Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz kutyusom 15 éves és...

A kuvasz kutyusom 15 éves és nagyon nehezen jár. Hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Sokszor nem tud lábra állni és csak vonszolja magát.A hátsó lábait néha keresztben tartja és csak szökdelni próbál.A mellső lábán az egyik ujja nagyon be van dagadva és piros.Lehetbek fájdalmai? És mivel tudnék segíteni?Minden tanácsot szívesen fogadok.
2011. okt. 23. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak fájdalmai. Ha még eszik rendesen, akkor a kajával adhatnál neki fájdalomcsillapítót. Orvos látta? Esetleg tud olyan gyógyszert adni, amitől könnyebb lesz neki. Sajnos sokmindent már nem tehetsz...
2011. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetnek, vannak fájdalmai. Ennyi idős kutya megérdemelne egy tárgyalást az állatorvosával, mit ajánlana segítség képen az elkövetkező évek enyhítésére.

Amúgy lehet próbálni az Immunovetet, amit egy kicsit fiatalít valamicskét rajta. Az ízületekre vannak a zöldkagylós készítményektől a komoly gyógyszerekig sokféle szerek.

A választék miatt ajánlatos az orvos tanácsa.

2011. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az állatorvos mit mondott?
2011. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok rossz lenni, vagy gonosz, de nem lenne jobb elaltatni? Azt írod néha csak vonszolja magát. Én is engedtem el kutyáimat igy altatással, tudom nagyon szívfájditó, de ha igy megkönnyebbül, lehet ez a megoldás. De ha belevágsz a zöldkagylós tablettákba, akkor nyugodtan, de 15 év szép kor.
2011. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ma nincs a világon olyan csodaszer, ami képes lenne fiatalítani.

Nem tudom, az egyik előző hozzászóló miből gondolja, hogy az Immunovet vagy a Zöldkagyló segíthet ezen a problémán.

Nyilván nem a biológia az erőssége.


Teljesen biztos, hogy vannak fájdalmai, és ne haragudj, kedves kérdező, de baromi nagy disznóságnak tartom, hogy itt kérdezősködsz és várod a csodát ahelyett, hogy kihívnád az állatorvost.


Én gyanítom, hogy porckopásról van szó, és remélem, nem időskori diszpláziáról.

Ennek súlyosságától függ a kezelés - ami lehet, hogy műtéti beavatkozást kívánna, de a kutya kora miatt ez nem ajánlott.

Így marad a tüneti kezelés - a fájdalomcsillapítók.

Ami miatt a kutya nem, vagy csak kevésbé fogja érezni, hogy baj van, és többet mozog - gyorsabban fog romlani az állapota...


Remélem, még időben elcsípitek a bajt, és nem egy több éve húzódó problémáról van szó...

Akkor lehet, hogy elég lesz neki Ketodex és Dona.


De mindenképpen kérd ki az állatorvos véleményét, ennyit tényleg megérdemel szegény kutya!

2011. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminok tényleg nem fiatalítják meg a kutyádat, de a fájdalmait csökkenthetik. Ilyen készítmény pl. az ArthroMax vagy ArthroMed kapszula, de ez sajna elég drága.


Amit te segíthetsz, az az, hogy megnézed, mitől van begyulladva az ujja. Nem nőtt be a körme, nem csomósodott össze a lábujjai közti szőr? Lehet tályog is. Nézd meg, és ha tudod, kezeld (pl. vágd ki belőle a szőrcsomót), vagy vidd el dokihoz. Ha csak kidörzsölődött, Betadine-nal bekenheted.

2011. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A halolaj csökkenti a gyulladást, de az marha drága.
márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!