Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 17 kg-os spániel-keverék...

Egy 17 kg-os spániel-keverék kutyára mekkora adag Cataflam mérgező?

Figyelt kérdés
A negyed és a fél tabletta közt volt az adag amit beadtam neki egyszer.
2011. okt. 24. 19:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó nem a negyed tablettán van a hangsúly,neked ez nem tűnik soknak,csak te ember vagy és nem 17 kiló! Gyógyszereknél nagyon nagyon nehéz megállapitani,hogy mennyi okoz bajt,attól,hogy relative kis adagnak tünik egy fél tabletta,még rengeteg károsodást tud okozni,főleg egy kutyánál,mint a mellékelt példa is mutatja.talán neked 1,5 kiló patkánymérget meg kéne enned,hogy véreset hányjál? Szerintem egy negyed maréknyi is elég lenne..
2011. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Akiteki ***** válasza:
32%

"mert már előtte is pokolian fájt a hasa, egész éjjel szenvedett tőle. "

Ezt nem vetted észre? Már a gyógyszer előtt gyomorgörcse volt a kutyának.

A patkányméregkóstolgatást meghagyom neked, ha már így eszedbe jutott. Egészségedre.

2011. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Arra azért kíváncsi lennék, h te honnan tudtad h a kutyának görcsölt a hasa??
2011. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés bennem is felmerült. Mondjuk az én kutyámnak eddig szerencsére csak a lába fájt, de azt is csak a járásából lehetett észrevenni és abból, hogy kímélte. Ha a veséje fáj, az látható a testtartásán és a vesét megnyomva is kiderül, hogy érzékeny. De miből látszik, hogy a hasa fáj? Vagy volt olyan itt a gyakorin, aki azért adott fájdalomcsillapítót a kutyájának, mert állítólag a feje fájt. Ezt sem tudom elképzelni, hogy miből látta!
2011. okt. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Látszik azért a hasfájás is. A kutya hol púposít, hol nyújtózkodni próbál, kuporog, reszket, nyög.


A fejfájásra nincs tippem... talán masszírozta a halántékát.


17 kg-os kutya azért annyira nem kicsi, hogy egy negyed Cataflam kiüsse, de ha már amúgy is beteg volt, lehet, hogy rátett még egy lapáttal. Nem mondanám, hogy te mérgezted meg, de azért többször ne adj neki. Kár a sorsot kísérteni.

Egy ismerősöm Aszpirinnel nyírta ki a macskáját. Na AZ gáz. Meg mikor a csávó benyomta a Frontline-t a kutya bőre alá, mert injekciós fecskendőben kapták meg az adagot, és valamiért úgy jött le neki,hogy ez szuri.

2011. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"17 kg-os kutya azért annyira nem kicsi, hogy egy negyed Cataflam kiüsse, de ha már amúgy is beteg volt,"


Ez nem attól függ h mekkora, hanem h diclofenac tartalamú. Az ilyen gyógyszerek gyomorvérzést okoznak. És lűsd alábbi ábra: okozott is....

Az meg nem mérvadó h a macskára vagy más állatra mely emberi gyógyszerek hatnak vagy mérgezőek. Van olyan ami a macskának jó, kutyának nem, van amelyik macskának nem ,d e kutyának igen, és olyan is ami egyiknek sem ill. mindekettőnek mehet. Ennek pontosan utána kell nézni, ORVOST, ÁLLATORVOST meg kell KÉRDEZNI mielőtt bármilyen emberi gyógyszert kapna a kutya!!!! Komolyan, h ennyi esze nincs néhány embernek az vicc.

2011. okt. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Eddig egy állatorvossal tudtam beszélni, azt mondja, könnyen lehet, hogy a Cataflamtól volt a vérzés. Azt mondta, ne felejtsem el, hogy eleve rosszul volt a kutya, de a 2 együtt ezt eredményezte.

