Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat pórázon sétálni?

Figyelt kérdés

A kutyám elmúlt 3éves,de nem hajlandó pórázon rendesen menni mellettem.Folyton felugrál és rángatja a pórázt.Nem tudok vele mit csinálni.Segítségeteket szeretném kérni!

Előre is köszönöm!


2011. okt. 30. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Làbhoz - jutifalat mòdszert pròbàltàtok màr?
2011. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola?
2011. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lábhoz módszert nem próbáltuk még.Hogy kell?Nektek bevált?

Kutyaiskolába sajnos nem vihetem,mert ott minden kutyát megharapna és nem lehetne visszafogni.Nagyon harcias,mert nem szokott másik kutyához.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. okt. 31. 08:14
 4/6 anonim ***** válasza:

A húzás ellen jó eszköz a "halti", vagyis egy olyan cucc, ami kb. egy kötőfék és egy nyakörv keveréke. Lehet kapni állatboltokban. Ráteszed a kutyára, a szíj a pofáját veszi körbe, de nem szorosan, és ha húzni kezd, a saját fejét húzza vissza.

Ha a szájával tépi a pórázt, esetleg használhat, ha egy időre lánc pórázra váltasz, mert az nem szeretik szájba venni.

A felugrálásnál szigorúan szólj rá, és dicsérd meg nagyon, ha épp normális. Gyakorolhatod a láb mellet jövést először póráz nélkül, mondjuk az udvaron, jutalomfalattal vagy játékkal, amit csak akkor kap meg, ha szépen jön melletted. Ha nem bírsz vele, kutyaiskolába még mindig elviheted.

2011. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rövid pórázon fogod, bal kézben a póráz, jobb kézben jutifalat, szólsz neki, hogy lábhoz és már adod is neki a jutifalatot, ezt folyamatosan csináld vele séta közben. Megtanulja a lábhoz parancsot is ill. tudatosul az is benne, hogy maradjon melletted. Amikor adod neki, te hajolj le hozzá, hogy fejmagasságban legyen a kezed, mert különben fel fog ugrálni. Az enyém még kölyök, de nagyon szépen csinálja. Jutifalatot tedd zsebre, hogy folyamatosan tudd neki adagolni. Én párizsit szoktam neki felkockázni és befogtam egy mellényt, aminek a zsebébe rakom a párizsit, még azzal sem kell bajlódni, hogy zacskóból kibányásszam.


Kutyasulit én is ajánlom. Ez azért (is) van, hogy szocializálódjon a kutya. Keress fel egy sulit, mondd el azt is, hogy a kutyád nem jön ki más kutyákkal és elmondják majd mi a megoldás :) de szerintem is szükségetek lenne rá.

2011. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Lehet,hogy megpróbálom a kutyaiskolát.Legfeljebb ha nem müködik,akkor abbahagyjuk!
2011. nov. 1. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!