Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retrieverek szokták...

A golden retrieverek szokták húzgálni a pórázt? Hogy kell őket arra nevelni, hogy ne húzzák meg. Egy 12 éves gyerek sétáltathat ekkora kutyát?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Egy jól nevelt kutyát, akár bernáthegyit, is sétáltathat egy 12 éves gyerek.

Ha nem értesz még a kutyákhoz, akkor mindenképp menjetek kutyaiskolába ott te is megtanulod mit és hogyan várhatsz el a kutyádtól és hogyan taníthatod ezt meg neki.

2009. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mennyire húzza a pórázt, nem a fajtától függ nagyrészt! Egy kis kutya is húzhatja, csak elgfeljebb nem oylane rős. Akit megnevelnek az nem fogja húzni a pórázt. Ajánlatos kutyaiskolába járni velük, éés könyveket olvasi róla. Már volt itt egy másik púrázhúzós kérdés is ma, oölvasd el, ott jó dolgok vannak! Amúgy szerintem egy kicsit erős a 12 éves gyerekhez a golden, főleg ha neveletlen, viszont az biztos, hogy szereti őket. De gondolom mira a kiskutya olyan erős lenne addigra a gyerek sem marad 12 éves, és erősebb lesz. Bár én kutyát felnőtt felügyelet nélkül nemengednék sétáltatni, mert elég sok dolog történhet, mondom ezt tapasztalatból. Nem konkréten a kutyára gondolok, hanem a környezetre, amiről a saját kutya nem tehet például.
2009. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a kutyaiskolában van egy 8 éves kissrác és egy magyar vizslája van. ne tudd meg milyen hihetetlenül jól irányítja és kezeli azt a kutyát. nagyon magabiztos és ügyesebb sok gazdinál ott. szóval ő megértette és ráérzett hogyan kell egy kutyát nevelni és tanítani, mi helyes és mi nem. ami szokatlan számomra hogy ennyi idősen sikerült neki ami sok embernek még 50 éves korában sem. minden kutya húzgálja a pórázt ha nincs megtanítva rá hogy ne tegye. ha belegondolsz a kutya hogy gondolkodgat: "húzom a pórázt, haladunk, akkor meg miért tennék máshogy,..." ilyenkor azt kell tenni hogy mikor húzza, ránts rajta egy kicsit és fordulj meg aztán ha megint ő megy elől akkor megint fordulsz és rántasz rajta egy kicsit, rájön hogy "ez így nem jó, akkor inkább megyek a gazdi mellett". pont ezt gyakoroltuk a múlt alkalommal a kutyasuliban, hál' istennek a mi kutyánk már tudta hogy kell menni szépen pórázon. ha a gyereked szeretne kutyát, ösztönözd hogy egy kicsit jobban olvasson utána miképpen kell megnevelni. bár azért a golden retriver 1 kicsit problémás fajta, megfelelően le kelll mozgatni és szellemileg is le kell fárasztani ami tanulást jelent minden nap úgy 15percet, de kölyöknél lehet több is.de ne egyhuzamban legyen.
2009. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és kihagytam hogy a lemozgatás és stb. persze minden kutyára vonatkozik!
2009. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Problémás fajta?A golden?Hát szerintem a legjobb kutya a világon,és nem kell lefárasztani ahhoz hogy jó kutya legyen.Nekem nem a fordulásos módszerrel tanulta meg az 5 hónapos goldim a láb mellett jövést,hanem jutival.Vittem mindig és magam mellett tartottam a kezemben a kaját,ő meg szépen jött mellettem,közben meg mondta neki h lábhoz,most már ha kicsit előrébb menne,csak mondom neki,h lábhoz és máris felnéz és rögtön lábhoz igazodik,pedig csak 2 hete tanítom erre.Próbáltam a megállásos és fordulásos módszereket is,de nem volt semmi haszna,nem értette h mit akarok.Sztem inkább motiválni kell a kutyát,mióta erre tanítom húgom aki 11 éves,ő is ha szól neki h lábhoz azonnal reagál,szal nem harapja le a gyerek fél karját akk se ha kajával csalogatja láb mellé.
2010. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintam egy akkora gyerek már sétáltathat kutyát, de egy retrivert inkább ne.Szerintem megbizhatatlan gyerekkel.
2010. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem van egy kan német dogom (1éves), kb. 80 kg és 87 cm. egyedül szoktam sétálni vinni (13/L)
2010. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!