Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fuldoklik a yorkim?

Miért fuldoklik a yorkim?

Figyelt kérdés
Már régóta csinálja és csak hirtelen jön nála. Ilyen hörgésszerű fuldoklás és olyankor teljesen megfeszül. Már nagyon zavar, hogy mi lehet a baja. Aggódom érte. Valaki tudja?
2011. okt. 29. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az orvos mit mondott? Gondolom, ha régóta csinálja, akkor voltatok már vele dokinál, ugye?
2011. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én egyik kutyám is csinálja, arra azt mondták, hogy légcsőszűkület. Gondolom, örökletes, mert az anyja is csinálta. Tudtommal nem lehet vele semmit csinálni sajnos.
2011. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Írod, régóta aggódsz érte.

Orvos még nem jutott eszedbe?

Nem csak szűkület lehet, hanem szív probléma is akár.

2011. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A legvalószínűbb a légcső-szűkület, de jobb lenne, ha ezt egy dokitól kérdeznéd meg.
2011. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

szerintem egy elkényeztetett kutya aki az izgatottságtól produkálja mindezt-persze a gazdi tudatlansága és érzelmi reakciói csak meg is erősítik ebben a kis ebet...ő szeretne az elvárásoknak megfelelni:)

nem gondolkodtál el azon, hogy kutyát tartasz és nem egy kisbabát?

2011. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól még nem fuldoklik egy kutya, mert el van kényeztetve! Viszont sajnos amit írtunk, a légcső szűkület egy viszonylag gyakran előforduló probléma a yorkieknál. Óriási hiba volt az anyját tenyésztésbe venni ilyen problémával.
2011. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze azért fuldoklik a kutya,mert elvan kényesztetve,biztos csak megjátsza magát,mert unatkozik nem?! Uram atyám.:)

Amúgy vidd el orvoshoz és majd ő szakszerű választ fog neked adni!

2011. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
az én csivim is ugyan ezt csinálja és ő 10 hónapos! :S ki is írtam kérdésbe:S ha csivava csinálja akk veszélyesebb vagy nem? léci írjátok meg mert aggódom:S link: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2326536-van-e..
2011. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, légcsőszűkület. Ha nem jelentkezik gyakran, akkor felesleges vele foglalkozni, ugyanis nem gyógyítható.

Súlyos eseteknél (napi 5-10 fulladás) szoktak gyógyszeres kezelést alkalmazni, legrosszabb esetben eműik, és olyankor merev gyűrűket tesznek a légcsőbe, hogy ne essen össze.

Kistestű kutyákra jellemző, hiszen arányosan a légcsövük is keskenyebb. Ha meleg van, kifulladnak, vagy valami miatt gyorsabban veszik a levegőt, akkor jelentkezik. Ahogy lélegeznek, a légcső összeszűkül, de normál állapotában minden lélegzetvétel után vissza is áll a rendes állapotába. Ha gyorsabban veszik a levegőt, akkor nincs ideje rendesen visszaállni, és egy pont után úgy összeszűkül, hogy szinte nem is megy át rajta levegő. Ilyenkor van az, hogy elkezd "gágogni" megfeszült testtel. Annyit tudsz tenni, hogy megnyugtatod. Tedd a hátára a kezed, és simogasd. Vond magadra a figyelmét, beszélj hozzá, a lényeg, hogy 1-2 pillanatig ne koncentráljon annyira a befulladásra, és akkor vissza is áll magától.


Nekem is yorkim van (5 éves lesz) és neki is van egy kis légcsőszűkülete. Most már hetek óta egyáltalán nem jelentkezett, nyáron, melegben szokott sűrűbben befulladni.


Milyen gyakran fullad a kutyusod?

2011. okt. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát maximum napi 1-2 ilyen eset van, de van olyan is amikor mondjuk 1 hétig egyáltalán nem csinálja. Amúgy meg nem tudom, hogy jön ide az elkényesztetés. Pont annyira van szeretve amennyire kell. Nem nyúzom állandóan és tisztában vagyok vele, hogy kutyám van.
2011. okt. 30. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!