Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy egy éves körüli kutyus...

Egy egy éves körüli kutyus meg tudná szokni a szobában lakást?

Figyelt kérdés
A valódi kérdés, hogy szobatiszta lehetne-e? Elég szeleburdi boxer és szeretném a szüleimet rávenni, hogy lakásban tarthassam, de nagyon ellenkeznek. Mit mondjak, mert mindenben csak a rosszat látnák, mert azt mondják kosz lenne, mindenhol szőr és egyebek? Mit mondjak, hogy meggondolják magukat? Vagy tényleg nagyon buktató dolgai vannak a benn tartásnak? Ha ez segít szeretném klikkerrel most megtanítani+ivartalanítva is lesz. :) Köszönök minden segítséget!
2011. okt. 24. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Igaza van a szüleidnek. Kutyának nincs helye a lakásban. A természetes élettere az udvar.

Az is igaz,hogy sok kosszal jár,hullajtja a szőrét,és büdös is. Még akkor is,ha gondozzák a kutyát.

2011. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, de nincs rendes udvara, szegény kennelben van, és mikor megkaptam nem volt arról szó, hogy ilyen helyen kellene tartanunk, ha tudtam volna nem kérek kutyust, mert ez neki rossz, udvart meg egyszerűen minden kérlelésre nem hajlandóak elkeríteni. :(
2011. okt. 24. 18:44
 3/11 anonim válasza:
Szerintem még meg tudná szokni a szobában lakást és szobatiszta is lehetne. Nem tudom, mekkora a lakás, a szüleidnek a kosz és szőr szempontjából igaza van. Ha mégis beszoktatod a kutyust, akkor figyelj arra, hogy minden nap kétszer-háromszor egy kefével végigmész a szőrén, és hogy ugyanennyiszer kiviszed sétálni, mert a kutyák nagyon nem szeretnek odabent kuksolni. Mindig legyen tiszta alom is neki. :)
2011. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha megfelelően sétáltatod meg futkározhat valahol akkornaná! szerintem nagyon örülne ha non stop a gazdival lehetne :) énis behoznám a kutyusom csak anyu nem engedi :/
2011. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kennelnél mindenképpen jobb a lakás. Nekem két kinti-benti kutyusom van, egy német juhász és egy golden retriever, még-sincs kosz a házban. A napi 2-3 séta és tényleg jó kikefélni is naponta. Szobatisztaságra pedig ennyi idősen még simán lehet tanítani.
2011. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja... és az hogy "a kutya büdös" egyáltalán nem igaz! barátnőmnek is bent vagy a kuytájuk és ott mindig jó illat van (persze nem a kutyából jön a virág illat), az a lényeg ha valakinek büdös van a házában akkor az nem a kutya miatt lesz :)szerintem jó ötlet,mert többet lehet veled. :)
2011. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha tisztán tartod, naponta legalább 3x kiviszed mozogni és elvégezni a dolgát amit előbbmegkelltanítanod, hogy csak kint szabad, akkor szeretni fog bent lakni, büdos nem lesz, de szőr az igen, akérmit is csinálsz.valamit valamiért.
2011. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

a szobatisztaságra rálehet szoktatni, napi 3szori séta úgy hogy jól megfuttatod akkor nem lesz gond,

unokatesóméknak volt boxerjük nem is egy hanem 3 és nagyon hullott a szőrük..akkor lesz büdös csak ha nem fürdeted...én csak a szőre miatt nem tartanám bent..

2011. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Csilla Julianna ***** válasza:
Nem értem igazából. Miért engedték neked meg a kutyát a szüleid, ha nem szeretik. Ha van kert, akkor miért kell bezárni? Meg lehet tanítani a kutyát arra is, hogy ne menjen a veteményesbe, csak foglalkozni kell vele. Persze hogy szeleburdi, ha egész nap be van zárva. Ha beedngeded a mozgásigénye attól még nem fog csökkenni. A kapcsolatotok biztos jobb lesz, ha többet veled lehet. Szobatisztaságra meg szerintem szinte akárhány éves kutyát meg lehet tanítani. Anyukám mudija menhelyről jött 2 évesen. A helye a kertben van, de van háza és oda megy a kertben ahova akar. Ha rossz az idő bejöhet a konyhába, előszobába és soha nem jutott még eszébe,hogy bent végezze a dolgát, pedig senki nem tanította. Este magától megy ki a saját házacskájába a teraszra, nem is akar bentmaradni. Nem a klikkerezés a legfontosabb, hanem hogy halgasson és figyeljen rád !!!!
2011. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya magától is szobatiszta, ha van elég lehetősége kimenni. Volt már nálam 5 éves menhelyi boxer lakásban, 2 éves utcáról összeszedett kutya, most éppen egy kertikutyára vigyázok, szintén lakásban. Semmi gond nincs. Mondjuk az tény, hogy nálunk nem nagyon lehet a földről enni, de még csak papucs nélkül közlekedni se, de csak azért mert jobban utálok takarítani, mint elviselni a koszt.
2011. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!