Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted is 1 kutyának kint...

Szerinted is 1 kutyának kint a helye?

Figyelt kérdés
Nekem 1 vizslám és kint tartom , van neki 1 faszán leszigetelt háza benne sok pokróc ruha és nem fázik. Szerintem ez már túlzás hogy 1 panelba is kutyát tartnak. Nagyon szeretem a kutyám naponta több órát foglalkozok vele ha van időm szinte egész nap vele vagyok , de azért ő 1 kutya és nem a házba való. Szerinted?
2011. okt. 29. 19:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem mindenki tartsa úgy ahogy neki meg a kutyának jó (pl kopaszkutyát ne rakjon azért ki). Engem az idegesít hogy egyik fél sem akarja elfogadni a másikat. Én tartottam kint is, bent is. Mindegyiknek van előnye, hátránya. De a kutya jóléte meg hogy milyen a kapcsolatotok, nem ettől függ. Azt is utálom amikor azt mondjkák: "jaj ha kint tartod akkor sosem lesz olyan a kapcsolatod vele..." meg azt is amikor "jaj szegény kutya bent"... Egyik sem igaz.
2011. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
77%
Én személy szerint egyiket sem ellenzem, és furcsának sem találom. Mi több, honfoglaló őseink a kiscsikókat, újszülött bárányokat és a fiatal szarvasmarhákat is beengedték a jurtáikba. Az arabok szintén együtt éltek a lovaikkal. Később, a középkorban, a nemesek gyakran beengedték a kedvenc vadászkutyáikat akár az ebéd közben is az étkezőbe. Tehát valamilyen szinten természetes, hogy az ember együtt, egy fedél alatt él ezekkel az állatokkal, viszont a modern világban sok az ellenzője az ilyesminek.
2011. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Karvaly007 válasza:
46%
A kutyák immunrendszerét és ellenálló képességét azt teszi tökéletesé ha télen nyáron esőben fagyban is kint van. Akár csak egy farkas, de "táska" kutyáknál nem biztos hogy jó ötlet.
2011. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a kutyának az ember mellett van a helye. Ha az ember panelban lakik, akkor ott, ha kertes házban, akkor ott, ha a híd alatt, akkor ott.
2011. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
53%

Megint én vagyok, a második "19:35".


Én egyébként kint tartom a kutyákat, a lakásba csak a mini póni jöhet be néha, meg a nyuszi, illetve azok az állatok, akik amúgy is itt laknak. (Békák, gyíkok, ilyesmik.)

2011. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%

Kutya és kutya között is van különbség.

Egy vizslának igen kint a helye, egy yorkinak már azért inkább bent.

Nekünk volt egy keverék kutyánk, elég nagy termete volt ő nem jöhetett be a házba, csak ha egyedül voltam otthon és vihar volt.Most van anyunak egy spániele és egy havanese-tacsi keveréke, ők bár jó részt kint vannak, de be mehetnek a házba amikor akarnak.

Nagynéném havanese-t tart panelba, azt nem furcsálom, de ha egy huskít tartana azon ki akadnék.

Szóval nem mind1 milyen kutyuról beszélünk.

2011. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
58%

mért lenne túlzás?

a társasági kutyákat azért tenyésztették hogy a gazdival legyen és vannak fajták akik érzékenyebbek.. pl a bichonok,yorki,csivava,mopsz, ezek nem valóak kintre mert hamar felfáznak..és egy panelban lévő kutya is boldog ha jól tartják..panelban lakok és van két bichonom naponta 3 szor egy órára leviszem őket és elengedem a parkba rohangálnak egy jót.. és én is sokat foglalkozok velük...amúgy meg egy kint tartott kutyát is kennelbe zárhatják és megköthetik azoknak vajon milyen élete lehet..nyílván egy nagy testű kutyának rossz a panelban de ha sokszor leviszi a gazdája és sokat foglalkozik vele akkor mért ne tartana kutyát..

2011. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
50%
A kisebb testü kutyák,ölebek házba valok ha szobatiszták.Amelyik kutyának nincs kutyaháza,vagy ha van de nem szigetel akkor házban lehet.
2011. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
65%
Egy túrót! A kutyának a gazdája mellett a helye. Nem való a házba? Szerintem meg igen.
2011. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
79%
Egy kutyának az ember mellett a helye.
2011. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!