Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfunlandi, leonbergi?

Újfunlandi, leonbergi?

Figyelt kérdés

Tudom ma már sokadszor teszem fel a kérdést,de alig kapok néhány választ.

15 éves vagyok napi 5 kmt tudnék sétálni a kutyával,játszani vele foglalkozni vele,heti egyszer-kétszer megfésülném.lenne vele foglalkozva,kiskorába még estére be lenne zárva egy kennelbe 6 hónapos koráig,utánna fokozatosan ki lenne szoktatva közbe több órát is lehetne kinnt,csak akkor zárnánk be ha elmegyünk vagy állunk ki-be a kocsival,persze ha elmúlt 6 hónapos csak akkor lesz bezárva,ha ki-be állunk kocsival.

nem szeretném ha nagyon ugrálós lenne,mert nagy testű kutya,szeretném ha könnyen kezelhető lenne,és könnyen tanítható.

most minden héten 1-2x érnék rá kutyaiskolára,nyári szünetbe jobban,csak én falun lakok és 25 kmre van miskolc,és nyári szünetbe egy héten 3 nap is eltudnám vinni.

Melyik kutya illik hozzám jobban a 2 kutya közül?

15 éves vagyok,tudnám kezelni ?


2011. okt. 26. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:

én a leonbergit ajálanám , kedvesek,okosak,szépek. sztem az újfullandi nagy neked


leonbergi: [link]


újfullandi: [link]


remélem segítettem:) :)

2011. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hiába kérdezed meg többször, nem fogsz sokkal több választ kapni, mert itt csak néhány embernek van leonbergije, és talán még kevesebbnek újfoundlandija.


Viszont most új információkat írtál. Ezt a kennel dolgot nem értem, bár ha a kutya védelmében van rá szükség, akkor éjszakára rendben. Kölyök kutyákat nagyon lopják mostanában, vagy ha rossz a kerítésetek, akkor ki tud bújni, de akkor meg meg kellene javítani a kutya érkezéséig! Én kétféle kölyöknevelést tudok elfogadni, és a kennel olyan rosszul hangzik. Az egyik, amikor a kutya fél éves koráig bent lakik a gazdival a lakásban. Ez a szocializáció szempontjából nagyon fontos időszak, érdemes kihasználni és a lehető legtöbb időt a kutyával tölteni. Nem effektíve állandóan vele foglalkozni, de legyen a lehető legtöbbet a család, az emberek közelében, érdemes mindenhova magunkkal vinni, városba, cukrászdába, tömegbe, és otthon sem kicsukni egy kennelbe! A másik, ami még számomra elfogadható, ha az udvaron van szabadon, napközben és este bejrása van a lakásba és legfeljebb a munkaidőt és az éjszakát kell egyedül odakint töltenie. Családi kutyáknál számomra ez alapkövetelmény, márpedig mindkettő családi kutya.


Szőrápolás: Leonberginek a heti egyszeri fésülés teljesen rendben van. Vedlési időszakban ez mondjuk felkúszhat akár napi kétszerire is, de ez csak pár hétig tart, ha alaposan kifésülöd. Newfie-m még nem volt (nem is lesz), de ahogy a kiállításokon láttam őket, hát nem vagyok benne biztos, hogy nekik elegendő a heti egy alkalom.


Napi 5 km séta elegendő lehet, ha az nem pórázon, hanem szabadon történik, de a legjobb, ha vannak kutyapajtások, akikkel közben rohangászhat. Mi mondjuk napi 8-10 km-t sétálunk. Érdemes eljárni velük úszni is, merthogy vízimádó kutyák!


