Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyáimat,...

Hogy tanítsam meg a kutyáimat, hogy addig ne hozzák vissza az eldobott labdát, amíg azt nem mondom nekik, hogy szabad?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az enyém nem tanulná meg soha. Én azon kütdök, hogy odaadja. Visszahozza, úgy tesz, mintha odaadná, de amint megfogom, rángatni kezdi, morog, rázza a fejét. Ha elengedem, csalódottan dugja vissza a kezembe. Néha már megcsinálja, hogy a kezembe ejti.

Talán próbáld úgy, hogy ketten vagytok, a másik iletőhöz dobod és amikor a kutya odaér, az mondja neki, hogy NEM! és ha nem fogja meg, jutifalat. Te mondod neki, hogy HOZD VISSZA! és akkor te adsz neki falatkát. Más tippem nincs.

2011. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megtanítod neki a "marad" parancsot, és alkalmazod. Például megfogod a nyakörvét, szólsz neki hogy marad, eldobod a labdát, és ha nyugton ül, elengeded azzal, hogy "hozd vissza".
2011. okt. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém botmániás, de ezt simán megtanítottam neki. Miután tudja azt a parancsot, hogy marad, így tök egyszerű. Jó, az első 1-2 alkalommal meg kellett fognom a nyakörvét, és úgy dobtam el a botot, de aztán megértette, hogy ilyenkor külön parancsra mehet csak érte.
2011. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!