Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hámot otthon leveszitek a...

A hámot otthon leveszitek a kutyáról, vagy csak a pórázt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmesebb neki hám/nyakörv nélkül.
2011. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
A nyakörvet sosem, de ha valami elmebaj folytán hámot raknék a kutyára, tutira nem hagynám rajta otthon. Ahogy fekszik, nyomja, biztos nem kényelmes neki. Nyakörv viszont jó, ha van rajta, hogy alkalomadtán lehessen hatni rá, és ne a nyakát kelljen tépni, ha vinni akarom valahová.
2011. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindíg leveszem,bár tudom hogy nem nyomhatja mert szövet,de szerintem kényelmesebb neki nélküle,mert utálja..:)
2011. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

ja és az előző vagyok még1x

Szerintemkicsi kutyánál praktiikusabb a hám mert az nem húzza a nyakát hanem atesténél fogva meg tudod tartani,nyakörvnél meg ha nagyot húzol megfolythatod.(bár ez nem volt kérdés)

2011. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusomon nincs itthon sem nyakörv,és ha rövidebb sétára megyünk,akkor póráz sem,mert nem szökik el.

De nyakörvet itthon csak akkor tennék rá,ha megtudna szökni/szökős lenne,hogy aki látja,tudja,hogy van gazdája,de amúgy nem.

2011. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Éddig pórázt használtunk, most először vettem neki hámot, gondoltam kipróbáljuk. Néha ő is húz, főleg ha lát valahol egy másik kutyust vagy nagyon kell pisiljen, és olyankor olyan fojtó hangon liheg, sajnálom. Más körülmények közt szépen sétál, de úgy sajnálom, mikor hallom, hogy fuldoklik. Azért gondoltam, hogy kipróbáljuk a hámot.
2011. okt. 23. 15:16
 7/17 A kérdező kommentje:
mármint nyakörvet, úgy értettem
2011. okt. 23. 15:16
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig leveszem róluk a nyakörvet, mert lelapítja a szőrüket, meg kényelmesebb nekik nélküle.

Hámot pedig nem szoktam használni, mert az munkakutyának való munka közben, de azt is biztos levenném róla.

2011. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Akiteki ***** válasza:
95%

Hámban még jobban fog húzni. Nem sajnálni kell, hogy liheg, hanem megnevelni.

Soha nem hagyok rajtuk semmit. Tök pucéran vannak itthon:))

Ha textilnyakörv, akkor lerágnák egymásról játék közben. Ha fém, akkor meg beleakadhat a másik kutya foga.

2011. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sétához használok nyakörvet, rolleres sétához hámot.

Ha itthon vannak, mindent leveszek róluk, mert ahogy játszanak egymással, letépnék... a nyakörv nem úgy tűnik, mintha zavarná őket, de minek hagyjam rajtuk, ha kikoptathatja a szőrüket?...


Van egy kiskutya a környékünkön, aki állandóan kiszökik és hám van rajta folyamatosan.

Nagyon durva állapotban van a szőre...


Szerintem lustaság nem levenni róluk...


Amúgy meg régen rossz, ha nyakörv nélkül valaki nem tud hatni a kutyájára.


Egy kutyasuliban pedig Neked is megtanítanák, kedves kérdező, hogy hogy jöjjön láb mellett, laza pórázon a kutyusod!:)

2011. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!