Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 41 éves apuka vagyok egy nagy kertes házban élek a családommal. 4gyerekem van egy lányom 16 éves és egy 18-13 és egy 2 éves fiam.Kutyát szeretne a család de nem tudjuk milyen fajtát.Valami nagyobb testű gyömöszölhető kutyust szeretnénk ami szereti a gyerekeket és van türelme.A családunkba még nem volt kutya.A nagyobbik fiam minden este-reggel kocog a tónál a 13 éves fiam pedig rengeteget focizik kint a kertbe szóval valami olyan kutya kéne aki mindezt szereti csinálni.Segitenétek? Köszönöm szépen :)
2011. okt. 22. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg a golden retriever vagy a labrador? Vagy elmehetnétek egy menhelyre is ha nem fontos hogy fajtatiszta kutyus legyen. Bárhogy is döntötök sok szerencsét a kölyökhöz. :)
2011. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Golden retriver,labrador!Az elsőnek többet kell ápolni a szőrét!Én is őket ajánlom.Sok sikert!

(Esetleg nézz róla leírás neten vagy könyvben.)

2011. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is a golden retrievert javasolnám, kitűnő családi kutya!
2011. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Golden, spániel. mind 2 gyönyörű és tündéri.. :))

mind2-ő szőrápolásra szorul.

DE kérlek ne szaporítótól hanem tenyésztőtől vegyetek.

a menhelyi meg szerintem azért nem jó mert ha kölyök: nem tudod mekkora, milyen szőre stb.

ha felnőtt akkor meg lehet ideges típus ami gyerek mellé nem a legjobb. ;)

2011. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia!:)

Én 16 éves lány vagyok,és van egy 8 éves húgom,meg egy 19 éves nővérem,mi is egy nagy kertes házban lakunk.Nekünk 3 kutyánk van,az egyik egy labrador ( a további kettő szobakutya,westie-k).A húgom 3 éves volt,mikor megvettük, mellette nőtt fel.Olyan nyugodt kutyát,mint a mi kis Mansfeldünk (igen,Mansfeld Péter után) életemben nem láttam!

De a westie-ket is ajánlom,borzalmas odaadó kutyák,okosak,és taníthatók,én velük járok görkorizni,és futni,mert Mansfeld lusta.:)

2011. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kutya felel meg ezeknek, szűkítsük egy kicsit a kört: házba bemehet vagy kizárólag kerti kutya? Szőrápolással, kozmetikával mennyire tudnátok foglalkozni?

Pici gyerek miatt én semmiképpen sem választanék hiperaktív, energiabomba, szeleburdi kutyát (pl vizsla, terrier, kopó, boxer...) hisz könnyen fellökheti,

Amik így elsőre beugrottak: leonbergi, golden, berni pásztor, schnauzer, bobtail, skót juhász, briárd...


De ha nincs pontos elképzelés akkor körülnézhettek menhelyeken, fajtamentőknél. Az ott dolgozók pontosan eltudják mondani hogy az adott körülményekhez melyik kutyus illik, és segítenek, tanácsolnak a későbbiekben is, a kutya nevelésében, problémás megoldásában.

2011. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelműen golden vagy labrador. Pontosan azt írtad le, ami egy retrievernek a mennyországot jelentené. :)


De egyre figyeljetek: nagyon sok tenyészet van, jó nevűek is!!!!, ahonnan ideggyenge, hisztériás és/vagy hiperaktív kölykök kerülnek ki. Nagyon érdemes megválogatni, hogy honnan vásároltok, ha ezek mellett a fajták mellett döntötök! Sok ilyen kölyköt ismerek, akik hiába kerültek jó helyre, túlpörögnek és hisztisek lesznek.

A kölyök választásnál mindenképp nézzétek meg az anyakutyát (ha egy tenyésztő nem mutatja meg az anyát, akkor gyanakodjatok...) és érdemes pl. kulcscsomót eldobni, tapsolni, esernyőt kinyitni, hogy lássátok a kölykök reakcióját.

Én a kiskutyámat (terrier) úgy választottam, hogy egy vas aknafedélre letettem sorban a kölyköket, és egy kalapáccsal megdöngettem az aknafedelet. Pár világgá futott, a nekem szimpatikus pedig kicsit félreugrott, aztán visszajött megnézni, hogy mi volt ez. :)

2011. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk leonbergi? Az általad leírtakhoz pont passzol.
2011. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a négy gyerekhez! :) Másodszor, nagyon sok fajta van, ami passzol a családhoz. Ha van egy kis időd, akkor érdemes elmenni egy kiállításra, sportversenyre, bármire, mert ott lehet találkozni az összes fajtával és mellesleg jó kis családi program, gondolom a télre már úgy sem fogsz kiskutyát hazavinni ezért nem azonnal kell.

Ugyan ez van a menhellyel. Sokan szokták mondani, hogy zsákbamacska, de nekem is és még rajtam kívül sok embernek van olyan kutyája ami másnak sajnos nem kellett. Az enyém csúnya keverék kölyökként kezdte a pályafutását, most, hogy már elmúlt 10 éves, nem adnám semmiért! A legjobb családi kutya lett belőle.


Kiállítások:

[link]


Ha fajtát kell ajánlani akkor Labrador, Golden, Skót juhász, berni pásztor, ír szetter, Border collie...

2011. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!