Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle kutyám ráugrott séta...

A beagle kutyám ráugrott séta közben egy emberre, és fel akar jelenteni. Jogos ez?

Figyelt kérdés
A kutyám (beagle) ráugrott séta közben egy emberre.De az azt állítja,hogy megharapta.De biztos nem.Szemtanúk is voltak.Meg alapjában se a beagle,se az én kutyám nem ilyen.Fel akar kutyaharapásért jelenteni.Jogos ez?
2009. máj. 4. 16:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Látlelettel kell bizonyítania.

Mindenestre sürgősen neveld meg a kutyádat,mert később tényleg baj lehet.

2009. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azért ugrott rá mert örült neki és nem pedig mert egy "vérszomjas fenevad". +1kutya volt az ölében és azt akartam megszaglászni.

Köszi a válaszod.

2009. máj. 4. 16:35
 3/20 A kérdező kommentje:
Jajj bocs elírtam: akarta és nem én akartam..
2009. máj. 4. 16:36
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

Várj,most akkor Te ugrottál rá??:DDDD

Amúgy ez a kutya fajta eléggé'vad' sokszor láttam h megtámadnak embert....orvosi vizsgálattal kell neki bizonyítania!

2009. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
91%
had jelentsen fel. ő jön ki szarul belőle. nem tudja bizonyítani orvosi leletekkel,h megharapta akkor mind1 ha meg szemtanúk is voltak akkor megvégképp mind1. úgyse jelent fel. túl problémás lenne neki. azt se tudja ki vagy mi a neved címed mi alapján találna meg? csak mostanában ez a trendi,h feljelentek mindenkit szöveg. és ha fel is jelentene és bűnösnek találnának mit csinálnának? a bíró max egy szóbeli figyelmeztetéssel elrendezné. aminek sehol semmien nyoma nem maradna.
2009. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

16:37 : ő ugrott rá az előbb ki is javítottam. xD

Sztem nem vad fajta,csak ugatós,és ezt az emberek

gyakran összekeverik a vadsággal.


16:40 :köszi a választ most "kicsit" megnyugodtam.

2009. máj. 4. 16:45
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
remélem be van oltva! amúgy meg ha nem tudja bebizonyítani hogy a te kutyád megharapta, tényleg ő jön ki rosszul az egészből!
2009. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
De azért a kutyasuli mindenképpen fontos lenne,egy beagle nagyon el tud szemtelenedni.
2009. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy jogos-e a feljelentés. A felháborodása viszont jogos, mert igencsak idegesítő tud lenni, ha egy idegen kutya kérés nélkül rádugrál. Még akkor is ha az illető ölében egy másik kutya van... Mivel a te kutyád ment hozzá, és nem az ő kutyája, így te vagy a hibás. Te vagy a felelős azért, hogy a kutyád ne zavarjon senkit, és barátságosan se, mivel gondolom a másik embernek erre sem volt igénye. Ismerem a helyzetet, tényleg nagyon idegesítő. Szerinem is jó lenne egy kis fegyelmezés.
2009. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt mindenképp meg kell tanítanod a kutyádnak, hogy nem mehet oda idegenekhez, főleg nem, ha annak az ölében kutya van. Ez alapvető dolog. Lehet, hogy te tudod, hogy a kutyád nem bánt senkit, de ezt más nem tudhatja és nem is kötelessége ezt feltételezni. Gyakoroltasd vele, hogy szépen el kell sétálnia más emberek mellet, más kutyák mellett, csak akkor barátkozhat, ha erre engedélyt kap.
2009. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!