Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta legyen?

Milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés

Lakásba olyan közepes (vagy nagy-max30kg)fajtát amely kibírja a 8 órát egyedül, ha reggelente futhat (15perc canicross+15perc séta), délután pedig egész estig kint lenne a szabadban (séta, játék a többi kutyával, dog dancing-versenyszinten, frisbee), hétvégén egész nap kint lennénk:túrázás,különféle kutyás rendezvényekre(kiállítás, versenyek..) járnánk mint néző és mint versenyző-dog dancingben, gyakorlás, játék, nyáron sokat úsznánk + kutyasuli.

A kutya legyen könnyen tanítható, mozgékony, házőrző-védő ha kell.


2011. okt. 23. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
a menhelyek dugig vannak ilyen kutyákkal, nézz körül
2011. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
50%
Amerikai staffordshire terrier!Ezt ajánlom!
2011. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hmm... nekem van 3 fajtatiszta (1 border collie, 1 welsh corgi és 1 angol cocker spániel), és egy keverék, talált kutyám.


A keverék a legokosabb, pedig a többi fejében sem káposztalé úszik...

Egyszerűen munkamániás, mindenféle feladatot imád, agility minden mennyiségben jöhet neki, motivációnak mindig van nálam labda meg jutalomfalat is, de nála ezekre sincs szükség, attól boldog, hogy megdicsérem...:D


Még ott volt a tojáshéjj a fenekén, amikor beálltam vele agilityre, a 4. óra óta ért mindent, csak mondom a feladat nevét és az irányt, és csinálja.

(kukac, zsák, létra, asztal, mindenféle karika, rengeteg féle akadály, akadály JOBB, akadály BAL, kúszás, libikóka, minden megy neki.:D)

Elképesztően okos, az ELTE etológia tanszékén is részt vesz egy rakás kísérletben (múltkor egy francia etológus is rá volt kíváncsi, és egy TV stáb is forgatott vele.)


Szóval nagyon érdemes körülnézni a menhelyeken, tele van csiszolatlan gyémántokkal...

Csak szerencse kell hozzá, meg az, hogy ráérezz, kivel lesztek jó csapat.

2011. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menhelyen nézz körül, érdemes lenne valami collie alkatú kutyát nézni, de akkor tényleg nagyon komoly és rendszeres fizikai és agyi munkát kell végeztetni vele, nem hiába mondják hogy munkamániás fajta. Bár a colliek egyáltalán nem házőrzők, ezért is érdemes keveréket nézni. Vagy esetleg még uszkár, németjuhász, schnauzer, agár, mudi, spániel de ezek sem felelnek meg az összes kívánságodnak tehát konkrét fajtát szerintem nem lehet mondani valami mix kell akiben benne van mozgékonyság, kecsesség, fogékonyság és terület őrző ösztön.
2011. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem neked az angol cocker spániel pont megfelel! Leszámítva az őrző védő funkciót! Nekünk is az van, szuper a játékban, a túrában, kiállításon, csak ajánlani tudom!

Engedelmeddel ajánlok egy kennelt, ahol érdemes lenne rákérdezned kölyökre: www.vamasdogs.hu

Kedvesek, segítőkészek, tehát nyugodtan keresd őket.

2011. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. fontos szempont nálam hogy védjen ha kell.

Az elozo kutyámat is idosebben kaptam és most szeretném nem kihagyni a kutyus kölyökkorát. Mennyi kölyök-milyen korú kiskutyák szoknak a menhelyeken lenni?

2011. okt. 24. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!