Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhes a kutyám? Kérdésed túl...

Terhes a kutyám? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú

Figyelt kérdés

Még augusztusban feltettem egy kérdést:

SOS! Teherbe esett a kutyám?!

Palotapincsi (tehát kis termetű) kutyánk van. Most tüzelt, és a szomszéd kutyával folyamatosan szagolgatták egymást, a kutya folyamatosan lepisilte. A NAGY kutya (németjuhász termetű) már a kerítést átrágta, hogy átjöjjön a mi kutyánkhoz. Tegnap este átment a kutyánk a nagy kutyához, ott is töltötte az éjszakát. Az idő alatt szinte biztos, hogy megtermékenyítette.

Most nagyon félünk, mert ha vemhes lett attól a nagy kutyától, bele is pusztulhat a fialásba. (Egyik ismerősünknek is így pusztult el a kutyája, hogy egy nagy kutya "felcsinálta", és a kölykök szó szerint szétzúzták a belső szerveit a kutyának. :(


Most mit tegyünk? Gondolom, hogy el kell vinni állatorvoshoz, de ő mit tud csinálni? El lehet vetetni a kölyköket? Vagy csak úgy, ha kiivartalanítják...? Segítségeteket előre is köszönöm!


Most néztem a hasát, és a mellei megvannak duzzadva. Megnyomtam, jött belőle tej. Szerintetek terhes?

Légyszi értelmes válaszokat :)


2011. okt. 22. 17:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja: most van éppen ivartalanítási akció a Zöld Zebra Egyesületnél. Lehet vinni vemhes kutyát is, szóval most nem is kerülne olyan sokba.


A plakát linkje: [link]


(Kattints a nagyítóra, utána a jobb alsó sarokban a csúszkán tudod tovább nagyítani!)

2011. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

"Most néztem a hasát, és a mellei megvannak duzzadva. Megnyomtam, jött belőle tej. Szerintetek terhes?"


Biztos h vemhes mert ha jön a tej 1-2 hét és jönnek a kicsik de inkább 1 hét, ha augusztusba "teherbe ejtette" a másik nagy kutya akkor miről beszélünk? Akkor nem bírtad elvinni állatorvoshoz ivartalanítani? Mert úgy kezdődik a felelős állattartás h a kedvencünket ivartalanítjuk...:) De tessék itt van egy kis segítség.: [link]

Szerintem a szüléstől a kutyádnak nem lesz semmi baja...

Vidd minél hamarabb ultra hangoztatni!:D

Sok sikert az újszülött kiskutyákhoz!:D:D:D

2011. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Vidd állatorvoshoz minél elöbb!!!!


Hozzánk a rendelőbe a múltkor hoztak egy pulit császározni. Vizsla pározta be. A kicsik túl nagyok voltak, és nem bírta megelleni őket.

2011. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!! :)

Nem tudom mi van, mert a hasa egyáltalán nem nagy, csak az emlői vannak megduzzadva. A macska szokta szopni, ez ellen nem tudunk mit tenni... :( Lehet, hogy amiatt indult meg a tejelválasztás...

Itt nem arról van szó, hogy nem vagyunk felelősségteljesek... Mivel decemberben lesz 2 éves, eddig nem volt semmi dolga fiú kutyával. Azért egy ivartalanítás nem 1-2 forint... Az egyik válaszoló, amit belinkelt az "akciós" ivartalanításról, nagyon szépen köszönöm! Apáékkal meg kell még beszélni. :)

2011. okt. 23. 10:01
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Az ivartalanítás mindenképp megéri, de ha nem akarjátok, el is lehet vetéltetni injekcióval, ha még nem túl régóta vemhes. Ne húzzátok az időt, mert ha német juhász fedezte be, akkor rossz esetben szétrepedhet a méhe a nagy kölykök miatt.
2011. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ott kezdődik a felelős állattartás, hogy mindenképp ivartalaníttatni kell.

Az én kutyám itthon tölti az éjszakát (persze a nappalt is) független attól, hogy tüzel-e vagy sem!!! Szerintem itt kezdődik a felelős állattartás!

2011. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Álvemhes a kutya, azért van teje. Azért van egyre több, mert a macska szopja.


Az ivartalanítás az egy műtét! Van kockázata és lehet szövödménye is, ha nem megfelelő időben végzik! Állatorvossal kell konzultálni a helyes időpontról.

A kutyák fél éves koruktól, fél évente rendszeresen tüzelhetnek és megtermékenyítés esetén vemhesek is lehetnek ! Nem kétévesen tüzel először és lehet vemhes. Eddig csak mázlid volt, hogy nem kellett aggódnod.

2011. okt. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
8%

Pff. Minek tart kutyát az, aki ennyire nem ért hozzá?!

Annyit tudok mondani, hogy te egy f*szfej vagy.

Miért nem ivartalaníttatod azt a kutyát? Nyilván nem lehet törzskönyves, ha csak úgy hagyod, hogy átmenjen a szomszéd kutyához.

Én dobermannt tenyésztek 15 éves korom(tavaly) óta, és egyszer sem történt ilyen, hogy a kanjaim más szukával "kapcsolatot létesítettek". Mert a szomszédba meg 3 keverék van, és át akart menni hozzá, de a szomszéd gazdi kennelbe zárta őket, az enyéim meg nem törték át a kerítést, mert meg vannak nevelve.


Te teljesen nem vagy normális.

2012. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Akkor szerinted én, és a családom is egy rakás fa**fej?!?

Milyen jogon mondasz ilyet? Attól, még nem vagy "kutyazseni", hogy lefikázod a másikat! És nem vagyunk komplett idióták, csak mert nagy az egód! Szerintem nem ott kezdődik a tudatos kutya- vagy bármilyen állat tartása, hogy egyből ivartalanítjuk, hanem ott, hogy mindent tudsz neki(k) biztosítani amire szükségük van, és tudsz vele foglalkozni.. A mi labink, aki egyébként szuka, még egyszer sem esett teherbe, pedig van körülöttünk kapásból 3 kan. Mi nem zárjuk be a kutyát, ha tüzel, sem más itt a környéken, sőt, szinte csak akkor hívjuk be, ha esik az eső, vagy dörög, villámlik, akkor is a garázsba, és teljesen boldog! Szerintem gondolkozz el azon, hogy mit is írsz, mielőtt, elkezdesz valakit teljesen "lealázni" valakit. Amúgy, hogy a kérdésre válaszoljak, vidd el mielőbb állatorvoshoz megnézni, nem e csak álvemhes, vagy

tényleg vemhes. :)

2012. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Na, azért mégiscsak #18. a legjobb!

Már 15 éve tolja, csak tudja...

2020. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!