Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Náthás kutyának mit lehet adni?

Csilla Julianna kérdése:

Náthás kutyának mit lehet adni?

Figyelt kérdés
1 éves kutyám megfázott, vagy a gyerektől elkapta,de másfél hete "taknyos". A tünet, hogy köhög és és szívja az orrát, azaz hallatszik hogy hurutos. Dokinál voltunk, de sajnos nem kaphat antibiotikumot, mert allergiás lett rá. A dr-nő norbroxot adott - azt már beszedte - , és Erigon szirput szed. De nem akar elmulni. Valakinek van ilyen tapasztalat, hogy hogy segíthetnék a gyógyulásban? Hál isten a közérzete azért elég jó, eszik, iszik is.
2011. okt. 24. 08:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
allergiás az antibiotikumra? olyan nincs. Lehet allergiás valamely hordoző anyagra, de abból nagyon sok fajta van, lehet a kutyának másikat adni.
2011. okt. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Valószínű a tetraciklin származékokra allergiás. Légyszi arra válaszoljatok amit kérdeztem. Mit adhatok még neki a hurutoldón kívül???????????? Nem akarok több antibiotikumot, majdnem belehalt, és másodszorra az orvos sem adott másikat - visszavittem, hidd el.
2011. okt. 24. 09:14
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Főzhetsz neki valamilyen gyógyteát, de nincs rá garancia, hogy megissza. Kakukkfű, kamilla, borsmenta, útifű, hársfa mind hurutoldó hatásúak, bár valószínű furán fog rád nézni,mikor elébe rakod a kakukkfűteát.

Szerezhetsz neki valamilyen vitaminkeveréket, az lehet, hogy többet ér. Én a kutya-Béres cseppre esküszöm, lehet kapni állatpatikában, a kajájára kell csepegtetni. Megtámogatja kicsit az immunrendszerét.

És tartsd melegben.

2011. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
doqd! Nagyon köszönöm neked. Megpróbálom. Valaki azt mondta próbáljam meg inhaláltatni kamilla teával (állítólag macskánál bejött, de hát ő kutya) Meg azt nem értem, szegénynek hogy jön ki a hurut, hiszen nem tud orrot fújni"?
2011. okt. 24. 09:32
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Na, azt de megnézném, hogy inhaláltatsz egy macskát... :D:D Bocs, vizuális típus vagyok.


A taknyot meg majd kitüsszögi-kiköhögi, vagy felszívódik, amikor jobban lesz. Ha látod, hogy folyik az orra, törölgesd meg vattakoronggal.

2011. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Én grapefruitmagcsepp kivonatot szoktam adni a kutyámnak, olyat kell kérni a patikában, amiben nincs alkohol, így akkor meg fogja inni. Erősíti a szervezetét, és vírusölő hatása van.
2011. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Keress másik állatdokit, biztosan van olyan szer, amire nem allergiás a kutyád.


Tudomásom szerint nem kaphatja el állat embertől a náthát, sem a vírust, sem az emberi betegségeket, de nem vagyok állatorvos. Van egypár állatbetegség, ami emberre is átterjed, de fordítva még nem hallottam róla.

Az viszont símán lehet, hogy nagyon melegs zobából vagy lakásból vitted ki szélbe, hidegbe és úgy fázott meg. Ilyen időben símán előfordulhat.


A macskáknál van macskanátha elleni oltás, amit a veszettség-elleni oltással egy időben szoktak kombóban beadni a macskámnak. Azóta nagyon odafigyelek erre, amióta egyszer nagyon megfázott.


Ha az inhaláltatás nem megy közvetlenül a kutyádnál, akkor tartsd olyan szobában, amiben kamillát párologtatsz. Vannak jó kis készülékek, amelyek ilyenre jók, gyerekeknél is alkalmazzák, nem tudom mi a pontos neve, de ismerem.


Jó meleg legyen benn, és ha ki kell vinni a kutyát, előtte egy kis idővel fokozatosan csavard lejjebb a fűtést, és szerezz be neki egy kutyakabátot (ha nagyobb testű, akkor ha meggyógyult, úgysem kell neki).

Az orrát tényleg a legjobb egy kis vattalappal (kozmetikai lapocska) törölgetni, a szemét, ha csípás a náthától, akkor meleg kamillás vízbe mártott kis lapokával törölgetni.

2011. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Kikezeltem már néhány kutyát (ideiglenes befogadó vagyok menhelynél) antibigyó nélkül a köhögésből, úgyhogy próbálom neked összeszedni a fontosabb dolgokat, amiket én adni szoktam :)


1. Echinacea csepp. Ez humán cucc, hárslevelű kasvirág alkoholos oldata, vírus ölő hatású. Én úgy szoktam, hogy kb-ra kiszámítom a súlyára az adagolást emberhez képest. Ha otthon vagy, akkor a legjobb, ha az első néhány napban két óránként kapja. Én úgy oldom meg (mivel utálják) hogy kenyérre csepegtetem, és aztán vastagon kenek a falatra májkrémet, vagy sajtkrémet.


2. Gyógyteák. Én használom a herbária hurutoldóját és a meghűlés ellenijét is, mikor melyik van kéznél. Nem szoktam érzékenykedni, fogom a vizét, és lecserélem gyúgyteára. Ha szomjas lesz megissza. Ezen kívül a tápját is le szoktam vele önteni, átáztatni. Van amelyik húzza az orrát, de ha nem kap mást, megeszi így is.


3. C-vitamin. Ugyan a kutya szervezete termel C-vitamint, ezért a plusz C károsíthatja a vesét, de csak hosszú távon. Rövid távon nyugodtan adhatod neki. Összeszoktam törni kanállal egy 200 mg-osat, és rá a tápjára.


4. B-vitamin. Akármilyen B-komlex megteszi, ez segíti a nyálkahártya regenerálódását.


5. Lándzsás utifú szirup, ezt fecskendőből szoktam szájzugba nyomni naponta 3-szor. Eleinte utálják, de szerintem érzik, hogy utána jobb a torkuk, mert a második harmadik napon már önként nyalogatják.


Ezek mellé mehet immunerősítő, akár immunovet, akár Béres, tökmindegy.

Kaját amíg köhög ne add neki szárazon, mert az is tovább ingerli a nyálkahártyát!


Antibigyó nélkül sokáig tarthat a gyógyulás (nálunk a leghosszabb idő 3 hónap volt), nem kell emiatt aggódni. És azért arra nagyon figyelj, hogy normális-e a testhője. Ugyanis jelentkezhet szövődményként tüdőgyuszi, és az már nem a természetgyógyászat kategória! Ha belázasodna, akkor irány egy klinika! Kutyák közé ne vidd, mert fertőzhet! Emberre viszont nem fertőz, amiatt ne aggódj!

Jobbulást a kis betegnek, és sok sikert a gyógyításhoz!

2011. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Sok vitamin és immunerősítő. A húsleves náluk is beválik, mert meleg, sok benne az ásványi anyag, és ha egy tojást is raksz bele, akkor a fehérje is és oda kell figyelni a folyadékpótlásra.


Egy másik állatorvos véleménye egyébként szerintem sem árt.

2011. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek hálás köszönet, remélem minél előbb meggyógyulunk. Egyébként a lándzsás utifüvet én is magamtól adtam - képzeld imádja elejétől fogva. :)
2011. okt. 24. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!