Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyáról mi a véleményetek?

Yorki kutyáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mennyire viseli el a többi állatot? Van egy tengerimalacom, és egy helységben lenének, elviselné?

Mennyire hangos? Könnyen tanul? Szobatisztaságra nehéz ránevelni? A magányt, hogy viseli (pár órát minden nap egyedül lenne)?


2011. okt. 30. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy egy yorki is egy kutya, és nem kell úgy bánni vele mint egy gyerekkel, tehát őt is nevelni kell.

Ha nem kap elég szocializációt vele is lehetnek gondok.

Más állatot eltűr, szerintem mint minden terrier, ő is nagyon okos, és könnyen tanul, a szobatisztaságra is meg lehet tanítani. Nekem csak olyan iserősöm van, aki otthon lakásban tartja, mivel nagyon kicsike és törékeny.

A szőrét viszont mindig ápolni kell. Pár órát biztosan kibir, csak ne 13-14 órát.

2011. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nah.. csak azért írtam hogy nem kell vele úgy bánni, mint egy gyerekkel, mert sokan annak kezelik és viselkedés zavaros lesz, önző és a gazdi fejére nő. :)
2011. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a terrierek nagyon jól taníthatóak. Nekem is az van, kutyaiskolába jártam vele, és 2 éve agilityzünk. Igényli is, hogy agyilag fárasztva legyen.

Szobatisztaságot ugyanúgy meg tudja tanulni, mint minden más kutya. Van amelyik 3-4 hónaposan már szobatiszta lesz, van, amelyik 7-8 hónaposan. Ez nem fajta függő. Ugyanúgy, ahogy az sem, hogy hogy viseli az egyedüllétet. Hozzá kell szoktatni, vannak nagyon jó írások, amik segítenek ebben.

A terrierek jó jelzőkutyák, szóval igen, szoktak ugatni, persze nem ok nélkül. Az enyém nem ugat, ha egyedül van, akkor vakkant néha, ha idegen jön hozzánk. De ha rászólok, akkor abba hagyja.


A tengerimalachoz hozzá kell szoktatni, de arról ne feledkezz meg, hogy a yorkshire patkányfogásra lett anno kitenyésztve. És akárki akármit mond, a vér nem válik vízzé...:) Szóval csak óvatosan!

2011. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A yorkim felnőtt korában került hozzám. Két díszkakast és egy tyúkot kapott már el (persze titokban, amikor nem láttam). Tudja, hogy nem szabad őket bántani, de az ösztöneinek nehezen parancsol, főleg ha egy rágcsáló vagy szárnyas menekülőre fogja... Például a kiscsibéket egész nap remegve tudta fixírozni, nagyon izgatott lett tőlük. Sok figyelmet és tiltást igényelt, de kiscicát, felnőtt kakast, nyulat és a kacsákat megszoktattam vele (az is segített, hogy az ezek az állatok nem menekültek el előle, megvédték magukat). Szóval azt tanácsolom, ha kölyökként kerül hozzád a kutyus, a felügyeleted mellett ismertesd a tengerimalaccal össze, semmiképp ne legyen számára hozzáférhető a malacka, ha elmész. A yorki patkányfogó és a vér nem válik vízzé. Tanítani, szoktatni kell!
2011. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!