Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor tüzel a rottweiler?

BlacktigerXXX kérdése:

Mikor tüzel a rottweiler?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy nőstény rotit. az előző alom elhullott, aztán került hozzám a kutya nagyon rossz állapotban. ez kb 2-2,5 hónapja volt. a kutya azóta napi 2x kap enni, sok vitaminnal, rendbe szedtem szépen, viszont nem tudom mikor tüzel, és sok a kan keverék akiktől csak ha elzárnám, akkor tudnám megvédeni. ezt nem akarom, inkább keresek neki egy kant, de tudnom kéne, hogy kb mikor kezd majd tüzelni
2011. okt. 21. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden tüzelésénél ellik, nagyon kimerül a szervezete. Inkább ivartalanítsd, vagy adass be neki injekciót, vagy akármi, de ne csesztesd vemhességgel, amikor rossz állapotban van.
2011. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Rossz állapotban volt. Rendben van a kutya teljesen, orvos ellenőrizte. az ivartalanítás számomra kizárva. Ez az én véleményem, és nem is szeretnék vitatkozni rajta. A pároztatás oka pedig hogy még két db-ot szeretnék, hogy ne unatkozzon, meg a családba/barátoknak a többi elfogy. Viszont nem tacskó puli roti keverékeket szeretnék
2011. okt. 21. 12:24
 3/16 A kérdező kommentje:
a másik pedig, mielőtt "állatszaporító" lennék. Igen, évente egyszer 1 almot szeretnék. ha senki nem csinálná, beszűnne az állatok rovat. És nem haszonlesés céljából, nálunk a kutya húst eszik, nem moslékot.
2011. okt. 21. 12:28
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

A kutyák általában elléstől számítva 6hónap múlva kezdenek tüzelni.Persze ez függ az ő fizikai állapotától.

Én most a következő tüzelésnél nem pároztatnám be, hadd jöjjön rendbe teljesen, jó kondiba legyen.

Mindenképpen bezárnám a most következő tüzelés alatt, nehogy legyenek kiskutyák.Injekcióval hormonálisan nem zavarnék bele a hormonrendszerébe, mert annak lehetnek következményei.

2011. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
értem. Köszönöm az értelmes választ. Injekció nálam szintén kizárva, inkább elzárom :) nagy állatbarát vagyok, azért is fogadtam be. Pedig a csont meg bőr volt, tele volt kullanccsal, bolhával, és rühes volt. annyira hogy nem volt szőr a hátán. Most pedig kifejezetten szépnek mondható, ha nem nézzük hogy a hátán még csak kb fél centi a szőr :)
2011. okt. 21. 12:33
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
12:28-as vagyok.Azt írtad az előző kommentedben, hogy rendben val teljesen a kutyus.Akkor pontosan mennyi idő telt el az ellés óta?Kb. 5 hónap? Ha gondolod azért körbenézhetsz fiú ügyben, hogy hol van szép kan, amivel fedeztetnéd? Fedeztetés után 58-63 nap között születnének a kiskutyák.7-8 hetes korban pedig eladhatod a kicsiket nyugodt szívvel.Elég stabilak lennének.
2011. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 /Anita_'94/ ***** válasza:
58%

-Honnan tudod, hogy tüzel a kutyád?

-Fogy a szén a pincéből. :D


Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni... :)

2011. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Megint 12:28 vagyok.Én is állatbarát vagyok, szinte h.lye sokak szerint.Legalább te megértessz, injekció méhgyulladást stb.-t okozhat.De az az injekció is, amit akkor adnak be, mikor egy kutyus már bepárzott.( Esemény utáni tabletta).Ráadásul egy tenyésztő ismerősömnek sosem tüzelt utánna a kutyája.

Ivartalanítás után pedig sok kutya el is hízik.Nem egészséges.

A másik dolog, ami a szőrén segítene az a Panthenol Spray,( hab) patikában recept nélkül kapható.Teszel belőle a kezedre, és a problémás szőrhiányos területeket gyógyítani fogja.Ezt égésre is használják, nagyon jól regenerál.Ha bármiben segíthetek írhatsz privit is.

2011. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Attól, hogy erélyesen szólalsz meg, a tények nem változnak. Évi 1 alom az pont évi 1 alommal több a kelleténél.

Ha senki nem csinálná, nem az állatok rovat szűnne meg, hanem a menhelyek és a sintértelepek. Elhoztad egy szaporítótelepről és most ugyanazt akarod folytatni, csak jobb kaját adsz neki.

2011. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy még 2 kiskutyát szeretnél, hogy ne unatkozzon.

És ha mondjuk 2 kiskutya születik, abból mondjuk egy fiú és egy lány? Őket sem fogod ivartalanítani (mert ha az anya kutyát nem, akkor gondolom a kicsiket sem) és akkor majd beltenyészet lesz. Mi lesz a sok beteg, ideggyenge rotweilerrel?


Inkább nem szeretném tudni. :(

2011. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!