Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellett milyen...

Kisgyerek mellett milyen fajta kutyát tartotok? Milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk, a mozgástere nagy lenne, barátságos, megbízható kutyát szeretnék.
2011. okt. 23. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 bull terrierem van,meg egy 16 hónapos lányom.Jobb kutyákat el sem tudok képzelni gyerek mellé.Bár sok "buta" ember azt gondolja,hogy ezek harcikutyák....hát ez nagyon nagy tévedés.Érdemes lenne elolvasni a fajta standardet...és utána ítélkezni!
2011. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy éves koráig németjuhász volt a lányom mellett, sajnos agyvérzést kapott, és el kellett altatni /13 éves volt/. Most nincs kutyánk, nincs időm/türelmem egy kölyköt megnevelni.
2011. okt. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vizsla, labrador, Golden, amstaff, skót juhász... A beagle is jó, de kezdő kutyásnak nem javasolnám, mert túl okosak.

Én labrador meg skót juhász mellett nőttem fel, cibáltam őket eleget, és boldogan tűrtek mindent.

De állítólag a legtöbb fajta, még az olyan nem túl finomkodók is, mint a kuvasz, a rottweiler meg a német juhász, a gyerekekkel istenien kijönnek.

2011. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira a fajta a mérvadó, inkább, hogy miként nevelitek. A legtöbb kutya, ha gyerekek közt nő fel, jól tolerálja őket. Persze, csak ha már az elején fel vannak állítva a szabályok a kutya, és a gyerekek részéről is.
2011. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Berni pásztor
2011. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A collie (skót juhász) tökéletes gyerekek mellé, ennél jobb fajtát el sem tudnék képzelni. Nagyon barátságos, eltűr mindent és végtelenül finoman bánik a gyerekekkel. A sok szeleburdi fajta ellökheti, ráléphet a kisgyerekre, na a collienál ilyen nem lesz.

A 9 hónapos colliemmal terápiás kutya vizsgára készülünk, imádja a gyerekeket, egészen kicsik is szokták pórázon sétáltatni és a gyerek lába mellett sétál, anélkül, hogy akár egyszer is megrántaná a pórázt. Nagyon jó természetű, okos, könnyen kezelhető fajta, a mozgásigénye is könnyen kielégíthető napi 1 óra sétával is akár.

Viszont mint minden fajtát ezt is jó tenyésztőtől érdemes beszerezni, mert a szaporítottak közül szinte az összes ideggyenge. Inkább szukát válasszatok gyerek mellé, mert sokkal simulékonyabbak, barátságosabbak, mint a kanok ebben a fajtában.

2011. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én születésem óta, kuvaszok között élek. Szüleimnek volt 3 Velük játszottam kint, még menni sem tudtam, mikor kezdtem tanulni, a bundájukba kapaszkodva sétáltam :). Egész nap ott feküdtek mellettem és vigyáztak rám. Mindent eltűrtek nekem. Imádják a gyerekeket, családot egyaránt. Megbízható testőrök, és házőrzők. Most felnőttként is tartok 4-et. Megfelelő tartás mellett, fantasztikus állatok. Csak ajánlani tudom.
2011. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dalmata! :) Hihetetlenül gyerekszerető!
2011. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Boerboel.Egy megnevelt Boerboel.
2011. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megfelelő tartás mellett, fantasztikus állatok. Csak ajánlani tudom."


Ezt sajnos sokan elfelejtik. Egész életében megkötve tartják a kuvaszt, akinek nem kis mozgásigénye van, révén nyájőrző kutya, aztán csodálkoznak, hogy 5-6 éves korára megzakkan, és mindennek-mindenkinek nekimegy.

2011. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!