Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agár felkészítése versenyre?...

Agár felkészítése versenyre? Hogyan működik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 22:32
 1/9 Akiteki ***** válasza:
Sok-sok edzéssel. Naponta és rendszeresen kell futtatni. Külön szakma, akár egy élsportoló edzőé.
2011. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Igen, ez egy külön szakma. Hobbi szinten pedig mondjuk naponta vagy 2 naponta 10-15km bringa mellett futtatás, megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyag, kényelmes pihentetés. És még ez se minden, mert a versenyen függ, hogy melyik rajthelyről indul, illetve hogy helyezkedik. Nem minden a gyorsaság. Ja, és 6 hónapos koráig ne futtasd, csak amennyit ő játszik más kutyákkal. 6 hónapos kortól lehet elkezdeni a futtatást bringa mellett, persze módjával. Heti 2-3 alkalom 1-1,5km. Szép lassan emelni a távot és növelni a gyakoriságot, úgy, hogy kb. 1 éves korára érje el a 10-15km-ert. Meglátod a kutyán, hogy ha futtatás után még virgonckodik, akkor lehet neki emelni.

Kb. 9 hónapos korára megvan a végleges sebessége, de ekkor még se a teste nincs felkészülve arra a sebességre, se agyban nem tud még úgy koordinálni. Úgyhogy 1 éves kora előtt nem szabad maxon futattni, se pályán, se coursingen.

2011. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
10-15 km egy agárnak? Meg akarod ölni?? A versenypálya 460 méter. Az agarak sprinterek, nem marathoni futók! Az enyémek 2 km-t futnak 60-as tempóban, utána csak állnak és várják, hogy kinyissam a kocsiajtót.
2011. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Izomzat, állóképesség így növelhető. Én magyar agárról beszéltem, nem angolról.

A magyar agárnak 3-5km-n keresztül kell tudnia üldöznie és forgatnia a vadat, ehhez kell az állóképesség. Természetesen bringa mellett nem 60-al kell futnia, nincs is ember aki úgy tudna tekerni (hacsak nem tour de france-os). 20-30km/órás sebességgel kell ezt a távot bírnia. 1 éves kora után lehet coursingre vinni és a "nyúl" után engedni.

Ne neveljünk angol agarat a magyar agárból. Ezért nem szeretem egyébként a pálya verseny agarakat.

2011. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Nincs biciklim (illetve van, csak görbe a kereke), a kocsi után futottak, úgy mértem le.

10-15 km-t akkor is soknak tartok. Három az még ok, egy magyarnak. Mivel nem tudjuk, hogy a kérdezőnek milyen agara van, így kiegyezhetünk. :)). Versenyen a coursing pálya is 1 km. Lefutja 2x, max. 3x egy nap. Persze nem kocogva.

2011. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben egyetértek. Bocsánat, én mindig az ősi vadászagár szempontjából nézem a dolgokat. Számomra a magyar agár vadászkutya, ezt a fajtajelleget tartom fontosnak és az ehhez kapcsolódó típust és nevelést preferálom. Számomra a küllem tenyésztés életidegen, bár azok a kutyák eleve nem a gyorsaságukról híresek, egy vadászaton pedig darabokra törnének. A pályaagarak pedig szintén nem bírnák a vadászatot és már sok bennük az anglikán vér a gyorsítás miatt. A coursing az már hasonlít valamelyest az eredeti funkcióra. Mindenesetre 1km alatt nem derül ki, hogy az agár valóban a nagy öregek által kedvelt győzős agár vagy sem.
2011. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Tudok rá ellenpéldát:)) Van magyar agár, aki többszörös világgyőztes, mindenhol nyer, de mivel a szomszéd utcában lakott, tudom hogy vadásztak vele. Csak a mezőőrnek el ne áruld.:)))

Az enyém is fogott nyulat, pedig totál küllemvonalból van.

Abban igazad van, hogy a pályamagyarok nem is hasonlítanak, nekem sem tetszik a grey keresztezés. A többi viszont nagyrészt nevelés kérdése. Ugyanabból az alomból van show, coursing és vadászó kutya is. Csak a gazdik mások.

2011. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez igaz. Mindenesetre azért a származás sokat számít, és egy vadász kennelből származó kutya, amelyiknek az összes felmenője vadászott, azoknak az ösztönkészletében jobban benne van a fogás és a kitartás. A szóló agarakról ne is beszéljünk, vagy amelyik rókát és kutyát fog, a nyúl ugye nem harap vissza...
2011. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan kell hozzá szoktatni őket a távhoz. De 10-15 km sok nekik. Ez amúgy az agártól is függ hogy mennyit kell vele futni de napi másfél 2 óra mozgás bőven elég neki. intenzíven kb. 10-15 percet tud futni de ez az Agár fajtáján is sok múlik.
2011. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!