Taníthatóság: Hát, nem egy pörgős munkakutya egyik se, de ha megtalálod a megfelelő motivációt, akkor tanítható. Csak ne várd, hogy ugyanazt a feladatot egymás után századjára is ugyanazzal a lelkesedéssel csinálja meg, mint egy németjuhász! Ha meg ugrál, akkor le kell róla szoktatni. Ez nem fajtafüggő, hanem a gazdin múlik mit enged meg és mit nem. Kutyaiskola hetente egyszer is elég, ha amúgy otthon napi rendszerességgel foglalkozol vele. DE - és ezt nagyon komolyan mondom - SEMMIKÉPP se vidd hagyományos "poroszos" munkakutya iskolába, mert ami egy munkakutyánál működik, az náluk csak azt eredményezné, hogy magukba fordulnak! Nem lehet pórázon rángatva, segglenyomással ültetve és hasonló módon tanítani! Olyan iskolát érdemes keresni, ahol lehetőleg póráz nélkül és kizárólag pozitív megerősítéssel tanítanak. Megfelelő motivációval sokra képesek, de keménykedéssel teljesen tönkre lehet tenni és el lehet venni a kedvüket a tanulástól!


Nem kérdezted, de newfie nyáladzik, leo nem nyáladzik.

2011. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
Szerintem is leonbergi. A fundi nagyon rondán tudja csorgatni a nyálát.
2011. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm,első válaszoló k@pja be én nem fogo feljelenteni a supporton ,de kikéne tiltani ...

én lakásba behoznám,de nem engedik szüleim,még papagájok is a pincébe vannak.....

kenelbe este 18:00-8:00 ig és akkor amikor én iskolába vagyok,anyám meg apám meg dolgozik.

ha apám itthon van ő vele akkor kint van a kutya délelőtt legalább 2 órát,és meg ha hazaérek egész nap kinnt lehet 18:00-ig,akkor megy a kennelbe,de ne 2x2-es kennelt képzelj el,egy 5x4-5 ös kennelt legalább étellel,innivalóval,játékokkal,ja és napi 4-5 km séta hát van egy kis pulim,de ő nem tudom,mellé venném most 4 hónapos,van egy kennelünk,tehát van több pulink a kicsi 4 hónapossal állandóan együtt lehetne.este is kennelbe lehetnek együtt,ha nem bántják egymást.és vele tud futkározni,elég zárt hely,de ugye nem fog elszaladni a kutya,ha ennyi sokat foglalkozok vele 1 nap?

2011. okt. 26. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Elszaladni? Ezt nem értem.
2011. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első válaszolónak üzenném hogy a leonbergi is nagy termetű kutya. Egyébként mindkettő nagyon jó természetű. Leonbergi az nagyon dárga, és kevés helyen láttam hirdetést, de biztos van valahol. Az újfundlandival csak az az egy bajop van, hogy nagyon beteges fajta, de nagyon jó kutya az is! :)
2011. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az újfoundlandi is drága. Igazából minden fajtatiszta kutya drága, de egy ekkora kutyához képest nem vészes az ár, mert nagyjából annyi, mint 10 havi táp ára. Ha kiskutyát akarsz, ne hirdetésekben keresgélj! Nézd meg a kennelek honlapján, hogy mikor születnek kicsik!
2011. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hiába a5 5*4-es kennel, ha csak napi pár órát lehetne a családjával a kutya.

Mert ha jól értem ha papád is dolgozik és te is iskolában vagy, akkor csak délután lenne szabadon 2-3 órát szegény.

A leonbergi rettentő családcentrikus kutya, az újfundlandit nem ismerem annyira, de gondolom ő is.

Nem fog egyáltalán elszaladni, nem értem, miért kell kennelbe zárni??

Talán nem jó a kerítés?

Vagy féltek, hogy ellopják a cigányok?


Amúgy tisztában vagy vele, hogy egy ilyen nagy kutya tartása rengeteg pénzbe kerül?

Valamint nem élnek sokáig, a leonbergik pl. átlag 8 évig.


Mindentől függetlenül, ha a kettő közül kell választani, nálam egyértelműen a leonberger a nyerő, az a kedvenc kutyafajtám a perzsa agár mellett.

Csodás természetük van, mentes minden agressziótól.

2011. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!