2011. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kertben is tud futkározni nem? Az a 3-4 óra azoknak való akik lakásban tartják a kutyust, és egész nap nem mozog.

Ha otthon is van neki mozgás, akkor nem kell, vagyis nem muszáj még napi plusz séta. De az arra is jó hogy a gazdival lehessen. Ha nincs elég időd rá, vehetnél neki egy társat, nem feltétlen pároztatni, csak hogy el legyen egy másik kutyával.

2011. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeretem a spanikat, szerintem elég nagy a mozgásigényük, mivel vadászkutyák, de ha udvar is van akkor ellesz, de szerintem mindennap legyen sétáltatva és játszatok is vele mindennap, kint lehet szerintem tartani, a cocker szerintem bírja, a cavaliert azért kintre nem ajánlom, de a cockernek is kell egy kutyaház ami jó meleg, rakjatok be kabátokat, ruhákat a kutyaházba. Kozmetikázni szerintem 3 havonta kell, szerintem télre hagyjátok hosszú bundában, viszont akkor mindennap fésülni kell.
2011. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Társat nem szeretnék neki, mert így is örülök, ha egyet megengednek, nem hogy kettőt. Szerintem is elég neki a kertben a futkározás, de azért kivinném őt sétálni. Na majd lesz valami, ha végre megengedik, biztos ilyet kérek:)

2011. okt. 21. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!