Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről vagy tenyésztőtől...

Menhelyről vagy tenyésztőtől vegyünk kutyát? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
menhelyről szerintem, ha kisgyereknek lesz akkor ő megfoglya találni a nekivaló szeretetre vágyó kutyust.
2011. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
én a cicámat menhelyről hoztam és nem bántam meg. egy ismrősöm egy kutyát hozott el, és ő is ugyanazt mondta mint én, hatalmas szeretetigénnyel jönnek, és rengeteget tudnak adni. Én a Noé menhelyt ajánlanám első sorban neked:)
2011. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Sintértelepről! Pl. az Illatos útról, mert azokat, ha nincs hely kivégzik.
2011. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha hobbyra kell, családi kutyának, szóval nem sport és kiállítási céljaitok vannak vele, akkor menhelyről. Ha Cruftsot akartok nyerni, akkor nyilván tenyésztő:P
2011. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

Menhely... először ezt tartottam helyesnek.

Ma már nem. Van egy közepestestű keverékem, 6 hónaposan hoztuk el, normálisan lett nevelve, etetve, sosem volt megkötve, vittem sétálni, szépen megy póráz nélkül, sétánál nincs is vele semmi gond.

Itthonról viszont állandóan elmegy... már a kerítés is meg lett magasítva, valahogy kimászik, de visszajönni már nem tud, és ott nyivákol a kapuban órákat, hogy engedjük be. Ilyenkor tudnám vagy nagyon megverni, lesántítani, de tudom hogy nem tanulna ebből sem, megbántam hogy elhoztam... most hazajár enni, aztán megy. Szívem szerint nem engedném be, de anyu, vagy a tesóm mindig beengedi, ha megunják az ugatást. Egy hálátlan dög... :S

2011. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű döntés. De ha nem vagytok száz százalékig biztosak benne, hogy igenis törzskönyves csidicsudaszép és "tökéletes" kutyát akartok, inkább menhelyről vegyetek. Ezt úgy értem, hogy van aki kifejezetten kiállítani vagy gyönyörködtetni vesz kutyát (emellett persze ugyanúgy foglalkozik is vele a jó esetben), és van akit nem zavar, ha nem tökéletesen tűzött a farka vagy hasonlók..


Ha nem tudtok dönteni és fajtatiszta ebet szeretnétek, de sajnáljátok a menhelyi kutyusokat is, az arany középutat a fajtamentők jelentik. Sok-sok fajtatiszta kutyus vár az elaltatásra, akiket meg lehet menteni.


Én kiállítok, itthon van a törzskönyves minden flanccal ellátott ebem akit imádok és minden időmet vele töltöm, emellett ideiglenes befogadóként rendszeresen jönnek hozzánk gazdikereső kutyusok, akik minden alkalommal egy darabkát visznek belőlünk magukkal mikor gazdihoz kerülnek. Szerintem a kérdés csak az, hogy mennyire érzitek fontosnak a fajtatisztaságot, törzskönyvezettséget. Jó kutyázást! :)

2011. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Menhely vagy Illatos út, szerintem. Fura dolog ez, mert elviekben mindenki egyetért, hogy az ilyen kutyusokat/macsekokat kell megmenteni, de ugyanezek az emberek valahogy mégis fajtiszta kutyákban kezdenek el gondolkodni, amint nekik kellene. nekem egy kis faluból származó keverék kutyám van, akit még menhelyre se vittek volna, ha nem kerül gazdája (nem akarok ennél élesebben fogalmazni, talán érted, mire gondolok). azóta is hálás vagyok érte a sorsnak. imádom a kis kócost, ő is és én is tojunk rá, h nincs törzskönyve :)
2011. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Egy ilyet meg egy olyat és nem kellett dönteni. :))

Én is gondolkodtam már rajta, hogy ha nem volna még kutyám, honnan lenne. Tuti menhelyről hoznék, vagy hazavinnék egy kóborkát. Vagy megvenném a legszebb huskyt és nem mutatnám meg senkinek. :))) Szóval én sem tudom.

2011. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
az illatos úttal az a baj, hogy jártam ott, és néha nagyon embertelenül bánnak velük, aminek nyomán ők megvadulnak és elidegenednek...nem tudom a kérdező milyen közegbe viszi, de mondjuk gyerek mellé nem vinnék onnan kutyust.:S
2011. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Én minden képen a menhelyit választatnám, ha családi kutyát akarnék. Nagyon szeretőek és sok boldogságot hoznak.

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:16: Neked azt üzenem hogy az mi kutyánknak sem akadály a kerítés pedig nem menhelyi és jól lett nevelve. Egyszerűen csak vannak szabad lelkű kutyák!:))

2011. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!