Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 17 kg-os spániel-keverék...

Egy 17 kg-os spániel-keverék kutyára mekkora adag Cataflam mérgező?

Figyelt kérdés
A negyed és a fél tabletta közt volt az adag amit beadtam neki egyszer.
2011. okt. 24. 19:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
???? Mi van?Nem értem...
2011. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Aha,utánnanéztem,miért adtál be neki fájdalomcsillapítót?
2011. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Beadtam a kutyának Cataflamot, mert nem tudtam, hogy mérgező nekik és mert pokolian görcsölt a hasa és éjszaka volt!

Aztán másnap már véreset hányt és 1 hétig szurokfekete véres volt a széklete. 80.000 Ft-omban van benne, hogy állatorvostól állatorvosig rohangásztam vele, míg egy állatklinikán végre normálisan ellátták. De akkor még eszembe se jutott, hogy adtam Cataflamot a kutyának, nem hittem hogy van jelentősége, mert már előtte is pokolian fájt a hasa, egész éjjel szenvedett tőle. De most tök véletlen eszembejutott nem tudom miért az a rohadt Cataflam és azt akarom megtudni, hogy lehet hogy én mérgeztem meg a kutyámat????

A rosszulléte után néztek neki vérképet és az alapján az állatorvos kizárta a mérgezést, de azt mondta hogy valami kicsit megterhelte a máját.


Szóval, van valaki aki meg tudja itt mondani, hogy megmérgezhettem ekkora adaggal a kutyát úgy, hogy bevérzett a gyomra, de a vérkép szerint nincs mérgezés???

2011. okt. 24. 19:34
 4/26 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a törölt hozzászólónak szántam a barmot.


Bár a legnagyobb barom én vagyok.


Rosszul volt a kutya nagyon a Cataflam előtt is. És most a neten véletlenül találtam meg azt, hogy a Cataflam mérgező rájuk. Nem is ezt kerestem, hanem tápváltáson gondolkoztam, mert azt hittem, attól volt a gyomorvérzése, hogy a prémium tápból kevés kell és nem szívja fel a gyomorsavat eléggé. És egy ilyen tanácsadó oldalon véletlen megtaláltam a mérgezések részt és beleolvastam. És akkor kezdett derengeni a Cataflam!

2011. okt. 24. 19:39
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

A cataflam az egyik legerősebb fájdalomcsillapitó,14 éven aluli gyerekek nem is szedhetik,én a 70 kilómmal olyan vagyok utána mint akit fejbebasztak,ezek alapján szerintem egy 17kgos KUTYÁNAK erősen mérgező lehet,igen.

Ha az orvos azt mondta,valami megterhelte a máját,az biztos,hogy a gyógyszer volt.persze nem vagyok állatorvos,de kutyáknak nem kellene embernek való gyógyszert adni.

2011. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Én sem hiszem, hogy ennyitől mérgezést kaphatott, főleg nem azt, hogy a máját ez károsította. Szerintem a májával lehetett valami, és azért görcsölt.


Soha ne adj humán gyógyszert kutyának. Ha úgy látod, hogy tényleg fájdalma van, akkor inkább vidd el az állatorvoshoz. A fájdalomcsillapító amúgy is csak akut problémamegoldás. Ha tényleg baja van, akkor kezelni kell.

Ha meg vakriadó volt, akkor tettél egy potya kört az állatorvoshoz, de legalább megnyugodhatsz, hogy nincs semmi baja.

2011. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, én menzeszgörcsre szedtem és meg se éreztem, nekem gyenge volt. Most is embergyógyszert szed: Quamatelt a gyomorsavra, de ezt már állatorvos írta fel neki. Sajnos sok gyógyszert szedhetnek amit mi is, viszont van ami sokszorosan mérgező rájuk.


Már kitéve-betéve tudom, hogy csoki, szőlő, mazsola, nyers disznóhús tilos a kutyának, erre tessék, megmérgezem a saját kezemmel.


Legszívesebben megtépném saját magamat, esküszöm!!!!

2011. okt. 24. 19:53
 8/26 A kérdező kommentje:

"A naproxen és ibuprofen (pl. Ibuprofen drazsé, Cataflam) hatóanyagú készítmények gyomor és vesekárosodást okozhatnak. A legjellemzőbb tünetek: a hányás, véres bélsárürítés, és a vese károsodására utaló jel: sokat iszik, sokat pisil kedvencük. A gyomorban fekélyképződés, vérzés és perforáció alakulhat ki. Ez elsősorban a kutyáknál jelentkezik..."


Ezt találtam. Ő másnap véreset hányt és 1 hétig véres volt a széklete. 1 héten át mindent kihányt szegényke.


Másnap reggel mindenképp vittem volna orvoshoz. Vittem is, akkor még nem hányt és nem tudtam semmit arról, hogy véres lesz. Aztán mivel dióhéjdarabokat is kihányt, ez jól elvitt minket más irányba, azt hittük, a dióhéj sértette fel a beleit, bár röntgen nem mutatta ki, aztán mikor sok nap múlva sem jött ki dióhéj a széklettel, kezdett derengeni, hogy ezt a vérzést nem a dióhéj okozta.

Aztán az állatklinikán újabb 3 röntgen, kontrasztanyagos is, ultrahang, alvadási idő vizsgálat, kizárták a daganatot, maradt a fekély, de azt sem igazán igazolta a röntgen, úgyhogy a végső diagnózisa gastritis lett, de nem derült ki, mitől. Azt tudtuk, hogy nem fertőzés, mert amúgy ha épp nem hányt, vagy nem görcsölt a pocija, jókedve volt teljesen és étvágya is lett volna, csak épp mindent kihányt.


Szóval azt nem tudom most sem, mitől görcsölt a hasa akkor éjjel, de a véres széklet és hányás most már nagyon gyanús, hogy nekem köszönhető.

2011. okt. 24. 20:01
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A Cataflam hatóanyaga diclofenac-kálium, és a diclofenac gyomorvérzést okoz. Mivel a májnak kell lebontania, mint minden mérget, ezért a májat is károsítja. Nem sok kellett volna, hogy elpusztuljon a kutya. Ezért alapszabály, hogy nem adunk állatnak gyógyszert, amíg nem beszéltünk az állatorvossal! Ha éjjel nincs állatorvos, akkor is van google...
2011. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Akiteki ***** válasza:
100%
Valószínűleg a kutyának már azért fájt a hasa, ami később a véres hányást okozta, semmiképp egy negyed vagy fél tabletta. De máskor ne adj neki humán gyógyszert. Fájdalomcsillapításra egyedül az algopyrin használható, az is óvatosan.
2011. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!