Befeszült az egész hasa, összegörnyedt, de valóban nem tudhattam pontosan milye fáj, akár a veséje is lehetett volna, szóval az elég jól látszott, hogy görcs, igazából görcsoldót kerestem, csak nem találtam No-Spát. Melegre enyhült a fájdalma, csak sajnos még rásegítettem a Cataflammal. Lehet, hogy egyszerű székrekedéses görcse volt a sok diótól, vagy a sok csersav a dióban.

Hát, idióta vagyok, de legalább remélem más tanul a hibámból.

Az állatorvos szerint nyom nélkül mindene rendbe fog jönni, a máj regenerálódik simán, a gyomra meg be fog gyógyulni, már most se látszik rajta, hogy beteg volt. De ez csak a szerencsén múlt és nem rajtam. Még szerencse, hogy annyi eszem volt, hogy testsúlyarányosan adtam neki.


Amúgy szerintem nagyon sok esetben sosem derül ki, hogy a gazda tette el láb alól a kedvencét.


Épp itt olvastam valakiről, aki fél zacskó mazsolával végzett a kutyájával.


Hát igen...

2011. okt. 25. 12:05
 18/26 A kérdező kommentje:

Az állatklinikán is megerősítették, hogy a Cataflam miatt volt a gyomorvérzés. Azt mondta a doktornő, hogy ez mindent megmagyaráz. Sok ilyen esetük van sajnos.

Most a Quamatel mellé Ulcogant szirupot adagolok neki a doktornő javaslatára és vissza fogom vinni kontrollra, mert bár ránézésre nem fekete már a széklet, tegnap is elég sötét volt.

2011. okt. 28. 10:48
 19/26 A kérdező kommentje:

Újabb fejlemény. Egy másik kutyám ma reggel szintén véreset hányt, és tutira nem a Cataflamtól, mivel nem adtam neki.



Csak hogy érthető legyen, bemásolom az előzményeket is:


"10 hónapja Acanával etetem az 5 kutyámat. A lustább kutyáim nagyon meghíztak tőle, míg a többiek pont gyönyörűen kikerekedtek. A lustábbak adagját lecsökkentettem, és ebből lett a probléma. Legvadabb rémálmomban sem számítottam arra ami történt: egyikük minden reggel sárgát (epét) hányt. Nagy nehezen rájöttünk, hogy sok a sava. Visszemeltem az adagját a normál adagra, azonnal megszűnt a hányás. Másik kutyámat emiatt már csak visszafogottabban fogyóztattam, tényleg csak nagyon minimális mennyiséggel adtam neki kevesebbet. Egyik este rosszul lett, begörcsölt a hasa, másnap már véreset hányt, 1 hétig szurokfekete volt a széklete a vértől. Minden kijött belőle, még a víz is, és nagy fájdalmai voltak. Daganatot, fertőzést kizárták. Nem volt láza, nem volt a rosszulléteket leszámítva elesett, még étvágya is lett volna, ha minden ki nem jött volna belőle. Nem volt bélelzáródása. Úgy néz ki, fekélye vagy gastritise van. Most savlekötőt kell szednie.


Egy kutyának, akit Acanával etettem.


Ez van, véleményem szerint nem jó az olyan táp, amiből ennyire keveset szabad adni, mert olyan szuper a tápanyagtartalma. A sok pangó gyomorsav ezt okozta.


Tény, a szőrük ragyogó, ízlik is nekik nagyon. De én fokozatosan le fogok állni róla és messze elkerülöm ezentúl az ilyen hiper-szuper tápokat. Mire megyek vele, ha biomicsodákból van, ha közben elvérez a kutyám???


Arról nem szólva, hogy a másik kutyámnál nyáron nézték a vérétékeket és a Creatinin szint a határon volt. Csak akkor ezt még nem kapcsoltam össze az Acanával."



