Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely tápnál lehet tudni, hogy...

Mely tápnál lehet tudni, hogy honnan van a hús, amit beleraknak? (Helyileg, tartásilag - utóbbi pl. bio hús, vagy szabadon tartott, vagy minden más, azaz antibiotikumozott).

Figyelt kérdés

Holisztikus tápoknál tudom, hogy így van, de egyet sem találtam közülük webáruházakban.


Tudtok ilyenekről, amik rendelhetőek is?


Itt olvastam az Artemisről, de az jelenleg (tudtommal jó ideje) nincs.


Köszönöm a segítséget!


2011. okt. 26. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Acana, Orijen.

A weboldalukon írják, melyik hús honnan származik.

2011. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Minden híreszteléssel ellentétben,a tápokban húsliszt van, különböző ízesítéssel./ Dolgoztam tápgyárban./
2011. okt. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, erről tudnál mesélni? :) Például rögtön a fogós kérdés, hogy melyik táp gyárában? :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. okt. 26. 23:38
 4/9 anonim ***** válasza:
2011. okt. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az a hús tuti, amit TE beleraksz. Én már nagyon régóta hussal etetek, nem tartom megbizgatónak nagyon a tápokat.
2011. okt. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem kistestűm van, tehát anyagilag belefér... Orijent szokott kapni, de ha biztos akarok lenni benne, hogy húst eszik, akkor húst veszek neki:)
2011. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, az, hogy melyik a gyár, jelen esetben teljesen mindegy! /különben, a hazai, legnagyobban,/Olyan minőségű tápot is gyártanak,amit itthon az ára miatt nem is forgalmaznak!- Te azt hitted, hogy a gyárban levágják a csirkét, marhát, struccot, bölényt, meg minden féle állatot? vannak olyan gyárak, ahol a tápkészítéshez gyártják a húslisztet Az kerül bele, rengeteg egyéb "mű" anyaggal!Igazuk volt,az előbb szóloknak, azt a húst add kutyádnak, amit te veszel, arról többet tudhatsz!
2011. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És a húsliszt miből van? Vágóhidi hulladékból, ha jól tudom.

Gondolom, egyéb dolgokat is kevernek bele pl: lejárt szavijú élelmiszerek, egyéb kétes eredetű anyagok.

Gyakorlatilag majdnem olyan, mintha moslékkal etetnéd az állatodat.

Kérlek, cáfolj avagy erősíts meg, tápgyári dolgozó!

2011. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A konkrét név azért kellett volna, hogy összehasonlítsam a marketingjükkel és a tápra írt adatokkal, de legalább annyit elárulhatnál (persze ha tudod), hogy állítja-e az a márka magáról, hogy kizárólag emberi fogyasztásra szánt húsból készülnek a termékei, vagy pedig csak valami ilyesmire hajazó, de kimagyarázható reklámszövegük van?


Azért kérdezem, mert nem mindegy, hogy a fogyasztókat totál átvágják-e, hamis adatokkal, vagy pedig úgymond megtévesztik. Utóbbi kiküszöbölhető vásárlásnál.


Én úgy tudom, hogy a húsliszt csupán egy formát takar. Leggyakrabban az összetétele betegségben elhullott állat (amivel nem a betegség a baj, hanem emiatt intenzíven gyógyszerezték élete utolsó szakaszában), illetve vágóhídi egyéb melléktermék, de nem pedig azt jelenti, hogy lisztet csak ócska húsból készítenek.

Tehát rosszul gondoltam eddig?


A webkutyán nem is láttam eddig, mióta van? Pedig kb. két hete rendeltem tőlük :D Köszönöm a linket!

2011. okt. 27. 22:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!