Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted is 1 kutyának kint...

Szerinted is 1 kutyának kint a helye?

Figyelt kérdés
Nekem 1 vizslám és kint tartom , van neki 1 faszán leszigetelt háza benne sok pokróc ruha és nem fázik. Szerintem ez már túlzás hogy 1 panelba is kutyát tartnak. Nagyon szeretem a kutyám naponta több órát foglalkozok vele ha van időm szinte egész nap vele vagyok , de azért ő 1 kutya és nem a házba való. Szerinted?
2011. okt. 29. 19:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
92%
Felvilágositalak: a kutyádnak te és a család a falka és ha kivágod akkor elszakitod a falkájátol. Pont a te érved miatt nem szabad elkülöniteni.
2011. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
19%

21:35-ös igen ez valóban undorító! Hidd el jobb gazdája vagyok annak az állatnak mint te aki bezárja a lakásba az állatot és csak az ablakból nézheti hogy hogy lehetne ő!

Mondtam hogy behoztam csak kimentek. Megkapták a választást.

Ki mondta hogy szobakutyának lett kitenyésztve! -.- Észlény! Kutyának lett tenyésztve! Vadászkutyának azért olyan kicsi nem azért hogy lakásban legyen. És miért kell nagy testnek lenni hogy jól érezze magát kint?? Ez nem test függő! A lakásban egy kutya megbolondul. Ezt volt alkalmam tapasztalni az ismerőseimnél is. Nem csak nagy testű kutyák!

2011. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
70%

Ja, itt rohangálnak az örült kutyák körülöttem a lakásban ... hagyd már ezt a hülye szöveget, senkit sem fogsz meggyözni, hogy a yorkie-t az udvaron kell tartani.

Viszont egy dolgot elárulok: NEM KÖTELEZŐ KUTYÁT TARTANI.

2011. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Tyler913 ***** válasza:
82%

Ja:"A lakásban egy kutya megbolondul. Ezt volt alkalmam tapasztalni az ismerőseimnél is."


Ket okbol lehetett ez az ismerosieid kutyaival: vagy genetikailag idegbetegek voltak,ami tartasi helytol fuggetlenul kijon,vagy egyszeruen nem foglalkoztak veluk eleget.Es most nem akarok sztereotip lenni,de pont kertkutyaknal gyakoribb,hogy nem foglalkoznak veluk,mert "ugyis ott a kert,ahol szaladgalhatnak",mig lakasban tartva legalabb napi 3 seta megvan.Ettol fuggetlenul,meg egyszer: mindket helyen lehet kutyat tartani,mert egy kutya lelki egeszsege nem azon mulik,hogy hany nm all a rendelkezesere napkozben (tekintve,hogy ugyis a nap nagy reszeben fekszik),hanem hogy mennyi idot tolt a gazdaval es mennyit mozog.Ennyi.

2011. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
21%
Na basszus! Kizárom a falkából! Nem a falkából zárom ki hanem a lakásból, de ettől még ő falkavezérként tekint rám éppen amiatt hogy megszabom hogy nem jöhet a területemre és a személyes terembe nem jöhet be! És nolám, egy rendes kutya ezt tiszteletben tartja mert tudja hol a helye. Ellenben barátnőm kutyája az ágyra fel ugrál ahonnan úgy kell lelökdösni. De hát hova zavarja szegényt, az előszobába?? Na de jó! Én nem szóltam le azokat akik lakásban tartják, csak vegyék azt figyelembe hogy ne állítsanak olyan dolgokat hogy a kutya jól meg van ott és szerinte ott a helye. Mert akkor súlyos tévedésbe vannak!
2011. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
Igen nálunk is megvan a napi kétszeri séta attól eltekintve hogy van egy nagy kertünk. Nos ez nem igaz! Egy csomó helyen látom hogy a kutya nap mint nap sétáltatva van mégis ott ugat az ajtó mögött mint egy bolond! Meg hát igen! Valóban egészséges hogy a kutya napközben kétszer esetleg 3x végzi el a szükségleteit! Gondolok itt a könnyebb dologra!
2011. okt. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Tyler913 ***** válasza:
89%

Lehet,hogy falkavezerkent tekint Rad,viszont ki tolt vele tobb idot?Te,vagy az,akinel bent van a lakasban?

Ha a baratnodnel felmegy az agyra,akkor az az o hulyesege,le kell lokni,fegyelmezni es kesz.


"Én nem szóltam le azokat akik lakásban tartják, csak vegyék azt figyelembe hogy ne állítsanak olyan dolgokat hogy a kutya jól meg van ott és szerinte ott a helye."


Egy kutya nem tud hazudni az erzeseirol.Latod rajta,hogy boldog-e,vagy sem.Az enyem spec nem ugat,nem szedi szet a lakast,nem megy fel az agyra,es mivel intenziven le van mozgatva,a nap nagy reszeben fekszik.Es remekul el tudja vegezni a szuksegleteit napi haromszor,eleg regen szobatiszta mar.

2011. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%
Igen le zavarja! De hova zavarja az a szerencsétlent? Szerencsétlen nem tud mit csinálni. De mindegy! Úgy látom itt tök fölösleges próbálok mondani bármit is, úgyis csak az lesz hogy de igen is a kutyának lakásban kell lenni mert akkor velem van és véletlenül se a friss levegőn. Igen a kutya veled akar lenni, de egy bizonyos szinten meg kéne állítani. Hát igen fekszenek és rohangálnak! Madarat kergetnek, macskát üldöznek. A szomszédba rengeteg van! Igen le van mozgatva a tied speciel. Mert neked van arra időd hogy naponta háromszor a kutyát szükségleteit lesd, mert lakásban azt kell!
2011. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egy bernim,és egy óriássnaci-vizsla mixem van. Kinti benti kutyák. Imádnak bent lenni, amikor este tanulok,vagy sok a meló,és haza is jut belőle,elfekszenek a lábamnál.

Annak,aki azt írta,hogy milyen kevés a 35 négyzetméter:

A két kutyám az udvaron kb ennek a dupláját használhatná. Ehhez képest egész álló nap ( kivéve a sétákat ) a kb 5 négyzetméteres teraszon vannak. Nincsenek odazárva,csak egyszerűen ott érzik a legközelebb magukat hozzám.

És egy yorki kint? Én tudom,hogy terrier,és hogy vadászkutya,nade egy 20 centis kutya a 30-40 centis hóban mit csinál? Szerintem ez a krva nagy kínzás...

2011. okt. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
89%

tegnap 21:26


Hát ti aztán ritka nagy m.rhák vagytok, és most lehet megsértődni!!!!! Yorkienak aljszőrzet?????????? A yorkienak olyan a szőre, mint az emberi haj, nem vedlik, mert nincs mit, ugyanis NINCS ALJSZŐRZETE!!! Ilyen kutyát kint tartani??? Na ez az, ami kimeríti az állatkínzás fogalmát.... Ugyanis a törvény szerint köteles vagy a kutyádat annak igényei szerint tartani, a jó gazda gondosságával. Márpedig a törvény értelmezésében jó gazda gondossága:

"az az emberi tevékenység, amely arra irányul, hogy az állat számára olyan életkörülményeket biztosítson, amely az annak fajára, fajtájára és nemére, korára

jellemző fizikai, élettani, tenyésztési és etológiai sajátosságainak, egészségi állapotának megfelel, tartási, takarmányozási igényeit kielégíti (elhelyezés, táplálás, gyógykezelés, tisztán tartás, nyugalom, gondozás, kiképzés, nevelés, felügyelet);"

2011. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!