Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a rottweilerrol?

Mit tudtok a rottweilerrol?

Figyelt kérdés
Egy rotit akarok venni de nem tudodom jo otlet lenne? Nagyon szimpi csak van egy-egyolyan tulajdonsaga ami egy kicsit megremit ugyanakkor olvastam hogy ha rendesen kepezzuk es betanitjuk akkor lehet korigalni ezeket a tulajdonsagokon. Akinek van mit ajanl? Meg van elegedve veluk? Nem nagyon ellensegesek pl ha setaltatas kozben szembejon vele egy masik kutyus?
2011. okt. 22. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a kedvenc kutyafajtám, nekünk volt, imádtam.

Akkor vettük, mikor elsős voltam (ált. isk), az öcsém két évvel fiatalabb. A szüleim kicsit tartottak attól, hogy esetleg bántani fog, ezért rendesen meg lett nevelve. Így mondjuk a betörő is lazán bejött volna tőle, legfeljebb attól kellett volna tartania, hogy "halálra nyalja" :P. Viszont, mivel azért ugatott rendesen, ez kívülről nem látszott, és ettől a fajtától ugye alapból mindenki tart, szóval jól jártunk vele. A lényeg, hogy míg pici, nap mint nap foglalkozz vele, mert hajlamosak "elkallódni", kicsit öntörvényűek lesznek. Az udvar nagy legyen, legyen helye, plusz ne rakd láncra soha, mert sztem attól vadul meg...

Sétálni a mienk jól tudott, olyannyira, hogy megtanult póráz nélkül, szépen, fegyelmezetten láb mellett jönni, sarkon megállt, nem balhézott más kutyákkal stb.

A mienk még a vizet is imádta (mondjuk ez lehetett a kezdetben vele együtt lakó labrador hatása is) Játékos volt, a gyereket nem bántotta, sok mindenre meg tudtuk tanítani (nem csak ül-fekszik-kulturáltan szórakozik). Csak ajánlani tudom. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj.

2011. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszinte, értelmes, magabiztos és kiegyensúlyozott kutya, hűséges gazdájához és annak családjához. Családja és otthona védelmében a végsőkig kitart,

megvesztegethetetlen, nem ugat sokat. Általában domináns viselkedésű, bátor, félelmet nem ismerő. Többnyire különösen erősen kötődik egy bizonyos személyhez. Előfordulhat, hogy túlzottan igyekszik magának követelni gazdája figyelmét – főleg akkor, ha azon más kutyával kell osztoznia. A lakásban általában nyugodtan viselkedik, a szabadban azonban fáradhatatlan. Szeret a gazdájával és a gazdájáért dolgozni, és kitűnő az emlékezete. A rottweiler általában jól ismeri a saját territóriumát, s megmarad annak határai között; nem hajlamos az önálló felfedezőutakra. Nagyon erősen ragaszkodik a gazdájához, ezért nem valószínű, hogy a póráz nélküli séta közben messzire csavarogna mellőle.


[link]

2011. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem tudok rossz tulajdonságáról a fajtának...hacsak nem az, hogy nem szeret apportírozni:) ezt fontos kölyökkorban megtanítani nekik

nagy fizikai erővel rendelkező fajta de ha eleget foglalkoznak vele egy gyerek és családcentrikus jámbor bocika...igazi kutya!

2011. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!