Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan nyalja a fenekét!...

Állandóan nyalja a fenekét! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A bűzmirigyével van baj, ez biztos. Eleinte elég volt, ha 1-2 havonta elvittem az orvoshoz, de mostmár 1-2 hét alatt megtelik. Tudom, hogy minél többször nyomják, annál sűrűbben fog megtelni neki. Próbálom húzni az időt, hogy ne vigyem ilyen sűrűn, de szinet egész nap nyalogatja, ami undorító is, meg sajnálom is, biztos szenved tőle.

Akkor most mit csináljak? Nincs valami hosszantartó megdoldás? Jó, műtét, de mégse szívesen altatnám emiatt. Valami más? Vigyem másik orvoshoz? A mostani csak kinyomja mindig, azt mondja, sajnos ő érzékenyebb és hajlamosabb erre, nincs mit tenni.

Nagyon jól jönne valami okos tanács.


2011. okt. 24. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A jó táplálék is segíthet. Ha nem valami prémium minőségűvel eteted, akkor prónálj meg olyanra váltani.
2011. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Acanaval etetem, biztos nem ez a baj.
2011. okt. 24. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnád azt is hogy elviszed egy másik orvoshoz hátha ő többet tudna segíteni. Más tanácsot nem igazán tudok adni bocsi. :/
2011. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna, ugyanezzel szenvedünk mi is. Acanán és Orijenen nőtt fel a kutyám, csirkét soha nem kapott, 5-6 órát sétálunk naponta és mégis hetente kéne nyomni a bűzmirigyét. Én is próbálom kihúzni amíg lehet, de 3-4 hetente így is viszem. Az Acanáról leálltunk, mert attól túl puha volt a széklete, most Belcando-t (bárányos-rizses) eszik, attól keményebb, kicsit tovább bírja így. Hetente 2-szer kap egy-egy pulykanyakat, az is segít valamennyit. A műtétet nekünk nem javasolja a doki, szerinte amíg nem gennyes, véres a bűzmirigy váladéka, addig jobb békén hagyni. Én is hajlok erre a megoldásra, mert altatni nem szeretném. A bűzmirigy átmosást azért még megpróbáljuk majd, azt hallottam, hogy az is tud valamennyit segíteni. 2.5 éves most a kutyám, gyakorlatilag az első perctől kezdve probléma ez nekünk.
2011. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez:(

5 éves lesz a kutyám. 4 hete nyomták a bűzmirigyét, de én már 1 héttel később éreztem a szagát. És mondhatják, hogy az etetésen múlik, az én kutyám is Orijent kap, és hetente egy sertés lapocka csontot, vagy velős csontot...

Tényleg beszélni kellene más állatorvossal is, ezt az átmosást már én is hallottam. Gondolom olyan, mint a beöntés :S

2011. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért kipróbálhatsz egy másik hasonló minőségű tápot is, lehet, hogy az ő szervezete van "összeveszve" az Acanával. Van ilyen, nem mindegyik jó táp jó minden kutyának.
2011. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!