"Utolsó hozzászóló vagyok...Nem akarok az Acanának rossz reklámot csinálni. Lehetséges, hogy a véres széklet és vérhányás nem az Acana miatti sok gyomorsavtól volt. Ugyanis most jutott eszembe, hogy akkor éjjel, amikor annyira fájt a kutyám hasa, nem bírtam már tovább nézni, hogy úgy görcsöl neki (tiszta kemény volt a pocija), és beadtam neki egy negyed és fél tabletta közti nagyságú Cataflamot. Kicsit nagyobb volt, mint negyed. 17 kg a kutya, spániel-keverék. És most olvastam a neten, hogy a Cataflam méreg a kutyának, véres székletet, gyomorfekélyt, perforációt okozhat, néhány darab már elpusztít egy kutyát.

Úgyhogy, most be kell látnom, hogy bár a kutya rosszul volt, a véres székletet és hányást valószínűleg én okoztam. Holnap okosabb leszek, felhívok vagy 3 állatorvost, az biztos."


"Utolsó 2 vagyok. Sajnos újra írnom kell.


Az a kutyám, aki a nyáron epét hányt, mostanában újra előfordult az epehányás, de már jóval ritkábban.

Mióta a másik kutyusom olyan beteg volt, ezt az epehányóst is jobban figyelem, voltunk ultrahangon, vérvételen. Gázos beleken kívül nem találtak semmit. Étvágya remek. Mindenesetre a másik kutyám vérhányása óta ezt a kutyust is diétáztatom: csirkemell, rizs, főtt zöldség. Kb. 1,5 hete kezdtem neki hozzákeverni a bárányos Acanát pici mennyiségben. Ugyanis gyanakszom csirkehús allergiára, bár nem viszket neki semmi, ezért gondoltam átváltok bárányra. Tegnap este már nagyobb adagot kevertem neki a rizshez és a húshoz a bárányos Acanából, majdnem egy maréknyit. Erre ma reggel epét hányt, de rózsaszín volt a vértől! Ezt már nem lehet a Cataflammal magyarázni, nem adtam neki semmi ilyesmit. Már majdnem 1 hónapja rizst és csirkemellet kap, Normaflore naponta 2-szer hozzákeverve.


A másik kutyusomnak se véletlen adtam a Cataflamot, aznap este pokoli gyomorgörcsei voltak. Ultrahang, röngen kizárta a követ, szóval szerintem már akkor neki is fekélye volt, amin tovább rontottam a Cataflam beadásával.


Van immár 2 kutyám, gyomorfekéllyel. Január óta Acanát kapnak. Azelőtt Dini Dogoztunk, igaz nem prémium táp, csak amolyan pórnépnek való, de olyan egészségesek voltak mint a makk. Most meg...


Állatorvos javaslatára visszatérek a Dini Dogra. Valószínű nem okozott volna gondot az Acana, ha azt kapják születésüktől fogva. De ők már 8 évesek, 7 év után úgy tűnik már nem állt át a bélrendszerük, az enzimtermelésük erre az új tápra.

Egy ismerősöm mesélte, hogy Amerikába költözésük után nagyon súlyos emésztési gondjaik voltak. Más környezet, más baktériumflóra. Szóval talán mégse olyan jó ötlet kanadai táppal etetni olyan kutyákat, akiknek a mi környezetünkhöz szokott gyomra van.


A kanadai kutyáknak biztos tök jó.


Én visszatérek Dini Dogra, bár nem lesz egyszerű, mert az Acana óta a kutyáim szó szerint kiköpik a Dini Dogot, de mindegy, majd főzőcskézek nekik és lassan csak visszaszoknak rá, remélem.


Addig meg rettegek, ki ne lyukadjon a kutyáim gyomra.


A kutya vérképét 4 napja nézettem. Tökéletes. Nincs megmérgezve. Azért vittem el, mert fájdalmai voltak. Féltem, hogy a veséje, ugyanis a nyáron a Creatinin határon volt. De most az is nagyon jó szinten van. Igaz, már lassan 1 hónapja alig kap Acanát."

2011. nov. 12. 15:01
 20/26 Akiteki ***** válasza:
100%

Köszi, hogy megosztottad, Ezek szerint érdemes odafigyelni.

Nálunk az Acana nagyon nem jött be, mindenki sovány volt tőle.De jó tudni, hogy okozhat ilyen gondokat.

2011. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!