Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a világ legokosabb...

Melyik a világ legokosabb kutyafajtája?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Ez az American Kennel Club (AKC) felmérése, ezért nyilván nem terjed ki egy sor más fajtára, amiket mi itt Európában ismerünk, szeretünk, sőt elismerünk. Így a besorolás csak tájékoztató jellegű lehet. Mivel én semmilyen felmérést nem szoktam törvényerejűnek tekinteni, azt mondom: mindenki okítsa a maga kutyáját, mert sok odafigyeléssel, idő-ráfordítással bárkiből (a kutya is ember) lehet fenomén. Minden kutya egyéniség elsősorban, amit tiszteletben kell tartani, és ehhez mérni a feladatait, másodsorban szeretni kell őket, de ezt mindjárt az első helyre is tenném így utólag. Hiába írja a táblázat mondjuk egy csau-csauról, hogy a hetvenhatodik helyen áll intelligencia dolgában, el tudom képzelni, hogy a maga kis körzetében ő a császár, és a ravaszságával, a le nem írható és fel nem mérhető intelligenciájával kormányoz mindenkit a maga kedvére. Számomra az intelligencia itt kezdődik, nem pedig ott, hogy hányszor kell neki elmondani: ülj le! Majd leülök, ha akarok, gondolja ő magában, mert egyéniség! Ha jónak látja, ha tudja, hogy jár ezért valami, biztos le fog ülni. Több esze van annál, minthogy szolga módjára minden parancsot teljesítsen. Ez csak példa volt, bármely más fajtát említhettem volna, mindegyiknek megvan a magához való esze. A hozzájuk való kulcs pedig a mi kezünkben van, csak jól kell használni."


Szerintem az intelligencia szubjektív dolog, mert attól mondunk egy kutyát okosnak, hogy számunkra okosnak tűnő dolgokat csinál, lehet ez az ajtó kinyitása vagy a bukfencezés. Ennek ellenére ha csak engedelmességet és a trükkök tanulását vesszük alapul akkor ez a rangsor.

2011. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Border Collie. a második meg az uszkár. :)
2011. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Ez nagyon szubjektiv, ugyanis minden kutyát más célra tenyésztettek ki, ezért minden kutyafajta más, és másban tehetséges.

Ha trükköket akarsz neki megtanitani, akkor: uszkár, border kolli, jack russel, boston terrier.

Viszont a németjuhász a legsokoldalúbbnak tartják, mert szite minden féle elvárásnak megfelel, jó vak vezető, mentő kutya, jó terület, házörző, jó családi kutya és nagyon intelligens.

Ezen kivül a labrador is nagyon okos kutya fajta, ösztöne a jótékonyság, embereken való segités.

2011. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
állítólag:Az Afgán agár!
2011. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és ha kotorékozni kell, akko mondjuk jagd vagy welsch, ha vizslatni kell akko meg vizsla..höleség ez a sorrend
2011. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem lehet általánosítani

amelyikkel foglalkoznak okos lesz, amelyikkel nem, hát az sajnos nem

egy kutya sem kiképezve pottyan ki

2011. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!