Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszivitás, játék vagy...

Agresszivitás, játék vagy féltékenység?

Figyelt kérdés

Barátommal élek fél éve és van egy Rotweiler-Német juhász keverék 7 éves kan kutyája (Alex). Eleinte még élt az anyukája a kutyának (de 3 hónappal ezelőtt elpusztult), akivel hamarabb összebarátkoztam mint az Alexal. Történt egyszer hogy séta közben az Alex lepisilte a lábszáramat (gondolta hogy oszlop vagyok?). Barátom szerint megjelölt. Egész jól összebarátkoztunk, igaz eleinte féltem tőle de az anyukája halála óta egész jó kapcsolatom lett vele, etettem, simogattam mindenféle félelem és probléma nélkül. Múlt héten egyik nap egyedül mentem be a lakásba és nem bántott, sőt örült nekem és várta hogy mikor ér haza a párom.

De tegnap történt egy váratlan és számomra érthetetlen esemény: megharapta/megkapta a lábamat (igaz nem hagyott nyomot) a térdhajlatom alatt miközben léptem. Éppen előtte értem haza, üdvözöltem a páromat és miközben mentünk a szoba felé történt ez az eset. Szeretném tudni hogy mi okozhatta és hogyan tudom ezt kivédeni, hogy ne forduljon elő legközelebb? Jelenleg nem merek a közelébe menni mert ilyen kiszámíthatatlan. A párom persze jól leszidta, aztán elzárta tőlem. Én persze kiborultam és arra kértem hogy vigye el valahova mert nem akarok rettegésben élni vagy én megyek el. Én tudom hogy nagyon szeret mindkettőnket és tőle sem akar megválni, de így rámehet a kapcsolatunk. Lett volna gyerekünk is, de 3 héttel ezelőtt elvetéltem 2 hónapos terhesen. Már akkor mondtam neki, hogy nem fogok kutyával egy lakásban gyereket nevelni. Láttam hogy viselkedik a gyerekekkel a parkban az Alex. Ha nem lenne pórázon megharapná őket. Más kutyákkal sem barátkozik, mereven nézi őket aztán támad.

Milyen megoldást tudnátok tanácsolni a problémámra?

Ez neveltetési probléma a kutya viselkedése vagy genetikai oka van? (ugyanaz az apukája mint az anyukájának volt)

Előre is köszönöm!


2008. márc. 17. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

azt nem írtad hogy ház vagy lakás?

ha ház akkor kenelt kell neki építeni, ha lakás el vele. igazad van ha meg gyrek lenne még egy kisebbtöl is fßelteni kéne.

lehet azért agressziv mert bent van, nagyon sok kutya utßalja a bezártságot.

2008. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Álltalába a német juhászok ilye kiszámithatatlanok,de ha már emberre is támad el vele......nekünk is volt igaz a szüleimnek és még kisgyerek koromba de ö is elöször csipkelödött majd komoly támadás lett a vége.az eredmény drasztikus lett vele szembe,golyot kapott.gyerek mellé nem ajálom egyáltalán ezt a fájtát.
2008. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lakásba van bezárva egész nap, csak reggel és este viszi ki a párom őt sétálni. Már többször észrevettem hogy kapkodja a sarkamat lépés közben, de a barátom szerint csak játékból. A harapás viszont már nem volt játék szerintem.
2008. márc. 17. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez agresszivitás.Az hogy amikor a barátod hazajött és veled foglalkozott,azt nevezhetjük féltékenységnek.Még új avgy neki,és valószínüleg nem igazán ismert el téged.Nekünk fajtatiszta rotink van,bűbájos,a légynek sem ártana.A németjuhász már veszélyesebb...Ha be van zárva,akkor lehet hogy "megkergült".Sajnálom a babát...Puszy:Bea
2008. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg el kellene vinnie a párodnak, mert veszélyes a kutya, azért is, mert már most érzi, hogy félsz tőle, megijedtél, és ez a legveszélyesebb, talán mindig tartottál kicsit tőle, próbálgatta veled szemben mit lehet, hogy itt ő a főnök. És hogyan lehet egy roti-német juhász keveréket lakásban tartani?? Ez nagyon nem jó ötlet. Még a kis bolognese kutyám is hülye a lakásban, és mikor hétvégén kertben van, ránk se hederít, játszik a többi állattal, boldog és békés, nyugodt. A roti-németjuhászra ez fokozottan igaz... Ja most esik le, egy lakásban lakott az anyakutya a kölykével? :( Azért pisilt le mert mostmár az ő "tulajdona" vagy, ez azért nem olyan jó jel.

Kisbabát ne is tervezz addig míg a kutya ott van.

Nagyon sajnálom mert biztos imádja őt a barátod.

Akár el is költözhetnétek kertes házba, ha van lehetőségetek rá....

2008. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, az anyukája is ott lakott vele együtt a lakásban... Sőt 2 évvel ezelőtt még az apukájuk is. 3-an voltak, de én már csak 2-őt ismertem. Választás elé állítottam a barátomat hogy vigye el a kutyát valahova vagy én megyek el. Nagyon félek hogy a kapcsolatunk rá fog menni erre a kutyás témára.:(
2008. márc. 17. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Döbbentesnek tartom, hgy ezt az egyébkénbt hétköznapi viselkedésizavart többen agresszivitásnak vélik és azonnal itéletet mondanak a kutya fölött.


Tisztelt hozzászólók, az "el vele" az esetek többségében a kutya halálos itéletét vagy a menhelyre jutást jelenti mely utóbbi egy viselkedészavaros kutya számára szintén a halált jelentheti.

Meggyőződésem, hogy ha valaki egy kicsit is szereti a kutyáját akkor az ilyet sosem fog tenni.


A kedves kérdezőnek tisztelettel javasolnám, hogy a kedvesével és a kutyussal keressék fel Stefan Siman Állatterapeutát /kutyapszichológust/ aki feltehetően az első 5 perc után megmondja, hogy mi okozza ezt a viselkedésizavart és maximum félórán belül azt is, hogyan kell foglalkozni a kutyussal ahhoz, hogy ezek a problémák megszünjenek.


A hnlapja: [link]


Ennyit szerintem megérdemel a kutyus mielőtt kivégeznék.

2008. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnyugtatásul közlöm, hogy a kutya nem lesz kivégezve, mert a barátom őt választotta!

Nem hajlandó sem kutyapszichológushoz vinni, sem semmit nem hajlandó vele csinálni!

Így tehát szakítottunk, mert ez a megoldás volt a könnyebb a barátom részéről.:(

2008. márc. 21. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!