Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kerülhetem el?

Hogyan kerülhetem el?

Figyelt kérdés

Ivartalanítani szeretném a 2 éves kan kutyámat, hogyan előzhetném meg, hogy a hormonhiánytól szimmetrikus szőrhullása legyen? Nagyon nem szeretném, ha ez előjönne nála,láttam már ilyen kutyát, nagyon csúnya volt szegény.


Az a fő probléma, hogy a szomszéd vett egy német juhász szukát. Az most 8 hónapos, tüzel, az enyém meg meg van őrülve teljesen. Mivel a szomszédnak vannak elmebetegségei, ő nem fogja ivartalanítani a kutyáját. Az előbb is én szedtem össze az utcáról a kutyáját.


Biztos, hogy nem lesz baja az enyémnek, ha ivartalaníttatom? A hízástól nem félek, mert rengeteget futtatom.


2011. okt. 25. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes amit mondasz... Ismerek mondhatni több ezer kutyát (kutyasuli, plusz menhelyre járás) és mondjuk a kanok fele ivartalanítva van, de én még egyszer sem láttam ilyet! Elhiszem, hogy ismert mellékhatás, de szerintem statsztikailag nagyon ritka lehet, ha csak abból indulok ki, hogy nem láttam ilyet, pedig tényleg rengeteg kutyát látok heti szinten.
2011. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


erre gondolok. Remélem, hogy tényleg ritka! Csak nagyon ritkán van ivartalanításnál. DE végül is az is hormonhiányt okoz.

2011. okt. 25. 18:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is rengeteg ivartalan kutyát ismerek, egyiknek sincs ilyen szőrhullása. Erre nagyon kicsi az esély. Egyébként meg szerintem kérdezd meg állatorvosnál vagy állatpatikában még műtét előtt, hogy mi lenne, ha...

Bár kétlem, hogy ilyen probléma elő fog fordulni, nagyon ritka lehet.

2011. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg érdekes. Az enyém rejtettherés is volt és ivartalanítva is van, de nincs baja a szőrének :)
2011. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jó, csak ettől féltem a kutyám, de sajnos ez az egyetlen megoldás. Tudom, hogy a szomszéd fialtatni fogja a kutyáját, de nem tehetek semmit, mert nem beszámítható a fickó. Én meg nem kezdek ki vele, mert félünk tőle.

Szóval az a megoldás, hogy az én kutyám lesz ivartalanítva. Annyiból nem baj, hogy úgyis lóg a füle, nem egy tenyészpéldány. De azért imádom, és nem akarok neki rosszat.

Köszi, hogy írtatok!

2011. okt. 25. 18:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Soha nem találkoztam még ezzel a dologgal, pedig ismerek néhány száz ivartalanított kutyát:)
2011. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém is felnőtt korában lett ivartalanítva és szintén egy szuka miatt. Nők... :) Viszont nem viselte meg, nem is hízott, azóta kiegyensúlyozottabb, úgyhogy nem bántam meg.
2011. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
voltam az állatorvosnál, érdeklődtem. Az normális, hogy intubálva, mélyaltatásban végzi a műtétet? Mert akkorát azért nem kell vágni. Ettől is féltem egy kicsit. És 10000Ft. Láttam itt már gyk-n helyi érzéstelenítéssel 5000Ft -ért is műtétet. Muszáj altatni?
2011. okt. 26. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:
A tegnap 22:40-es vagyok. Jobb ha altatják, mert nem emlékszik semmire. Az ébredésnél kell figyelni, de ezt a doki úgy is elmondja.
2011. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!