Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire készüljek fel egy kölyökk...

Mire készüljek fel egy kölyökkutya érkezésekor?

Figyelt kérdés
Másfél hónap múlva hozhatom el a kiskutyámat, ő az első kölyökkutyám, és nem tudom, hogy mit érdemes már előtte beszerezni, és mire kell akkor figyelnem, amikor már megérkezett a kutyus. Általánosságban kérdezem, írhattok bármit. :)
2011. okt. 23. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is: tálak (2db), kölyöktáp, hely(ahova odaszokik h az az övé), játékok, ha hosszúszőrű akkor fésűt, fekhelyet (ha bent lesz) meg majd sorjában még majd rájössz, hogy a kutyusnak mire van szüksége..:D
2011. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy közepes-nagy fajtáról van szó, akita inu.
2011. okt. 23. 19:16
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi :) ezek eddig megvannak, de olyan kevésnek tűnik.. Biztos, hogy kell még valami, nem?
2011. okt. 23. 19:26
 4/14 Akiteki ***** válasza:
35%

Nem csecsemő, akinek mindenféléket kell vásárolni.

Nyakörv, póráz, tál, pokróc. Ha kinn lesz, akkor egy kutyaház. Ja, és kaja, azt megmondja a tenyésztő, milyen.

Játszani mindenkinek akad otthon régi plüssállat vagy egy műanyag flakon.

2011. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
35%
adj neki: sok szeretetet egy jó meleg kuckót(benne:takaró neki ,játékok) ha kiskutya lesz akkor mellé egy vele egyforma kiskutyát (olyan kicsit mint ő)... enni inni való ...
2011. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem akartam felkészületlen lenni, de akkor megnyugodtam. :) a sok-sok szeretettel pedig nem lesz gond ;)
2011. okt. 23. 20:29
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem egy nagyon fontos dolgot kihagytak a többiek!!:D


MINDENT pakolj el előle!:D

kábelek, zsinórok, töltők véééletlenül se legyenek elérhető magasságban!!!


Alacsony dohányzóasztalra semmit az ég világon ne rakjatok!!:D


Majd szépen kitapasztalod, mi az, ami a "jó lett volna eltenni, de most már mindegy..." kategóriába tartozik...:D


(egy ex- TV kábel, mobil, drága fellépőcipők, papucsok, tányérok, táska, sál, könyvek, mobiltöltő, laptoptöltő tulajdonos.:D)


Továbbá ha azt látod, hogy maaaajd, amikor eljött az ideje, a sétánál kakit eszik (fog, ezt még egy jó kutyasuliban is 1-2 év kinevelni belőle), ne engedd, hogy megharapjon, vagy bármi módon a szája érintkezzen a testeddel...:D


És ajánlom, szerezz be az Aldiban kapható állati foltokra kifejlesztett szagtalanító sprayt, jól fog jönni, amíg szobatiszta nem lesz a kutyus.:)


Ja, és 3-4 hónapos koráig akkor is aludjon veled, ha amúgy kinti kutya lesz!

Ezt régen nagyon nem tanácsolták, ma már alap, minden kutyakiképző könyv ezt írja, minden teszt és tapasztalat ezt bizonyítja.

(És a nagybátyám etológus, először tőle hallottam.:) Az én kutyáimból kettőt így neveltem már, ők könnyebben is kezelhetők!)

2011. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fél éves koráig mindenképp lakjon a lakásban, mint ahogy az előző is írta, egyrészt a szocializáció miatt, másrészt mostanában marha sok kölyök kutyát lopnak el udvarból, kennelből, van úgy, hogy másik kutya mellől!
2011. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:

Nem minden kutya eszik sz...rt. Sőt! Általában nem esznek.

Valóban vannak kutyák, akik megrágnak mindent, de ez sem törvényszerű. Két huskym volt a 8. emeleten, összesen csak a Dzsungel könyve borítóját olvasta el az egyik, a másik meg egy datolyapálmát ásott ki a cserépből, mikor nem voltam otthon. És nem pisilték összevissza a lakást, mert sokszor levittem őket.

2011. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Akiteki!


Lehet, hogy béna volt a humorom, de igyekeztem vicces lenni...:)


A kutyák pedig igenis esznek kakit, ez az egyik legősibb ösztönük, furcsa, hogy épp Te nem vagy ezzel tisztában.


Az pedig nyilvánvaló, hogy minden kiskutya más, az egyik csendesebb, a másik élénkebb, a harmadik mindent összerág, a negyedik egy született angyal, stb...


Nekem volt ilyen meg olyan kölyökkel is dolgom, többségben voltak a rágós kakievősök.:D


(A lócitromot máig hagyom, hogy megegyék, egyszerűen imádják, a kedvenc csemegéjük.:D És még jót is tesz nekik.)


Rágni pedig minden kölyök imád, hiába kaptak egész napos felügyeletet, programot, nevelést tőlem és a többi kutyámtól a kölykök, este, amíg aludtam tuti, hogy a papucsom érdekesebb volt bármilyen rágókájuknál...


Szóval jobbnak láttam felkészíteni erre az eshetőségre is a kedves kérdezőt, nem tudhatjuk ugyanis, milyen vérmérsékletű kutyust fog ki.:)

2011. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!