Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli kiskutya...

Törzskönyv nélküli kiskutya külföldre utazásához mire van szükség, az útlevélen és chipen kívül?

Figyelt kérdés
Ismerőseim tőlem szeretnének kiskutyát, külföldön élnek, sajnos az én kutyám nem törzskönyves (ajándék kutya, de ő a mindenem) természetesen a szaporítást nem támogatom semmilyen formában, viszont szeretnék segíteni nekik, arra gondoltam, hogy ha előre körbe érdeklődök, hogy ki szeretne még ilyen kutyust, és ha legalább 6-8-an jelentkeznek akkor belevágok. Természetesen csak megbízható, ismerős embereknek és nem pénzért.
2011. okt. 26. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

a kiskönyvbe, amibe az oltásokat írják be a hátulján van egy rész h a kutya külföldre utazásához, asszem a leghátsó lap, az állatorvosnak kell kitöltenie.

nézd meg, én sosem használtam még,de beszélj az állatorovssal

2011. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
útlevél és chip kell az országból való kiutazáshoz. Amit csinálsz az akkor is szaporítás ha van gazdija a kicsiken.. inkább fogadjon örökbe az a 6-8 ember... Hidd el azok a jelentkezők mind akkor fognak eltűnni ha már lehet elvinni a kicsiket.. '87 óta tenyésztek és előjegyző gazdik 80% ban akkor eltűnnek amint megszületik az alom vagy ki kellene fizetni a foglalót..
2011. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

"Szeretném ha a kutyám legalább egyszer szülne..."


Egy csapat izgő-mozgó szőrgombóc csodálatos dolog. Ki ne lenne oda az ilyen kis csöppségekért? Azt gondolhatnánk, hat édes, gyönyörű, pöttöm kis kutyuska pillanatok alatt gazdira talál, hiszem bárki látja Őket azonnal elolvad... valamit azonban tudnunk kell: Az ígérgetők 90%-a NEM akar igazándiból kiskutyát, csak beszélni szeret ezen vágyáról, vagy vágyának tárgyáról, de a döntő pillanatban visszalép anyagi vagy családi okokra hivatkozva. Számításba kell vennünk azt is, hogy több száz ugyanilyen alom vár gazdira, ország...város...vagy akár utcaszerte.


A hat kis apróság hamarosan, hat felcseperedő, unatkozó kölyökké válik, akik tönkre teszik a bútorokat, megrágják a papucsokat, pisilenk, kakilnak lakásszerte. Két hetente oltatni és féregteleníteni kell Őket ami nem kis költség, az etetésük is egyre többe kerül, és egyre több helyet foglalnak el az életünkben.


Sokan csak ekkor jönnek rá.....hogy hat kutya az bizony HAT KUTYA! ....és hogy mi lesz velük?...


forrás: olcsokutya.info


Kérdésedre a választ már megkaptad előttem. Kérlek, ne tedd...

2011. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek köszönöm :) inkább veszek egyet nekik és azt adom oda :) vagy azt nem tudom, lehet örökbe fogadni Magyarországról kutyát, úgy, hogy az illető külföldi állampolgár?
2011. okt. 26. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet örökbe fogadni is persze, a Noéval vedd fel a kapcsolatot, ők szoktak küldeni kutyát külföldre. Útlevelet kell neki csináltatni, chipelni kell és egy veszettség oltásának meg kell lennie, de ez függ az adott ország egyéni szabályzatától, utána kell nézni.
2011. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Bármelyik fajtamentőtől is lehet külföldre örökbe fogadni.

A kutyádat meg ivartalanítsd, mindenki jobban jár, de elsősorban ő.

2011. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Francesca_ ***** válasza:
74%
19:48-as, ezt jól összefoglaltad!
2011. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Francesca_, köszi, de odaírtam, hogy honnan van :) Nagyon jó oldal, sok hasznos cikkel. Ajánlom mindenkinek, aki olcsón akar kutyát, vagy szaporítana...
2011. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!