Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfunlandi vélemények, tapaszt...

Újfunlandi vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

milyen tulajdonságai vannak egy újfunlandinak?

15 évesen tudnék vele bánni(úgy olvastam nem valami akaratos kutya)

tudnám kezelni?


2011. okt. 24. 20:03
 1/7 anonim válasza:

"Jó természetű, barátságos,szelíd,őszinte, könnyen kezelhető kutya. Általában igen békés, főként a lakásban. Az emberekkel és az állatokkal is barátságos,a családjával pedig kimondottan kedves. Nem különösebben éber, de szükség esetén megvédelmezi családját. Nem ugat sokat, ezért ha hangosan jelez, azt mindenképpen ellenőrizni kell. Szeret úszni, akármilyen legyen is az időjárás. Az újfundlandi kiváló társ. Nincs vele baj, és általában a többi kutyát is barátságosan üdvözli. A gyerekekkel nagyon türelmes és jámbor. A háziállatokkal is elég jól kijön, akárcsak kisebb haszonállatokkal. A jó szándékú látogatókat barátságosan üdvözli."

Pár éve azt olvastam,hogy újfundlandi kutyát nem szabad strandra vinni,mivel ösztönösen kimenti az embereket a vízből,szóval kitessékeli a fürdőzőket is! :D persze szerintem ez túlzás.Egyébként én is szeretnék ilyen kutyát.

2011. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan keverék újfoundlandim volt, de róla mondhatok pár szót (félig újfoundlandi félig farkaskutya)

Ő végtelenül türelmes és nyugodt volt, ha jársz vele kicsi korától kezdve kutyaiskolába biztosan fogod tudni kezelni :) (Ott nem csak a kutyát, hanem a gazdit is tanítják :P)

Nagyon szép kutyus, sok sikert hozzá!!! :)

2011. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknak volt. Nem túlzás amit írtak róla, egyszer voltunk velük egy tónál nyaralni, minket először látott vízben a kutya és rögtön jött és vitt volna kifelé. Amikor rájött, hogy tudunk úszni, akkor már nem csinálta. De ha valamelyikünk elkezdett csapkodni mintha fuldokolna egyből ott termett, belekapaszkodtunk és ő kihúzott. :)

Nagyon kedves, barátságos mackó kutyának ismertem meg. Nem fektettek túl sok energiát a nevelésébe unokatesómék, de így is nagyon rendes kutya lett belőle. 8 éves korában el kellett altatni mert rákos lett.

2011. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

most van egy kis pulijaim és voltak is.

újfunlandinál is van ilyen,hogy kisebb korába csipked?

azt olvastam hogy nagyon nyugodt kutyák nem nyüzsögnek feleslegesen.

etetésre jó sok ráfog menni,mert kezdetben jó sok tápot megeszik egy hónapban 20.000 ft (2 josera tápot)

de utánna ha felnőtt lesz már kevesebbel is beéri,ez igaz?

2011. okt. 24. 20:21
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Első!


Van benne igazság, ami a strandolást illeti. Ismerősöméknek volt újfunlandiuk és a kiskacsákat mentette ki a kerti tóból :D

2011. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden kölyökkutya csipked, de erről gyorsan le lehet szoktatni. Határozottan rá kell szólni, ha ez nem elég meg kell bökni két ujjal a nyakán, csak úgy jelzés értékűen. Vagy ha túlságosan beléd mélyeszti a fogát éles hangon fel kell visítani, erre általában abbahagyja, mert a kiskutyák egymás között is így jeleznek ha a másik játék közben túl messzire ment.

Szerintem tudnál bánni egy újfundlandival, feltéve hogy járnál vele kutyaiskolába ahol az alapvető engedelmességet elsajátítja. Nagyon fontos nála a korai nevelés, mert ha kicsit nagyobb lesz már el is tud rántani, pusztán a fizikai erejénél fogva nehezebb lenne a tanítása.

2011. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na igen,látom jókat írtok róla.

megkell gondolni,mert azért kiesz a vagyonomból meg nem kevés felelőség,napi 5 kmt tudnék vele sétálni,plusz játszani,meg gondozni ugye etetést és fésülést értem meg a tanítást.

hát én faluban lakok 25 kmre miskolctól hétvégén mondjuk minden 2.hétvégén tudnék bemenni a városba kutyaiskolába,az ugy megfelel?

2011. okt. 24. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!