Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak fenntartásokkal...

Miért vannak fenntartásokkal az agár versenyek ellen?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam a tv-ben, hogy mentik az agarakat a versenyektől.

Miért? A lóversenyt miért nem "bírálják"?

A kutyusokat nem verik futás közben, nem hajtják Őket. Olyan gyorsan futhatnak amennyit bírnak.

Ráadásul nagyon mozgékony kutyák,szeretnek futni.

Akkor ez miért baj? Nem értem.


2011. okt. 21. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Az agár is túlhajtja magát, és ha baj van, elég súlyos sérüléseket szerezhetnek. Tudom, ez a lovaknál is így van.

Aztán régen "divat" volt kirakni a versenykutya szűrét, ha már nem való neki a verseny. Szerencsére ma már ez nem játszik.


Én személy szerint nem ítélem el az agárversenyt, ez is egy sport, de ésszerűen kell csinálni (mint az összeset).

2011. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, én is így gondolom.
2011. okt. 21. 20:06
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem a versenyek miatt mentik a kutyákat. Hanem azokat, akik már kiöregedtek a versenyekből. A nagy versenykennelekben az ilyen kutyákat nem tartják tovább, legtöbbször lealtatják. Ez ellen tiltakoznak az angol állatvédők.
2011. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem épp csak azért, amiért a galoppot meg az ügetőt sem tartják állatbarátnak. (Bár a lósportok jóval több pénzt hoznak, úgyhogy ott hatványozottan is igaz, hogy a ló csak a pénz miatt kell.)


Amerikában több olyan szervezet is van, ahol a még nagyjából fiatal versenyagarakat mentik, akiket meg akartak ölni, mert már nem futnak olyan jól. De még mindig nem olyan szörnyű egy hét éves kutyát elaltatni szerintem (ti. a kutyák max. 15 évig élnek, de ennél általában kevesebb ideig), mint egy négy-öt-hat éves lovat VÁGÓRA küldeni. (A átlagéletkora 20 év körüli, de inkább feletti.)


Persze tudom, hogy már nem olyan gyakori az egészséges agarak altatása, de néhány helyen (pl. Amerika) ez még mindig nagy gondot okoz.

2011. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na igen ..ezt nem tudtam h altatnak.. az nagyon gáz..akkor már értem miért!! köszi
2011. okt. 21. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért azt hozzátenném, hogy nem feltétlenül altatnak, ui. az pénzbe kerül. Agyonverni és megetetni a többi kutyával egyszerűbb. És sok helyen csinálták ezt Angliában, Írországban. Itthon nem tudom, de nem csodálkoznék..
2011. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Itthon megbecsülik a versenyzőket. Aki már öreg a pályához, az még mindig lehet fedezőkan, de aki nem, az is elvan nyugdíjasnak.
2011. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!