Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni állandóan...

Mit lehet csinálni állandóan az utcán bóklászó kutyákkal?

Figyelt kérdés
Falun lakunk, kisfiam most kezdte az ovit, gyalog járunk. Naponta legalább 1-2 kutyával mindig találkozunk. Sok kutyus állandóan kint kóborol, és van több olyan is, amit csak ritkán/ritkábban látunk. Nem bántanak, de félek, hogy falkába verődve bármi megtörténhet, mert ugye a csordaszellem sok mindenre képes.
2011. okt. 23. 15:25
 1/4 Akiteki ***** válasza:
Nem fognak falkába verődni, mert általában csak lelépnek otthonról egy kis önsétáltatásra. Vacsorázni mindegyik hazamegy. Vagy elüti egy autó.
2011. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos igazad van, bár én nagyon kutyapárti vagyok, de ha egyedül menne a kisfiad uzsonnával a táskájában, hát bizony ez jelenthetne rá veszélyt.


Az írásodból azt veszem ki, Te mindig Vele mész.


Ajánlom, vegyetek kutyás boltban (Fressnapf) is kapható paprika sprayt, ha támadóan közelítene egy kutya, lefújod és kész. Soha többet nem lesz kedve közelíteni.


Az aranyszabály:

SOHA NE FUSSATOK, ne éreztessétek a kutyával, hogy zsákmány vagytok.

Nyugodtan, higgadtan kell elsétálnotok a kutyák előtt.


Ha egy kutya megtámadna (kicsi az esély rá, mert egyedül a kutya csak nagyon ritkán, jó okkal támad), akkor üvöltve fuss felé a karodat a magasba emelve - 90%, hogy ez elég lesz a kutyának.


Még jól jöhet, ha összebarátkoztok a kutyákkal.

Mindig legyetek velük kedvesek, simogassátok meg őket.


(Van egy óriási fekete kan kutya a falunkban, régen tartottam tőle, meg is ugatott...

Aztán az én kutyáim összebarátkoztak vele, én is, és kiderült, hogy egy hatalmas forma, csak a gazdái nem törődnek vele... azóta csóvál, ha meglát, és minden sétára elkísér bennünket.)


Ha tudod, melyik kutyának ki a gazdája, esetleg kedvesen megkérheted őket, hogy ezért meg azért örülnél, ha befoltoznák a kerítést...

2011. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, mindig kísérem babakocsival, Ő meg motorral megy előttünk. Sokszor jóval előrébb jár, mint mi, és ha bármi adódna nem tudnék egyből ugrani, mert a babakocsit is tolnom kell és a picire is figyelni.

Nekünk is van kutyusunk, és azt gondolom, hogy aki arra vállalkozik, hogy kutyát tartson az oldja meg, hogy az állat ne tudjon meglépni otthonról.

2011. okt. 23. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

hát igen, ez lenne a normális hozzáállás...


kihívhatnád a sintért, de az a kutyák halálával lenne egyenlő.

amíg meg nem agresszívak (és ha összebarátkoztok velük, esélye sem lesz annak, hogy az utcán agresszívek legyenek veletek szemben), addig miért tennél ilyen kegyetlen lépést...


a legtöbbet úgy tudsz segíteni a dolgon, hogy beszélsz a gazdákkal, és nem mutatsz félelmet sőt, barátságos vagy a kutyákkal.


A gyermekednek pedig megmondhatod, hogy várjon meg, ne siessen annyira előre. (autó elé is kimotorozhat, nem csak a kutyák jelentenek veszélyt...)

2011. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!