Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek allergiás a Westije az...

Akinek allergiás a Westije az milyen gyógyszerrel kezeli?

Figyelt kérdés

Nekünk sajnos ezzel a betegséggel küzd a kutyánk gyógyszert kell szednie (vetaraxoid), ha nem kapja akkor nagyon elhatalmasodik rajta az allergia.

Érdekelne másnál hogyan van, homeopátia, spec. tápszer, sampon vagy egyéb alternatív módszer is érdekelne.


2011. okt. 26. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tudnám mire allergiás akkor talán segíthetnék is...
2011. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi sem tudjuk, hogy pontosan mire allergiás, mert nem vittük el allergia vizsgálatra (90e). Sajnos nincs rá pénzünk. :(
2011. okt. 26. 20:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Annyit azért ki lehet deríteni talán teszt nélkül is, hogy saccperkábé mire lehet allergiás. Ha tápra, akkor egy hypoallergén táp megszünteti a problémát. Ha mondjuk bolhára, akkor Promeris Duo-t rá. Az nagyon jó szer bolha és kullancs ellen. Lehet kontakt allergia, valamilyen műszálas anyagra, tisztítószerre. Esetleg virágporra, na az ellen nem tudsz semmit tenni.
2011. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, mennyiért vettétek a Westit?
2011. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

8 éve vettük 35e Ft-ért.


Speciális tápot eszik, kiltix bolhanyakörvet visel amit 5 havonta újítunk egész évben viszket mindene. 1 évesen jelentkeztek nála a bőrproblémák, eleinte szteroidos injekciót kapott, majd áttértünk a gyógyszerre (kicsit kisebb sokk talán a szervezetének)

Arra gyanakszom, hogy a virágporokon túl az emberi bőrre is allergiás.


Tényleg próbálunk mindent megtenni (erőnkhöz mérten) ahhoz, hogy jól érezze magát. A gyógyszer másfél havonta 5e Ft-ba kerül, de nem az ára miatt gondolkodom azon, hogy változtatni kellene (persze ennél drágább dolgot egyszerűen nem engedhetünk meg magunknak), hanem mert félek, hogy a folyamatos gyógyszerezés szétcseszi a szervezetét.

Az allergiavizsgálaton is gondolkodtunk, de az állatorvos lebeszélt bennünket, mert azon kívül, hogy megtudnánk valószínűleg mindenre allergiás nem lennénk előbbre. vagyis csak akkor ha speciálisan a véréből kifejlesztett antianyagot kapná amit speciálisan neki állítanak elő svájcban....sajnos erre nem telik.

2011. okt. 26. 20:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és ha fürdetjük (néha) akkor speciálisan bőrbeteg kutyák részére kifejlesztett samponnal, ruhát és egyéb hülyeséget természetesen nem hord :)
2011. okt. 26. 21:07
 7/11 A kérdező kommentje:

egyébként miért lényeges, hogy mennyiért vettem?


Pusztán arra voltam kíváncsi, hogy más akinek szintén wesztije van és allergiás (mert sajnos nem az enyém az egyetlen) az mivel kezeli. Na mindegy.

2011. okt. 26. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:

A " mennyiért vetted" arra utalna, vajon tenyésztőtől, vagy szaporított alomból vetted-e a kutyádat? Mert, ha szaporított az eb, akkor jön, hogy jellemző rájuk a mindenféle gond, betegség.

Ebben csak az a kurfli, hogy magam elég sok Westit ismerek,ismertem, akik nem is szaporodványok és mégis allergiásak, nem kicsit.

Talán valamit segíthet rajta a Selen-pet. Persze, a gyógyszer mellett.

2011. okt. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy valami ilyesmi lehet, viszont bárhonnan is van (elviekben tenyésztőtől, törzskönyvvel) allergiás és nem azt akartam kideríteni, hogy mitől,- mert tudom, hogy sajnos nagyon sok a felelőtlen pénzéhes tenyésztő sajnos- hanem, hogy másnak mi segít.

Na mindegy. Kedves utolsó köszönöm a válaszod, utánanézek ennek a szernek a neten :)

2011. okt. 27. 10:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Na kezelgesd a kutyádat találomra, hidd el, csak ártasz neki, és a végén csak még több pénzt kell kifizetnetek a gyógykezelésre. Próbáljátok meg kitalálni, mire allergiás, kerüljetek bizonyos anyagokat, amikre lehet, és ha valamelyiknél elmúlnak a reakciók (2-3 hétbe is beletellhet), akkor meg is van a megoldás. Gyógyszereket ne adj neki anélkül, hogy állatorvos is rábólintott volna. A gyerekednek sem adnál be minden szart, csak mert a villamoson valaki azt mondta, hogy az a tuti.
2011. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!