Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya ragadozó vagy mindenevő?

A kutya ragadozó vagy mindenevő?

Figyelt kérdés
Mindekitől mást hallok:(
2009. máj. 4. 15:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
22%
Hát mivel megeszi a húst,de megeszi a zöldséget,gyümölcsöt,esetleg kakit,képes megenni a műanyagot(legalábbis hallotam ár ilyet)meg a fát is megeszi szerintem MINDENEVŐ
2009. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%

A fogazat alapjan dontik el egy elolenyrol, hogy milyen. Altalanosban a biosz konyvben is benne van . Mivel tepo fogazata van (hegyesek a fogak) ezert "ragadozo" , husevo ! Persze idovel mindent megesznek, de elsosorban a hus az o eteluk . Mi vagyunk mindenevok , hisz nekunk a hatso fogaink redosek es ezert tudjuk a "orolni" a zoldsegeket is.

De megnezheted a neten is !

2009. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Ok megeszi az addig rendben van, de szüksége is van ezekre? Nyílván fára, műanyagra nincs, nem tudom azt minek írtad... A macska is megeszi a zöldséget, rizst, mégis ragadozó és nem mindenevő.
2009. máj. 4. 15:23
 4/33 A kérdező kommentje:
Na igen ragadozó, akkor miért raknak sok "prémium" tápba gabonát? Sok ember azt állítja hogy mindenevő..
2009. máj. 4. 15:24
 5/33 anonim ***** válasza:
76%

Nézd csak meg a fogait: Hosszú, kúpos szemfogak, tarajos zápfogak...

Jha és ott vannak még az előre néző szemek, kiváló szaglás és még sorolhatnám...

RAGADOZÓ!

A farkas egyik legközelebbi rokona( a farkas-kutya utódok szaporodóképesek - míg pl egy öszvér nem az- vagyis biológiailag egy fajba tartozik a farkassal, a nagyon eltérő viselkedés, a fajtársakhoz és az emberhez való -a farkasétól nagyon különböző- viszonya miatt viszont külön fajként kell kezelnünk...)

bioszos csaj/22

2009. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
A kutya ragadozó, húsevő, az elnevezés a FOGAZAT alapján dől el. Ez nem azt jelenti, hogy kizárólag húsra van szüksége a szervezetének, természetesen szüksége van rostokra, zsírokra, vitaminokra, nyomelemekre az egészséges "működéshez". A kutya is megrágcsál lesett gyümölcsöt, eszik fűszálakat, de ettől még a biológiai besorolása RAGADOZÓ.
2009. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

ha csak színhúst raknának a tápokba, az nagyon sokba kerülne

Amúgy nem tudom miért gondolják egyesek, hogya macska ragadozó, a kutya nem...Ragadozók rendjén belül van kutyafélék és macskafélék családja is, és a kutyafélékhez tartozik a kutya...

Mellesleg a macskatápokban is van gabona.

Én Royal canin-al etetem a macskámat, mégis kap nyers húst, halat,májat mellette...

2009. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Értem köszi. De akkor gabonára semmi szüksége ugye???
2009. máj. 4. 15:30
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy nincs szüksége! Az emésztéshez kellenek rostok is. Meg abban is vannak vitaminok, hasznos anyagok.
2009. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
52%

Bocsánat de a kutya alapvetően mindenevő. Igaz hogy tépőfogakkal rendelkezik de csak a hús nem elegendő számára.


szüksége van növényi eredetű tápanyagokra is!!!!!!

2009. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!