Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog rám a saját kutyám?

Miért morog rám a saját kutyám?

Figyelt kérdés
1 hónapot nem voltam itthon (suli miatt), és ma játszottam a kutyámmal. Feküdt a fűben és épp nem figyelt, én pedig átulról hozzáértem, amitől megijedt. Ezután az oldalára döntöttem (játékból), erre morogni kezdett és megmerevedett a teste, tehát nem játéknak fogta fel. Eddig is így szoktunk játszani, nem értem most miért morgott rám.
2011. okt. 28. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha így oldalra fordítod és nem hagyja, az azt jelenti, hogy kettőtök közül bizony nem te vagy a főnök. Ez a mozdulat nálunk erős ledominálás, de mivel kettőtök közül ő a domináns, helyreutasított, mint lejjebb lévő falkatagot. Tudok ajánlani egy nagyon jó cikket, amivel újra te lehetsz a falkavezér. A cerberoskutyasuli honlapján van egy cikk "Hogyan legyek falkavezér?" címmel, nagyon hasznos!
2011. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Barbarettó ***** válasza:
1 kicsit lehet h megijedt és ezért domináns vold veled és lehet az is hogy pihenni szeretett volna:)am milyen fajta??
2011. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Vizsla.

Azóta rendszeresen csinálja. Megtanítottam neki, hogy ha terpeszben állok, akkor jöjjön a lábaim közé, és ha megyek előre, akkor ő is jön velem. De most már, ha megfogom így a mellkasát kétoldalról, akkor is morog. Olyat is szoktunk játszani, hogy finoman pofozom, ő pedig tátott szájjal morog. Most már nem hagyja abba szóra (eddig minden további nélkül befejezte, ha én azt mondtam), sőt volt olyan is, hogy megkapta az orromat. (épp, hogy hozzá ért a fogával)


Eddig az ég világon semmi gond nem volt vele. Tudta ki a főnök, de most nem értem ezt a viselkedését. Senki nem bántotta (tudtommal).

2011. nov. 11. 18:55
 4/10 A kérdező kommentje:

Mit csináljak, amikor ezt teszi?


Az oldalára szoktam fordítani és addig úgy hagyom amíg meg nem nyugszik, utána mehet csak tovább.

2011. nov. 11. 18:56
 5/10 anonim ***** válasza:
nekünk menhelyi kutyusunk van és elég sokáig nem bízott bennünk (félelemből morgott sőt néha vicsorogva közelített ha megijedt), de ilyenkor mi elküldtük a helyére egy idő után pedig visszajöhetett. Valószínűleg nálunk az segített hogy már bízik bennünk de ha valamiért mégis előfordul hogy morog akkor már rá se kell szólnunk megy a helyére. Egyébként mikor oldalra fordítod addig vársz míg olyan szinten megnyugszik hogy hogyha elengeded akkor is úgy marad min. 1 percig és nem pedig egyből felpattan?
2011. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ott és úgy marad, ahogy hagyom. Maximum a fejét emeli fel, hogy ott vagyok-e még.
2011. nov. 11. 20:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ez pedig falkavezérségi gond (aminek amúgy semmi köze nincs ahhoz, hogy bántották-e). Olvass utána a Cerberos oldalán, vagy könyvekben, Cesar Millant és Jan Fennelt tudom ajánlani a témában, és/vagy egy ilyen alapokon dolgozó kutyaiskolát vagy kiképzőt.
2012. febr. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek. Jan Fennel. tibetterrier.lapunk.hu kutyapszichologia.
2012. febr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem voltál otthon,gondolom úgy érzi,hogy ha visszatérsz,akkor újra bizonyítanod kell,hogy alkalmas vagy falkavezérnek.
2012. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha a kutyát elfekteted és oldalra fekszik te pedig a nyakánál vagy a melkasa felső részénél erősen simogatod "dögönyzöd" azt ő játéknak fogja fel és morog meg meg oda akar kapni, hogy játszál vele. ha csak morog és nem kap oda játékosan, akkor bizony nem vagy főnök! Figyelj a kutya harapása az amikor leszkad a karod az odakapás amikor fognyomok vannak a helyén, esetleg picit vérzik mint cukormérésnél. mert ők így játszanak. vagy így figyelmeztetnek arra h nem tetszik nekik amit csinálsz.
2012. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!