Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ilyen kutya? Bővebb lent.

Van ilyen kutya? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Elsősorban sportos középtermetű kutyusra vágyok. Nagyon szeretnék sportolni vele főleg agilityzni és frisbeezni.Sajnos panelházba lakunk szóval olyan kutyus kell aki eltűri hogy néha be van zárva és nem hullajtsa annyira a szőrét. Rengeteg nekem tetsző kutyust találtam így de arra lennék kíváncsi ti mit javasoltok és ha van milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatba.
2011. okt. 23. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
közép uszkár? egyáltalán nem hullik a szőre, nagyon intelligens és nagyon jól szerepel kutyás sportokban
2011. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Whippet. Igazi lakáskutya és az ilyen sportokban remekel.
2011. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

airedale terrier,border collie,de ő nekik mindennap nagy séta,mert nagy a mozgásigényük hétvégén meg fáraszd ki rendesen.

esetleg golden retriever,

2011. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szia a bordere lennék kíváncsi hogy neki menyire hullik a szőre. Vagy esetleg a mudinak.
2011. okt. 23. 20:03
 5/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Border jó eséllyel borítja be az egész lakást szőrrel a vedlési időben. Márpedig egy lakásban tartott kutya évente 2x vedlik: ősztől tavaszig és tavasztól őszig. A mudinak kevésbé puha az aljszőre, ő nem fog annyira összeszőrözni mindent.
2011. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
a border nagyon nagyon vedlik...a mudi pedig szörnyen ugatós
2011. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
az ugatással nincs gond a szomszédok jól tűrik az ilyen ricsajgást meg ahogy utána olvastam kellő neveléssel nem lesz gond ezzel. Csak a mudinak menyire hullik a szőre vagy esetleg még tudtok más kutyafajtát?
2011. okt. 23. 21:33
 8/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Border is irtó hangos. Eleve ilyen pörgős juhászkutyát nem vinnék lakásba, mert betegre unja magát.

Írtunk már néhány fajtát.

2011. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem akarlak elkeseríteni de kutyát lenevelni az ugatásról... az a kutya ami alapból ugatós kb napi 24 órában 1 évi neveléssel elektromos nyakörvvel és hasonló csodákkal is nehezen rávehető, hogy abbahagyja... ismerősömék kutyájának kikellet a hangszálait vágatni pedig hívtak trénert, próbálkoztak elektromos és levegőfújós nyakörvvel egész pici kora óta tanították rendesen lemozgatták... a szomszédaid pedig kétszer is megfogják gondolni ha meghallják a mudi visítós ugatását. Kiállításokon rémálom ha a mellettük van a ringünk (vagy a pulik mellett) folyamatosan magas fejhangon visítanak... Persze biztos vannak kivételek...


Mondanám a sheltiet de kistestű és erősen hullik a szőre pedig jó fej kutya. szerintem tényleg gondold meg az uszkárt vagy a wippetet az agarak alapból nem ugatósak vagy talán spániel pl springer

2011. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Ezt megerősíteni tudom. Nekem is azt mondta a tenyésztő, hogy kiskorában szóljak rá az izlandimra, ha ugat és majd leszokik róla.

Mai napig ő az első, aki rohan a kerítéshez, ha valami történik és segít a szomszéd pulijának ordítani. Be kell látni, hogy egy pásztorkutyának ez a dolga: jó hangosan elzavarni az ellenséget.

2011. okt. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!