Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom kutyája (német...

A szomszédom kutyája (német juhász) elpusztította tyúkjainknak kb. a felét! Apám felrúgta a kutyát, erre még a tulajnak áll följebb hogy hogy merészelte bántani meg hogy legközelebb eltöri a kezét! Ezt hogy gondolja?

Figyelt kérdés

Arra nagyon ráfaraghat,ha egy embernel okoz testi sértést!

Meg milyen jogon eteti meg a kutyájával a mi tyúkjainkat?


2011. okt. 26. 15:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

A kutyát felrúgni állatkínzás,és az,az új BTK szerint bűncselekmény,ami letöltendő szabadságvesztéssel is sújtható.Erre apád nagyon ráfaraghat.Ha a kutya tulaja tudja bizonyítani állatorvosi látlelettel,hogy a kutyán apád rúgásai nyomán keletkeztek bármiféle sérülések,apádat még állatkínzásért az új Büntető Törvénykönyv szerint még akár le is ültethetik.


A szemet szemért fogat fogért alapelv ma már nagyon idejétmúlt,ilyenkor vita esetén érdemes feljelentést tenni,átadva a megfelelő bizonyítékokat,és a rendőrségre bízni a továbbiakat.Azok majd megteszik a szükséges lépéseket.

2011. nov. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mo. pofázhazhatsz au új BTK-ról nyugodtan,úgysincs semmi haszna...
2011. nov. 22. 22:03
 13/22 anonim válasza:
100%
Egyértelmű hogy a szomszéd a hibás, mivel a kutya nevelése az ő feladata és az is hogy a kutya a saját telkén maradjon, az ezzel elszenvedett kárt pedig ha feljelentettétek volna akkor ki kellett volna fizetnie. Sajnos egyre több olyan ember él aki semmibe veszi a kutyáját, de könyörgöm akkor minek tartja szerencsétlent ?? A kutya nem tehet a vadász ösztönéről, ha nem nevelik ki belőle rendesen, a kutya felrúgása állatkínzás, amiért ti még letöltendő börtönbüntetést is kaphatnátok.
2012. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
uccsú drága max. Amerikában. De Mo. nem egyenlő Amerikával...
2012. febr. 10. 12:47
 15/22 anonim ***** válasza:
67%
Tehát...Kezdjük ott,hogy a szomszédod nagy valószínűséggel nem "engedte át" a kutyáját hozzátok,hanem átszökött. Elhiszem,hogy nagy veszteség volt a tyúkok elvesztése,de azért nem kell felrúgni a kutyát. Egyrészt mondjuk azért is,mert egy német juhászkutya nem egy palotapincsi,aki ha ideges lesz,elkezdi rágcsálni a lábujjad. Simán nekieshetett volna apukád torkának. Másrészt meg -mint említettem- nem rugdosni kell a kutyát,ami végtére is vadállat,hanem a tulajjal kell kifizettetni a tyúkok árát. Plusz ő is feljelenthet titeket állatkínzásért.
2012. ápr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
A kutya felrúgása - mint többen is írták - állatkínzás, és mint ilyen, letöltendő börtönbüntetéssel sújtható. Kifizettethetitek a tyúkokat, megcsináltathatjátok a szomszéddal a kerítést és annyi. De ha az én kutyámba rúgott volna apukád, én belé rúgtam volna akkorát, hogy rögtön megtanul civilizáltan viselkedni. "Az ember jelleme abból ismerszik meg igazán, ahogyan az alárendeltjeivel bánik". A te édesapád beléjük rúg egy jó nagyot. Mit is mond ez róla?
2012. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
87%
A kutyát felrúgni állatkínzás, de ha rád támad akkor nem hanem jogos önvédelem. Elűzni pedig jogod van a kertedből.
2013. jan. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 HRC válasza:
45%
A szomszédodnak apádat kellett volna fejbe rúgni amikor megrúgta a kutyáját! Értem én,h ti is dolgoztok azokkal a tyúkokkal,meg élelem,pénz,de egy valamit tisztázzunk. Annak a kutyának ösztönei vannak! Nekem is van németjuhászom,tanított,kiképzett kutya. A nyitott kapun sem lép ki SOHA,mert megtanítottam rá,sőt,ha elindul valamit üldözni még akkor is visszajön hívásra. De ha nem vagyok ott és ő be tud jutni 10 tyúk közé (hiába etetem rendesen) biztos vagyok benne,h megfogja őket. Mert ezt hívják ZSÁKMÁNY SZERZŐ ÖSZTÖNNEK,vadászösztönnek! adj apád kezébe egy kutyás könyvet,had tanuljon az örek,és te is...!
2013. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
43%
hogy mer bántani egy kutyát? már bocsi de nem normális. nem a kutya tehet róla és ha még egyszer bántaná én is eltörném a kezét:)
2014. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%
Ijjja meg a kutyat vedik, h bszodjatok meg!!!
2015. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!