Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam be a kiskutyám...

Hogyan tanitsam be a kiskutyám hogy ne piszkitson be a házba? Fontos!

Figyelt kérdés

Tömbházba lakok,ma hoztam haza egy bichon-tacskó keverék kiskutyát...Már volt kutyám,és 1 év után el kellett vinnem mert nem tanulta meg,hogy ne piszkitson be.Mit tehetek azér hogy ez megtanulja?Nem akarom elesziteni:(

Lécci irjátok le kinek mi vált be,vagy esetleg ki mien hatsos módszert tud.

Előre is köszi:)


2011. okt. 24. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olvastam párat ám mindenhol ugyanaz van,vigyem a helyre ahova szeretném hogy piszkitson,nem olyan könnyű a parkig eljutni.Háznál könnyebb lenne..de tömbházba nehezebb,az almot nem támogatom,hisz van egy macskám már nem szeretném hogy a kiskutya bekeverjen.Szerintetek megtanulja hogy nem szabad bent piszkitani?
2011. okt. 25. 00:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogja megtanulni, ha rendszeresen kiviszed a lakásból oda, ahol elvégezheti a dolgát. A "rendszeresen" azt jelenti, hogy eleinte két-három óránként, minden evés-ivás-játék után. Felnőtt korában már elég naponta kb. 4 alkalommal. Másképp nem fogja megtanulni.
2011. okt. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kiskutyák ébredés után általában pisilnek, evés után ürítenek is. Ha ilyenkor te vagy a fürgébb és még alig ébredt fel, már indultok is lefelé (az se baj, ha ölben viszed), aztán nagyon-nagyon megdicséred, ha már a lépcsőházból sikerült kiérni vele... :) akkor fény fog gyúlni a kis fejében.
2011. okt. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Annak ellenére, hogy tönkrevágtál már egy kutyát még mindig nem vetted a fáradtságot, hogy utána olvass megvásárolja egy-két szakkönyvet?!
2011. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem megtanulja hanem ösztönösen tudja, hogy nem pisztkít a pihenőhelyére,csak 16hetes koráig nem tudja szabályozni az ürítést.

Ezért nekünk kell biztosítani minden evés,ivás,alvás,játék után a lehetőséget,hogy az erre kijelölt helyre végezhesse a dolgát(ez lehet alom,kutyapelenka,újságpapír vagy ha már megvannak az oltásai akkor a felelős gazdi elviszi sétálni).

Ha rossz helyre sikerül nem szidjuk le,nem büntetjük, nem reagálunk, de a szagokat mielőbb eltüntetjük.

Ha a kívánt helyre megy akkor lelkesen megdicsérjük.(pelenkát,újságot,folyamatosan cserélni kell és az almot is tisztítani, mert soha nem pont ugyanoda végzik a dolguk hanem az előző környékén)

2011. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csilla Julianna ***** válasza:
Szegény előző kutyád! Nem tanulta meg? Hát talán odafigyeltél rá? Elég sűrűn levitted? Ha jelzett és te észre sem vetted, akkor persze hogy bepiszkított! Ha nem így volt, akkor viszont valami egészség ügyi problémája lehetett. Ha már szereztél egy másik kutyát, akkor oltások előtt pelus, újságpapír, de mindig figyelj oda ha felébre, eszik játszik, azonnal vidd a helyére. Ha már le lehet vinni, szintén ébredés, evés után ölben szaladás a térre, a legelső helyig ahol le tudod tenni. És két- három óránként séta.Ha kell éjjel is le kell vinni!
2011. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Csilla Julianna ***** válasza:
Még annyit: láttál te már két hónapos szobatiszta gyereket? Hát talán azért nem, mert még ő sem tudja visszatartani !!!!!!!!!!!!!
2011. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Csilla,a másik kutyát ajándékba kaptam és 13 voltam,épp abba az időszakba mikor a suli meg a barátok számitottak.Igen tudom,hogy hülyeség de ez van.

Viszont most 17 vagyok (és tudom hogy ez még nehezebb időszak,ám én komolyabban veszem az életet).És nem várom el tőle hogy 2 hónapos koráig megtanulja (bár egyik barátnőm kiskutyája 7 hetüs korára már nem piszkitott be),a lényeg az hogy azt szeretném tudni,hogyha rendszeresen kiviszem (éjjel is) akkor kb 1-2 hét alatt megtanulja legalább azt hogy a házba nem szabad?Legalább addig birja ki amig felöltözöm.

Jah és még egy kisebb probléma,az ágyba vizel,azt megtanithatom neki,hogy ne tegye?Legalább az ágyból kérezzen le ébredés után,elvégre éjjel én is alszom és nem veszem észre hogy felébred hacsak nem jelzi.

2011. okt. 25. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Értsd meg, hogy fizikailag képtelen visszatartani! Két hét alatt annyit elérhetsz vele, hogy a jelzéseit figyelve megtanulod, hogy mikor kell neki pisilnie és rohansz vele lefele. Balesetek így is elő fognak fordulni, de ezek gyakorisága idővel egyre csökken. Kb. fél éves kora körül várhatod már el, hogy egy egész éjszakát kibírjon. Én 5 hónaposan még azt csináltam, hogy este elalvás előtt (11 körül) még kivittem, majd hajnalban ébredéskor (5-6 körül) szintén. Az ágyba pisilés megoldása viszont nagyon egyszerű, valószínűleg ezért nem jutott még eszedbe: ne aludjon a kutya veled az ágyban, hanem jelölj ki neki egy alvó helyet az ágyad mellett a földön! Így biztosan nem fog az ágyadba pisilni!
2011. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!