Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy az összes séta alkalmával a környék (ivaros) kanjainak a többsége izélgeti az ivartalanított szukám?

Figyelt kérdés
Szerintem a kedves gazdiknak illene visszafognia a saját ebüket. Rosszul gondolom? Nekem törpe uszkárom van és nem ritka, hogy egy berni pásztor hajtja körbe-körbe perceken keresztül. Én a saját kutyámnak nem engedem, hogy más kutyára morogjon, ezért nem védi meg magát. Ez baj?
2009. máj. 5. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A környék kutyáival szerintem semmit nem tudsz csinálni.

De, az odáig rendben van, hogy a kutyád nem kezdeményezhet vitát más kutyákkal, de azt meg kell neki engedni, hogy megvédje magát. Ez a kutyák közti kommunikáció része. Nekem több kutyám van egymás közti dolgaikat is hagyom, hogy lerendezzék és sétánál is elég, ha egyet mordul a túl erőszakos idegen kutyára az máris tudja, hogy békén kell hagynia.

Tehát nem kezdeményezhet agresszívan, de hagyd hogy "válaszoljon" az idegen kutyáknak.

2009. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Amúgyis félénkebb típus, ezért nem viszem el rögtön a problémás helyről, hogy tanulja kezelni a helyzetet. Akkor kicsit szabad kezet kap.
2009. máj. 5. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Áh, nálunk is ez van, sőt itt az oldalon is ezt olvashatom sok helyen! A kan gazdájának semmi dolga, vigyázzon a szuka gazdája, hiszen az övé tüzel, neki lesznek a kölykei! És meglep, felháborít és elszomorít hogy sok kutyás (nem olyan hogy kutyát tartunk házat őrizni, hanem akik iskolába járnak meg nevelik a kutyájukat) ezt vallja! Most azt ők, az idegenek nem tudhatják, hogy a te kutyád ivartalan, csak hogy szuka, oszt vigyázz rá te... Meg nálunk ehhez az is társul, hogy a kan kutyák saját magukat sétáltatják, nekem meg beszól a gazdi, hogy vigyázzak a kutyáimra, mert tüzelnek (mikor az enyémek akármikor visszahívhatóak, és ráadásul pórázon voltak!)

Az elsőnek meg mondanám, hogy ugyan egy berni pásztorral mit tud tenni egy kis uszkár? Igen van olyan hogy a szuka nyugodtan leszerelheti a kant, ah nagyon nyomul, de hát a mai világban hol van ez már? Az én- már majdnem tüzelő_ szukáimat egy nagytestű kan majdnem kinyírta, és egyáltalán nem zavarta a tény, hogy mást is lehetne velük csinálni (mondjuk kiskutyát, de legalább megszaglászni őket)...


Azért szerintem engedd hogy megvédje, magát, csak hát egy ekkorka kutyánál mit számít, nem minden kutya érti a szabályokat, és bánthatja. Esetleg próbáld meg felvenni, vagy te elkergetni a kutyát, ha nem félsz, és figyeld messziről, hogy jön-e olyan kutya, aki piszkálhatja. Egyébként nekünk ivartalanított lánymacskánk volt, és minden más macska bántotta, mert kinti volt.

2009. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, ha meg félénkebb, azt nem úgy kell kezelni, hogy had gyakorloljon az óriási kutyákkal, inkáb vidd olyan helyre, ahol kicsi kutyák vannak! Vagy elgalábbis szófogadóak. Ott megtanulhatja kezelni a helyzetet, de ilyen kutyák között, könnyen lehet belőle idegbeteg, a rossz élmények miatt...
2009. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Békésen el szoktunk menni, ha látom rajta, hogy fél. Sajnos a kicsi kutyák társasága végképp nem jött be, mert őket a környékünkön nem nevelik, hisz megvették drága pénzért, oszt jól van. Tök domináns mindegyik. Idegbeteg nem lesz, mert menhelyi és a fő gázokon már túl van. Más kutyákhoz igyekszem fokozatosan szoktatni, szerintem jól halad, csak ez a tavaszi dömping asszem túl sok volt.
2009. máj. 5. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, gondoltam, hogy a kicsi kutyák nem olyan szocializáltak, de talán ha lehet elvihetnéd kutyaiskolába, mert tényleg egy rossz élmény lehet meghatározó. Pl az egyik, felnőttem 12kg-os kutyámat 3 hónaposan megkergette egy roti (csak simerkedni akart), azóta úgy kezdőddik minden ismerkedés, hogy ő óvatos és ellenséges, de utána megbarátkozik. Viszont a másik kutyám csak nagykorában találkozott kutyákkal, tehát kiskorában rossz élménye sem volt, és nagyon bátor. De ugyanakkor ismermek olyat is, hogy felnőtt korban érte nagyon meghatározó élmény, ami rossz hatással volt rá. De ha mást nem is, testileg is kárt tudnnak tenni benne, már csak a méretükkel is , rossz szándék nélkül. :S
2009. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!