Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért isteníti mindenki a...

Miért isteníti mindenki a menhelyi kutyákat? Sok helyen láttam (válaszok) : " A menhelyi kutya sokkal okosabb és jobb mint a fajtiszta. " szóval az ilyeneket nem értem. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
persze nem a 20000 forintos szaporított kutyákra gondolok!
2011. okt. 22. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Mert kisebbségi érzésük van és azt hiszik hogy mindenki lenézi őket ezért támadnak. Mikor a kutyát sem érdekli, hogy kinek milyen ebe van csak hagyják békén a másikat. Bunló emberek mindenhol vannak, tehát ha mégis találkozik valami beszólással az nem a kutya miatt van, mert az ilyen emberek másba is belekötnek.
2011. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Emberi gyarlóság. Olyasmi , mint az " én fajtám a legjobb, legokosabb", stb.
2011. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Én azokat nézem le, akiknek csak az xy fajta a kutya... Szerintem szomorú, hogy emberek képesek százezreket adni egy kutyáért, vagy macskáért, közben pedig háromszorannyit elaltatnak a menhelyeken... Oké, ha neki az tetszik, legyen, meg ha megteheti, csak ne nézzük már szarnak azokat a kutyákat, amik a menhelyen vannak... Szerintem ugyanolyan jók, és inkább azokat kéne elhozni, hogy jobb életük legyen, mert az út szélén kirakott kutya nem fog tenni a szaporodás ellen, de a tenyésztő valszeg igen, ha nem lesz vevő...
2011. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Mindenki? ki az a mindenki? miért kell általánosítani?

Voltak már hasonló kérdések, és persze 1-2 ostoba kreténen kívül "mindenki" pont azt részletezi hogy egyik sem "jobb". Mind a kettőben van plusz és mínusz. Akinek konkrét elképzelése, terve van, egy adott fajtát akar, kívül-belül annak a fajtatiszta lesz a "legokosabb, legjobb, legaranyosabb stb..." Aki egyszerűen egy hű társat szeretne, aki hálás a meleg otthonért, és szeretetért annak a menhelyi lesz a tökéletes.

2011. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

A mindenki kicsit erős! Van mentett keverékem és fajtatiszta munkakutyám is. Sosem állítanék ilyet, hogy bármelyik is jobb. Viszont mikor azt olvasod, hogy akar egy ilyen-olyan kutyát 20 ezerért, akkor inkább azt mondod menhely/fajtamentés. És ez kifejezetten a kérdezőnek szól!

Ezzel a mondattal:

" A menhelyi kutya sokkal okosabb és jobb mint a fajtiszta. " nem tudok mit kezdeni. Biztosan így gondolta, ez egy vélemény. Ha te meg azt mondod, hogy x fajta és xy tenyésztő a legjobb, az meg a tiéd.

Szerintem meg kutyája válogatja.

2011. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Aki ilyet tesz, annak egyértelműen kisebbségi komplexusa van. Az a tévképzetük, hogy lesajnálják a kutyájukat, így képesek teljesen valótlan dolgokat állítani (lásd. menhelyi kutyák okosabbak, egészségesebbek stb.), csakhogy bebizonyítsák, hogy az ő kutyájuk a legjobb. Én pl. szeretem a kiszámíthatóságot, és nem szeretnék zsákbamacskát. Így alaposan utánanézek a kutyám származásának, tenyészetének, hogyha lehet, ne érjen meglepetés. Sok kutyás ismerősöm szól be, hogy miért nem hozok el inkább a menhelyről valamilyen kutyát, ha csak hobbikutya lesz, merthogy mennyivel jobbak azok. Nem bírák felfogni, hogy én egy vélhetően egészséges labrador kölyköt szeretnék. Ha nem lenne konkrét elképzelésem, akkor menhelyre mennék (bár kölyköt szeretnék mindenképpen, és jó lenne tudni kb. mekkorára nő, és milyen vérmérsékletre számíthatok). Egyszerűen nem fér a fejükben, hogy miért van konkrét elképzelésem, miért szeretnék fajtatisztát, ha "csak" társ kell. El kell engedni a fül mellett.
2011. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon eltúlzod ezt a dolgot, persze én is tapasztaltam már ilyen szélsőséges véleményeket, de a válaszból ki is derült, hogy az illető nem egy szellemi óriás. De ez akkor is ritka.

Nekem fajtatiszta kutyám van, előtte örökbe fogadott kutyám volt.

Egy kutya legyen jól nevelt, onnantól engem nem érdekel, hogy milyen fajta, vagy fajtatiszta e. Egyik sem "jobb", minden a gazdin múlik, hogy mit hoz ki a kutyából.

2011. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Eléggé megoszlanak a vélemények, de ez a fajta rendeltetésétől függ. Ha valaki agility, obedience, dog dancing, mondioring "bajnok" kutyát szeretne (nagyszabású versenyeken megmérettetni) akkor a menhelyivel nem tud sok mindent kezdeni. Viszont aki csak hobbyra szeretne egy hétköznapi barátot,társat aki szereti és ragaszkodik hozzá akkor a menhelyi lesz a tökéletes.

Imádom a munkakutyázást, dobermannom van akivel készülünk az IPO-ra, egy menhelyivel ezt nem lehetne megoldani, mert nem alkalmas rá.

2011. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Kedves utolsó.! Miből gondolod, hogy a menhelyi kutya nem alkalmas a HPO vizsga letételére. Sosem azt kell nézni, hogy az a kutya kivülről milyen, hanem azt, hogy mi van a fejében.

Mellesleg örülök, hogy dolgozik a dobermannod, remélem egyre többen rájönnek arra, mitől teljesedik ki a fajta!!!!

2011. okt. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jéé. Azt vártam hogy majd mindenki oltogat hogy mennyivel jobb is a menhelyi :D de nem..

Köszi mindenkinek aki eddig válaszolt! :))

am. nekem is egy menhelyi kevim meg egy fajtiszta spanim (tenyésztőtől, nem szaporítótól!)

2011. okt. 23. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!