Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi folyik belőle? És miért?

Mi folyik belőle? És miért?

Figyelt kérdés

Ha felveszem a kutyámat az ölembe, és alvásközeli állapotba kerül (jól érzi magát, elhelyezkedik, már a szeme is csukva van), egyszer csak valami írtó büdös valami folyik ki a fenekéből. Teljesen folyékony halmazállapotú, nagyon, nagyon büdös valami.


Mi ez? És máskor miért nem folyik ki? Soha nem szokott ilyen lenni, csak ha felveszem az ölembe, és akkor sem azonnal, hanem kb 5-10 perc múlva, mikor már eléggé ellazult a kutya.


Gondoltam rá, hogy bűzmirigy váladék, de az lehetetlen. Az csak akkor ürül, hogy ha a kutya ürít (kakil) és így kinyomódik a mirigy. Van bűzmirigy betegség (gyulladás), de az meg pont, hogy fordítva van, nem ürül rendesen a mirigy és állatorvossal kell kinyomatni.


Mi ez? Miért csinálja ezt a kutya? Lehetséges, hogy szándékos? Megjelölés? Bűzmirigy váladék ez, vagy valami más?


2011. okt. 27. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csak a bűzmirigye lehet. Állatorvost kérdezd meg erről, én még ilyennel nem találkoztam.

Az én kutyámnak szinte egyáltalán nem ürül...az sokkal nagyobb baj:(

2011. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
miért kell ölben tartani? pláne 10 percig?
2011. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kérdzd meg az orvost, nehogy valami gyulladás legyen....
2011. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Akiteki ***** válasza:
Bűzmirigy váladék lehet. Talán annyira be van gyulladva, hogy kifakad. Orvos megnézi.
2011. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bűzmirigy váladék. A kutya ilyenkor annyira ellazult állapotba kerül, hogy a mirigy kis záróizmai is ellazulnak, ezért folyik ki. A mi kutyánknál is ez van, a jó hír ebben az, hogy nem kell soha állatorvoshoz vinni azért mert felgyűlik benne. :) A rossz hír, hogy iszonyat büdös és ilyenkor mindent amihez hozzáér kimoshatsz. :)
2011. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Nem normális állapot, hogy folyik a feneke, azért mert "ellazul"
2011. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Bűzmirigy! Olvass utána és ne emelgesd a kutyát pláne ne egy felnőtt kutyát. Egyrészt mert nem jó neki testileg megviseli pláne a már felnőtt kutyákat, másrészt mert félni fog majd ha valami ijesztő lesz a földön. Ami lehet hogy neked cuki de neki teljesen felborul az érték rendje! Bocsi hogy eltértem kicsit!
2011. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs az ölbevevéssel semmi baj, én mindig a kutyámmal az ölemben nézek filmet, de még egyszer se ugrott fel rám, mert meglátott valami ijesztőt. ("Juj, egy egér!") Helyén kell kezelni a dolgokat, nem kell mindenhova ölben vinni, tudnia kell, mikor jöhet fel és mikor nem, de ha jól nevelt a kutyád, ebből még nem lesz "rangsorvita".

Bocs, OFF vége.


Állatorvosnak említsd meg. Nem kéne magától szétfolynia a bűzmirigyváladéknak. Lehet, hogy egyszer rosszul nyomták ki és megrepedt, vagy a záróizmával van valami baj.

2011. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nekem az nagyon furcsa. Mert mikor a saját ágyában alszik, akkor is eléggé "ellazul" alvás előtt, vagy mikor a kikefélem a szőrét, akkor is ellazul és alszik közben... büdös váladék viszont soha nincs (soha!). De, amint feljön az ölembe 5-10 perc múlva már büdös is van.



Nem értem. Lehetetlen, hogy a kutya csak és kizárólag akkor kerüljön ilyen nyugalmi állapotba, ha ölben van. Akkor máskor is elő kellene fordulnia, nem?

2011. okt. 27. 17:28
 10/13 A kérdező kommentje:

Na közben olvasgattam.


Ezt találtam:


A kutyák egy része még arra is képes, hogy a zacskó (bűzmirigy) tartalmát a székletürítéstől függetlenül akaratlagosan is üríteni tudja.

b) Területjelölést is szolgál.

c) Végül védekezésre is használják a kutyák, amikor nagyon megijednek. Nem ritka, hogy a rendelőben a páciens riadalmában jókora adag mirigyváladékot ürít. A "védelem" az erős bűzben van - az átható szagtól nehéz megszabadítani a környezetet, és a ruhaneműt egyaránt.:-)



Hát ez sem hangzik túl jól. Mármint jobb, mint a bűzmirigy gyulladás vagy ilyesmi, de nem örülök, hogy mondjuk ez lehet szándékos is, vagyis a kutya megjelöl engem ?!?


Egyébként nagytestű kutyáról van szó. És nem szokott ölben lenni (mivel hullik a szőre és egy könnyű kutya...). Egy-két naponta egyszer feljöhet. Ezekszerint megjelöl engem? De miért? Mit lehet ezzel csinálni?

2011. okt. 27. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!