Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kérdés kutyák témakörben (? )

Új kérdés kutyák témakörben (? )

Figyelt kérdés

A kutyámat úgy sétáltatóm, hogy nem engedem el láb mellől, azt sem engedem ilyenkor neki, hogy szaglásszon. Így megyünk kb 1.5 kilométert, utána beérünk egy füves mezőre, ott elengedem, így mehet fél kilométert, utána megint pórázra veszem, de már nem lábnál sétáltatom, hanem hagyom hadd menjen amerre akar. J ól csinálom? Többen azt mondták, hogy a séta azért van hogy a kutya élvezze, minek sétáltatom láb mellett.


Mostanában sokszor mondják: Nagyon szép a kutyád, honnan van? Hogy mondjam nekik, hogy "szaporítótól van" . Lehet ezt egyáltalán úgy mondani, hogy nem ejtem ki a szaporító szót? (Mielőtt lehordanátok, ismerős család véletlenül besikerült alma, a szukát azóta ivartalanították)


2 kutyámat hogyan sétáltassam normálisan egyszerre? külön-külön szépen jönnek, de együtt megbolondulnak!


Hogyan gyakoroljam a helyben maradást? Egyszerűen nem marad helyben. (kutyaiskolába járunk) de sajnos nagyon ritkán van lehetőség rá, és szólni-- a kiképző nem veszi fel a telefont :S)


Köszi a segítséget :D


2011. okt. 26. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik az egyik oldaladon megy,a másik a másik oldalon.Esetleg ha 2 kutyád összebarátkozna akkor,1 oldalra kerülhetnének.
2011. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a sétát jól csinálod, de a pórázos résznél a végén, én hagynék neki több időt póráz nélkül szaladgálni, és többször magamhoz hivnám.


2. mond azt, hogy egy ismerősödéktől kaptad a kutyust.

3.Együtt sétáltatás, szoktatás kérdése. Ha külön-külön mennek láb mellett, akkor elvileg kettővel sem lehet probléma.

4. helyben maradás. lefekteted, elmész tőle, ha ficánkol, "marad" parancs. Picit vársz, visszamész hozzá "fekszik" megsimogatod, "okos". Igy tolod a távolságot, az időt. Fontos, hogy amig nem 100-as a helyben maradása, mindig menj vissza hozzá, dicsérd meg , és ujra hagyd ott.

2011. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyával én még a fegyelmező gyakorlatsort is megcsináltam egyszerre. Beállítod a sorrendet, melyik van közvetlen a lábad mellet. Ezt be kell tartani.Nálam a kutyák alakították ki, hogy ki lesz aki közvetlen mellettem jön. Egy ideig ikerpórázt használtam, de amikor mehettek pórázvégig szaglászni, már arra rövid volt a póráz. Így maradt a könnyű,sodrott normál póráz használata.

Ha ismerik a kutyáid a lábhoz parancsot, nem nehéz megoldani.

2011. okt. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csinálom, hogy láb mellett viszem a kutyáimat (2-t egyszerre) míg kiérünk a rétre, de ott aztán rohanhatnak, amennyit bírnak. Csak annyi a különbség, hogy én kb. fél km-t sétálok a faluban és 5-6ot az ártéren. Hazafelé megint póráz, de akkor már úgyis fáradtak, nem kell őket fegyelmezni.

Hagyd egy kicsit többet rohangálni. Az az igazi élvezet neki, bármilyen szépen megy láb mellett.


2 kutyát is lehet vinni. Kérj meg valakit eleinte, hogy hozza mellettetek a másikat, és ha már megszokták egymást, akkor átveheted a pórázt. Egy kutya a jobb kézbe, egy a balba eleinte, aztán "csokorba" is foghatod őket, ha már megy.


A "marad"-ot kezdd úgy, hogy lefekteted, mondod neki, hogy marad, és hátra lépsz egyet úgy, hogy még fogod a pórázt. Azonnal vissza, és dicséret. Aztán fokozatosan nyújthatod az időt. Később lerakhatod a pórázt, növelheted a távolságot. Apránként, lassan, főleg, ha izgága. Ha egyszer megcsinálta jól, utána túláradóan dicsérd meg és mondjuk dobj el neki egy labdát, hadd tombolja ki magát. Sok kutya nem bírja elviselni, ha fél másodpercre nyugton kell maradni, rögtön meg akarnak halni a mozgáshiánytól. :)

2011. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!