Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb 2 kutya mint 1?

Jobb 2 kutya mint 1?

Figyelt kérdés

Mindig egy kutyám volt egyszerre, nagytestű ,kinti kutya és mind fiú volt. Kíváncsi vagyok, hogy akiknek több kutyájuk van azoknak mi a véleménye, jobb nekik, vagy kevésbé nevelhetőek (mert ugye mindig ott a másik, aki elvonja a figyelmet a gazdiról)?

Leírnátok a tapasztalatotokat?


2011. okt. 30. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Az a kutya nehezen kezelhető, akit nem nevelnek. Ez pont ilyen egyszerű és nem kell hozzá másik kutya. Más szempontból lehet nehéz. Sokkal drágább és több idő. Aki csak egy társat szeretne és nem tenyészt vagy versenyez, vagy nem szerelmes több fajtába annak szerintem bőven elég egy kutya.
2011. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 3 nagytestű kutyám van. Igaz több pénz, több energia, de nekik mindenképpen jobb, hogy van kutyatársaságuk, mert legyen akármilyen jó a kapcsolat kutya és gazdája között, a fajtársakat nem pótolja. A gazdi másképp játszik, mint ők maguk között, a gazdi mindig nem lehet a kutyájával, de ők ott vannak egymásnak. Szerintem sokkal jobb nekik kutyatársaságban.

Vannak dolgok amiket egymástól tanulnak, jót is, rosszat is. Tanítani, nevelni lehet őket külön is, de együtt is, kutyáktól függ melyik a jobb módszer.

2011. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 kutyám van, mindig úgy gondoltam, hogy egy kutya nem kutya, de nyilvánvaló, hogy ehhez át kell gondolni az anyagiakat, más hátrányát nem látom.

Általában könnyebb is a dolgom kutyanevelés szempontjából, mert különböző dolgokban erősek, és egymástól is tanulnak, így sokkal hatékonyabb, mintha nem kellene kutya-segítségem is (más dolgoktól félnek, más dolgokra reagálnak jól, más helyezetekben jó megoldóképességűek, stb.).

Az igaz viszont, hogy ennek pont a fordítottja is történhet nem jól működő családban, és a kutyák a rosszalkodást vagy a fóbiákat vehetik át egymástól, de annak, aki ezt nem tudja megelőzni jó egyedek kiválasztásával és neveléssel, annak egyet sem ajánlok...

2011. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor az egyedüli hátrány a költségekben van... most egy retriever keverékem van és mellé gondoltam valami kutyát (nagytestűt mert szerintem sokkal nyugodtabbak). Kan kutya mellé mit ajánlotok?
2011. okt. 31. 10:15
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát, a legsimulékonyabb a szuka-kan páros, de ismerek néhány hatalmas testű kan kutyát, amely imádja a többi kant is, ennélfogva a többi kanon áll, hogy mennyi dolga lesz a gazdinak összeszoktatáskor.

Nagytestű kanból ismerek német dogot, kaukázusit (!), bordeaux-i dog - roti keveréket (!), németjuhászt (!), labrador-németjuhász keveréket, meg egy másmilyen keveréket, amelyek tárt karokkal várják, hogy önsétáltató társaik bemenjenek hozzájuk, és nem bántják őket, nekik kábé ez a szoci :D Tehát nem lehetetlen, nem ismerem a kutyád; és ebből is látszik, hogy nem a fajta, hanem az egyed a lényeg.

Nekem is egy jókora kan lesz tervezetten a harmadik, minden fenntartás nélkül beengedi a többi kutyát a területére, akár ember hozza, akár magától téved be (ilyenre is volt példa, hogy a tüzelő szukához jártak be a kanok, és ő hagyta).

Nagyon fontos két dolog, az egyik, hogy a már meglévő kutyával rendben legyen a viszonyotok, ne legyenek rossz szokásai, a másik, hogy jól válaszd ki a következőt.

Ha neked domináns a kutyád, akkor kutyákkal megadót, és lehetőleg szukát. Domináns szuka és domináns kan is szerezhet sok fejfájós napot, a nemek ellenkezősége nem garancia. A legfontosabb a két természet összeillősége, és a méret ebbe nem szól bele.

2011. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Golden retriever keverékem 8 hónapos, úgyhogy most ivarérett... Egyébként, volt, hogy átengedtem játszani a szomszéd idősebb kan kutyához, nem volt probléma belőle...
2011. okt. 31. 13:24
 7/10 Akiteki ***** válasza:
100%
A kutyákkal is úgy van, mint a kisgyerekekkel: Van, ami könnyebb, van ami pedig simán lehetetlen. Az biztos, hogy nem unatkozik, elszórakoztatják egymást, de épp ezért például becsukni a lakásba két kutyát, amíg elmegyek a boltba, az felér egy atomtámadással. Azonnal találnak valami szórakoztatót. Egy kutyával simán meg lehet csinálni.
2011. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NDorika válasza:
100%
szia nekem 2 kutyam van kis termeruek,ha a kicsit tanitani szeretnem a nagyot elzarom es mamaval jol el van
2012. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
2 kutya legalább egymásnak játszótárs
2013. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem két kutyám van.a másik fontos az az,hogy el kell döntenijük,ki a főnök.esetleg verekedni fognak.szóval erős,határozott ember kell hozzá,aki kitudja békíteniőket
2018. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!