Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk, hogy megtanulja,...

Mit tegyünk, hogy megtanulja, mit jelent szobatisztának lenni?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy 11 hónapos tacskó kutyust. Nagyon örülünk neki, és szeretnénk, ha bent lenne a házban. Csak az a baj,hogy mindig,mikor nem látjuk,bepisil, bekakil. Próbálkozunk minden nap többször is azzal, hogy elvisszük sétálni, szokott is pisilni is, kakilni is,de még mindig megteszi a házban is. Semmi javulás... Azt meg nem tudjuk megcsinálni,hogy mikor éppen rájön a házban,rászóljunk, gyorsan kivigyük,mert egy pillanatra eltűnik, és már csak később vesszük észre. Mit lehet tenni, hogy megtanulja?
2008. márc. 17. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy próbáld meg mindig egy időben kivinni őt az udvarra. Próbálj meg vele addig ott lenni amíg nem végzi el a dolgát! Ha csinált valamit /pisi, kaki/ dícsérd meg őt! A dícséret mindig rövid, de határozott legyen! Ez nagyon fontos! Figyeld azt is, hogy a lakásban mikor végzi a dolgát kb., és próbálj hozzá időzíteni. Egy idő múlva rá fog jönni, hogy mi a dolga! Nekem két kutyám van, egy 3 éves, és egy 7 hónapos! A három éves teljesen szobatiszta, a 7 hónapos pedig néha "elkapja" a helyes időt! Sok sikert! Szívesen adok még tanácsot! Írj priviben nyugotdtan!
2008. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám már 3 hónaposan szobatiszta volt. Ahogy az előttem szóló is mondta, nagyon fontos a rendszeresség, hogy a kutya mindig tudja, hogy mikor viszitek ki (minden nap ugyanabban az időben). Egy 11 hónapos kutyust már ha muszáj, le is lehet szidni, ha bent megy ki, ha viszont odakint végzi el a dolgát, meg kell dicsérni azonnal. Rá fog jönni, hogy neki is jó, ha a kedvetekre tesz.

Figyeld meg azt is, hogyan viselkedik közvetlenül bepisilés, bekakilás előtt. Ha ennek jeleit látod, azonnal vidd ki. Egy idő után azt is meganulja, hogyan szóljon, ha sürgős dolga akad.

Sok sikert!

2008. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én a kutyusomnak pellenkát vettem szerintem a legjobb megoldás igaz az én kutyusom még csak 2 hónapos de ha már nagy dolga van akkor álltalában kéretszkedik.Na persze nem megy még neki sem tökéletesen de majd kialakul.
2008. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kistacsim kb 3 hónapig becsinált, mindig jól leszidtuk, szégyellte magát, és egy idő után megértette h nem szabad becsinálni, mert akkor nem kap annyi simit.
2010. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!