Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem használják a pesti...

Miért nem használják a pesti kutyasétáltatók a pórázat? Nem divat? Már nagyon idegesítenek az össze-vissza szaladgáló kutyák. Féltem a mienket, akit mindig pórázon sétáltatunk az utcán.

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Én nem használok pórázt, mégsem szaladgál össze vissza a kutyám. Ha szembe jön valaki (ember, vagy pórázas kutya) akkor szépen lábnál követésben elhaladunk egymás mellett, vagy leültetem, fektetem az enyémet míg elhaladnak mellettünk. Ha szabadon jövő kutya közeledik, ahhoz meg odaengedem. Nem túl bonyolult.
2011. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Minden gazda jól ismeri a saját kutyája természetét és megbízik benne, hogy nem bántja a másik kutyát, de ezt sosem lehet tudni...Egyetértek nagy részben én is egy kicsit meg szoktam ilyedni amikor egy nagyobb testű kutya jön felénk, de álltalában azok barátságos kutyák...
2011. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem használok pórázt, mert a kutyám az első szóra visszajön, igaz el sem megy tőlem 10 méternél távolabb.

De tegnap azt hittem lerúgom egy hapsi fejét... Bement a közértbe, a német juhászát meg kint lefektette, és az a dög rárohant az én kutyámra. A hapsi kirohant, hívta, a kutya cseszett rá. Na az ilyenektől én is agybajt kapok. Nem elég, hogy a kutya támad, nem fogad szót, de azért kint hagyja póráz nélkül.

2011. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát sok kutya viszont, amelyik össze-vissza szaladgál egyáltalán nem barátságos, morogva szoktak sokszor felénk szaladni...lehet a mienk is közvetít nem túl barátságos jeleket, de legalább pórázon van és nem szaladgál oda más kutyákhoz...volt már olyan, h öreg nénike kutyája morogva, ugatva szaladt hozzánk, barátom meg inkább megdobta egy kővel, h menjen arrébb, mert persze a nénire nem hallgatott a kutya, akkor meg még mi voltunk a rosszak...pedig még mindig jobban járt, mintha összeverekedtek volna...arról nem beszélve, h utána uat a kutyát járókelők terelgették le az útról, h ne üssék el az autók...és sok ilyen tulaj van...nem is figyelnek rá, mit csinál a kutya az utcán....amúgy pedig nem kötelező a póráz közterületen?
2011. okt. 21. 14:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve amúgy,h azért a gyerekekre is gondolhatnának, mert engem is, mikor kicsi voltam, harapott meg utcán kutya, de egy barátnőmet most nemrég harapta meg kutya, már felnőtt ember, de nagy testű kutyával szemben mit tud csinálni? PErsze nem mindnek vannak ilyen hajlamai, pl a mienk is, embert soha nem bántana, de van amelyik nem ilyen...voltak ugye már ilyen balesetek....
2011. okt. 21. 14:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Szemkontaktusos lábnál követésben meg fekve helybenmaradásban kizárt dolog, hogy bármi gond lehessen. De igen, igazad van, a gyerekek miatt én is rá szoktam rakni a pórázt. Illetve nem a gyerekek miatt, hanem az anyukák miatt, hogy ne parázzanak.
2011. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Én sem sűrűn szoktam pórázt használni. Ha szembe jön valaki behívás, lábnál követés. Ha látom, hogy nagyon bizonytalan a szembejövő, akkor le is ültetem őket.

Ennek ellenére még így is van olyan, aki ezt látva is átcibálja a szerencsétlen kutyáját az utca túloldalára, vagy beszól, hogy a "póráz kötelező". Igazuk van, ezért nem is szoktam visszaszólni. Csak köszönök és mosolygok rajtuk, hogy majd szétveti őket az ideg. Szerintem ezen emberek elsősorban irigyek, hogy az ő kutyájukat még a futtatón sem lehet elengedni, olyannyira szarnak a gazdájukra.


Azt nehezen viselem, mikor egy póráz végén őrjöngő vakarcs gazdája szól rám, hogy vigyem arrébb a kutyáimat - akik mellesleg a közelükbe sem mennek, rá sem néznek - mert össze fognak balhézni, de ez már más téma.


Bárcsak lenne valami abból a "vizsgával póráz nélkül sétáltathatok" kezdeményezésből és akkor nem lehetne velünk kötözködni.

2011. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Haha, ismerem az érzést :) Mindig olyan fölényes mosollyal sétálok el a pórázról acsarkodó kutyák mellett a póráz nélkül lábnál sétáló kutyámmal. Ha nagyon csúnyán viselkedik a kutyájok, még egy kicsit meg is szoktam botránkozni, hogy érezzék, hogy nem annyira van az úgy jól, ahogy ők csinálják. Ilyenkor én is látom, hogy szörnyülködnek, de nyilván az irigység.
2011. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mert nem értenek a kutyákhoz, és hasonló barmok a legnépszerűbb pesti iskola oktatói akik ilyen törvényszegésre buzdítanak

kutyát úgy kellene tartani, hogy az másokat se zavarjon!!! és egyáltalán nem bánja egy kutya sem, sőt megnyugtatja őket a póráz használat-ha megfelelően használják

2011. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

"kutyát úgy kellene tartani, hogy az másokat se zavarjon!!!"


Ez így van. Kérdés, hogy egy láb mellett póráz nélkül sétáló, illetve nyugodtan ülő, vagy egy póráz végén önmagából kikelve őrjöngő, a gazdájára magasról szaró kutya a zavaróbb.

2011. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!