Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem szeret trükköket...

A kutyám nem szeret trükköket tanulni, csinálni. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Ha agilityzünk, akkor arra pörög kajára. Labdázni imád, folyton játszana vele, mindene, de motiválni nem lehet vele. Próbáltam a klikkert is nála, semmi. Minden mást örömmel csinál, de amikor trükközni akarok vele, vagy valami újat tanulni akkor bebambul, megcsinálni, de mint a lassított felvétel és mint akit kínoznának. De ez egészen kicsi korától. Pedig tényleg pozitívan vezettem fel eddig, 2x volt talán hogy kibuktam rajta, de akkor ott hagytam és nem folytattam, így az nem hagyhatott nyomot. Szerintetek?
2011. okt. 23. 23:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nem minden kutya egyforma. Az enyém pl. nagyon fogós, imádja, ha kötelet húzunk, és kergetőzünk. (mudim van). Viszont nem apportíroz. Abszolút, még a csírája sincs meg benn, hogy bármit visszahozzon, kicsi korától. Én meg nem erőltetem. Miért? Hogy olyat erőltessek rá, amit nem szeret csinálni? Én úgy vagyok vele, hogy a kutyám érezze jól magát, ha játszunk. Végül is azért játszunk nem? Így olyat játszok vele, amit ő is élvez.

2011. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az enyém sem apportos. Hetek alatt annyi fejlődést sikerült elérnem vele, hogy 1 másodpercig megtartja az apportfát. De nem érdekel, ezt is meg fogja tanulni, mert vizsgára kell! Más is volt már, amire azt hittem, hogy ő erre soha sem lesz képes, most meg már örömmel csinálja. És az a szép benne, hogy nincs semmi kényszer, apró lépésenként csak annyi gyakorlással amennyit még élvez, fel lehet építeni egy bonyolult feladatot is.
2011. okt. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
az apportfa nem játék. Az egy munkaeszköz. És nem is kell, hogy szeresse. Minél jobban utálja, annál hamarabb akar szabadulni tőle, és gyorsabb lesz a behozatala. Eresztés után mivel jutalmazod?
2011. okt. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem eresztés után jutalmazom, hanem arra klikkelek, ha tartja. Eleinte nem is akarta a szájába venni, aztán bevette, de nem harapott rá, mostmár ráharap és egy pillanatig tartja is. Lassan toljuk kifele az időt. A földről még mindig nem veszi fel, de nem is erőltetem, egyelőre ennek is örülök.
2011. okt. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van. A trükköket ő is utálja, kajával motiválható, de mi a csudáért erőltessem, hogy azt csinálja, amit szemmel láthatóan nem szeret, csak a kaja miatt hajlandó elvégezni a feladatokat.

Agilityzni szeret, mondjuk ott is kap jutalomfalatot, de azt szemmel láthatóan élvezi.

Apportírozni meg alapból szeret, alig várja, hogy találjunk valami botot, amit lehet dobálni.

2011. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
34%

miért kellene trükköket tudnia egy kutyának, miért kell cirkuszi bohócot csinálni belőlük? szerinted természetes egy szégyeld magad eljátszása, meg a lelőttek póz egy kutyának?

azt gyakoroltasd vele amit valóban örömmel csinál, biztosan szeret nagyokat sétálni, túrázni, kutyapajtásokkal és a gazdival játszani...!

az agility is egy hasznos sport abban is lehet fejlődni a végtelenségig és egy közös munkáról szól nem a kutya megalázásáról...

2011. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
61%
De savanya vagy! A lelövést baromi szívesen csinálja, a szégyelld magadot még csak most kezdtük el tanulni, de azt is szívesen fogja csinálni! Nem az a lényeg, hogy milyen trükköt tud, mert a kutyának tökmindegy, még csak megalázva sem érzi miatta magát. A lényeg az az út, amin eljutunk odáig, hogy megtanulja a trükköt. A kommunikáció a kutya és a gazdája között, az egymásra hangolódás, az együtt töltött idő. Azért, mert számodra ez nem jelent semmit, még nem kell lenézni a többi kutyást! A nagy túrák szabadon, játék a kutyapajtásokkal NAPI szinten megvannak neki, emellé társulnak a trükkök és az engedelmes feladatok. És bocs, de nem fogok agilityzni egy 70 kilós kutyával!
2011. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!